On-line DENNÍ VĚŠTEC

Vážení a milí,
           dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji přivítal na školní půdě nejprestižnější kouzelnické školy v Bradavicích. Prostřednictvým našeho Denního věštce můžete sledovat, co vaše děti na táboře zažívají. Omluvte prosím chyby, kterých bude pravděpodobně nemálo, zápisky vytváříme v pozdních nočních hodinách.
 
Čtvrtek 11.8.
 
    Ranní budíček se konal do velmi chladného rána. Proto jsme se teple oblékli a na rozcvičce jsme se rozehřáli. K snídani jsme měli skvělé housky s marmeládou, na kterých si každý pochutnal. Po snídani jsme vyrazili na soutěžní stanoviště, jelikož je to jedna z posledních možností získat suroviny do potřebných lektvarů. Dnes se soutěžilo v disciplínách: Sleduj pavouky, Bombarda maxima (útočné kouzlo na smrtijedy), Visatec, Skleník číslo 4. 
 
    Na oběd jsme si pochutnali na skvělém guláši s knedlíky. Během oběda se trochu oteplilo a polední klid jsme mohli trávit venku na sluníčku. Zamilované páry si během poledního klidu uspořádali svatbu a na zítra se chystají další dvojice.
 
    S koncem poledního klidu zazněla píšťalka oznamující začátek školního famfrpálového turnaje. Po celoodpoledním klání se vedení opět ujala kolej Zmijozelu následovaná Nebelvírem, Havraspárem a Mrzimorem. Šampioni Zmijozelu byli odměněni zlatou medailí. Po večeři (párek a pečivo) si týmy půjčovaly sportovní náčiní a před večerním nástupem hrály vybíjenou.
 
    Jelikož se opět ochladilo, rychle jsme si vyčistili zuby a zalezli do spacáků. Na noc je hlášená velká zima, tak snad jí ve zdraví přežijeme. Dobrou noc.
 
Bradavice, 23.16, profesorka McGonagalová
 
Středa 10.8.
 
    S ranním hvizdem píšťalky jsme opět museli vylézt z vyhřátých spacáků. Bohužel do chladnějšího počasí. V kuchyni nastala vzpoura, protože si neposlušní táborníci neustále půjčují od paní kuchařky hrnečky a lžíce a nic nevracejí. Proto na dnešní snídani byla kuchyň uzavřena a my jsme se museli vydat na snídani do lesa, kde jsme snědli skvělé makovníky, tvarohovníky a ořechovníky. Vše jsme spláchli mlékem.
 
    Po návratu ze snídaně jsme si museli ošimrat brambory k obědu, a teprve potom jsme si mohli zasoutěžit o další přísady do lektvarů: hod kouzelnickou hůlkou pomocí nohou, hod diskem, kouzla náležející do skupiny Aqua (aqua sorbus, zapuzování bludníčka), rarach – doplivni co nejdál. K obědu na nás čekaly skvělé řízky a okurkový salát. Jelikož se během oběda rozpršelo, během poledního klidu si děti půjčovaly deskové hry nebo odpočívaly ve stanu. Po ukončení poledního klidu nám počasí přálo a na chvilku přestalo pršet. Proto jsme se vydali do lesa na hru Myslánka aneb najdi svoji čepici.
 
    K svačině jsme snědli ovocnou přesnídávku a hned poté jsme se vydali do našeho ochotnického divadla. Dnes jsme mohli shlédnout scénku přímo z Ministerstva kouzel, kde malý Harry s Hermionou zabloudili. Následující etapová hra byla zaměřena na „vyplňování kouzelnických lejster“ a cílem bylo nasbírat jich co nejvíce pro svou kolej. Překvapivě opět získává prvenství kolej Zmijozelu následovaná Nebelvírem, Havraspárem a Mrzimorem. 
 
    Těsně před večeří se opět velice a rozpršelo, proto jsme se snažili co nejdříve spořádat ovocné knedlíky, abychom si připravili jídelnu a proměnili ji na kino, ve kterém se promítá, jak jinak než, Harry Potter. 
 
Bradavice, 08.16, profesorka McGonagalová
 
Úterý 9.8.
 
    Nastal den D. Den celodenního výletu, na který jsme se všichni dlouho těšili. Nezamířili jsme do Babiččina údolí jako každý rok, nýbrž jsme se vypravili do Adršpašsko-teplických skalních měst. Doprava byla poměrně trochu složitější, jelikož jsme se museli přepravovat na několik skupin. Ale všechno perfektně klaplo. Zpočátku se všichni dosti divili a brblali, když jsme jim nakázali v horký sluneční den dlouhé kalhoty a pláštěnku, ale po příjezdu do Teplic nad Metují byli rádi. Přímo před vstupem do skal se spustil déšť, který vytrval až do odjezdu z Adršpachu v 17.43 a silně se ochladilo. Starší děti si prošly Teplický okruh, vystoupali na zříceninu hradu Střmen a skrz Vlčí rokli kráčeli směrem do Ádru. Cestou obdivovaly skalní útvary jako třeba Krakonošovy trenýrky, Krakonošův míč, Martinskou stěnu, Čertovu stěnu, Želvu a mnoho dalších. Mladší vynechali Teplický okruh a rovnou se skrz Vlčí rokli ubírali k zatopené pískovně v Adršpašském skalním městě. Všichni se bez problému protáhli Myší dírou (skalní puklina široká 50 cm a dlouhá cca 20 metrů), kochali se pohledem na nejznámější útvar – Starosta a Starostová a zavítali k obchůdku se suvenýry.  V Adršpachu na nádraží jsme se všichni sešli a společně vlakem zamířili zpátky do České Skalice. Do tábora jsme došli lehce po deváté hodině. K večeři jsme slupli zapékané těstoviny a hned se šlo na kutě. 
 
Bradavice, 23.23, Albus Vodník Brumbál ředitel školy
 
Pondělí 8.8.
 
    Z důvodu přípravy zítřejšího (úterního) celodenního výletu do Adršpašsko-teplických skalních měst dneska jenom v bodech:
 
- ráno výroba koštat na blížící se famamfrpálový školní pohár
- Soubojnický klub - turnaj mezi kolejemi v metání kletbami
- sprchování v teplé vodě
- deskové odpoledne (hraní deskovek), praní špinavého prádla, práce studentů ve skleníku
- etapová hra Rozplívavá skříň
- večerní relaxační sportování + fotbalový zápas
- dnešní den bylo poměrně dosti velké teplo
 
Bradavice, 23.53, Albus Vodník Brumbál ředitel školy
 
Neděle 7.8.
 
    Po probuzení jsme všichni objevili nápis na kuchyni, že dnes je 24. prosince. Vánoce! Juchůůů! Celý den se nesl v duchu zimního svátku. Snídali jsme vánočku s kakaem, zdobili jablíčka, obědvali obalovanou rybu, vyráběli papírové řetězy, …
 
    Hned po snídani jsme zamířili s profesorkou Prýtovou do skleníku číslo tři sázet mandragory. Ten komu do konce tábora vyroste největší, získá speciální odměnu. Dále nás čekala velká hra Mágové, kde se členové jednotlivých týmů pokoušeli synchronně naučit a předvést deset různě obtížných kouzel. Nejlépe zakouzlili Havraspárští.
 
    Když už jsme byli po obědě, probíhalo focení oddílů a to v tričkách a v kostýmech. Odpoledne jsme se přesunuli do lesa, kde jsme odehráli etapovou hru Akromantule. Podle divadelní scénky, jsme se pokoušeli vyždímat co nejvíce pavoučího jedu, jak nás poučil profesor lektvarů Horácio Křiklan. První místo si vybojoval Mrzimor. Dále pak Nebelvír, Havraspár a poprvé Zmijozel jako poslední.
 
    Po osmé hodině večerní jsme se přesunuli k ohništi, kde stál náš ozdobený vánoční stromeček. Zazpívali jsme si koledy a pojedli výborné cukroví. Jelikož všichni studenti byli velmi hodní, navštívil nás dokonce i Ježíšek se svým sobem Rudolfem. Každý dostal krásný přívěšek na krk v barvách své koleje.
 
Bradavice, 00.13, Albus Vodník Brumbál ředitel školy
 
Sobota 6.8.
 
    Dnešní ráno bylo o poznání tepleji, než tomu bylo v minulých dnech. I přesto jsme však nevynechali rozcvičku, na kterou se všichni studenti moc těšívají :-) Po vyčištění klofáků jsme si nastoupili na skvělou snídani, sýrové chleby. Brzy poté se obloha zatáhla a začalo drobně mrholit, proto jsme museli přizpůsobit dopolední program. Stříleli jsme z praku (Hagridův dvoustrom), luku (Nástroj Amorův), z foukačky (Fukaro fuk) a převtělili jsme se do Hagrida, který plašil špačky (Molkky).
 
    Po střeleckých stanovištích jsme dokončili dva drobné turnaje, Udrž se v sedle, Dvanácterák. Vítězství v obou turnajích si vybojoval Nebelvír. Ve hře Dvanácterák další místo obsadil Zmijozel, Havraspár, Mrzimor. V turnaji Udrž se v sedle druhé místo obsadil, dále Havraspár, Zmijozel a Mrzimor.
 
    Na oběd nám domácí skřítky Pinky a Linky připravili polévku Prdoočobulvo (čočková polévka) a Babku kořenářku trhanou za úplňku (zemlbába). O poledním klidu se mladé kouzelnice přihlásili do služby k paní pradlence a vypraly si špinavé prádlo. Tato aktivita je překvapivě zabavila na dost dlouho a měla nad očekávání velký úspěch.
 
    Když nám skončil polední klid, započala se hra Zlatonka. Soutěžila všechna družstva proti sobě. Žáci se vyřazovali v běžecké discipléně. Po urputném zápolení se vedení ujímá opět Zmijozel následován Nebelvírem, Mrzimorem a Havraspárem. Na svačinu jsme snědli Minipárus maxibambus (párek v rohlíku), na který se čekala dlouuuuhá fronta na přídavek.
 
    V dnešním divadelním představení jsme shlédli sci-fi drama přesazování vrby mlátičky. Následným úkolem všech žáků bylo pochytat co nejvíce vrb mlátivých v podání vedoucích.  Opět se na první příčce umístilo družstvo Zmijozelu, dále Mrzimor, Nebelvír, Havraspár.
 
    Po večeři si žáci a studenti půjčovali společenské hry a sportovní vybavení. 
 
Bradavice, 23.23, profesorka McGonagalová
 
Pátek 5.8.
 
    Chvíli nato, co jsme po snídani (houska s nutelou) zahájili dvě turnajové hry, se spustil drobný deštíček, který nám s občasnou přestávkou vydržel po celý den. Koleje se utkaly ve hrách Dvanácterák a Udrž se v sedle. K obědu jsme si všichni hodně pochutnali na pečeném testrálovi se špalky. V rámci poledního klidu proběhl letecký den – bordelářům byl veškerý obsah stanu vyhozen ven na celtu. Následovalo samozřejmě uklízení.
 
    Jelikož drobné mrholení pokračovalo i po poledním klidu, studenti se vypravili do lesa kopat Dobbyho hrob. Po hodině hrabání jen pomocí přírodních materiálů zvítězil Mrzimor, který se prohrabal 46 cm pod zem. Výška navršené zeminy v jejich mohyle dosahovala dechberoucích 78 cm.
    
    V etapové hře Borgin a Burges měly děti za úkol sestavit sošky lorda Voldemorta dle aktuálního manuálu a ceníku v černokněžnickém obchůdku. V této kooperativní hře se nejlépe vedlo Zmijozelu, který doslova bravurně zvládal kombinaci úkolů – získávání částí figurek; výměnu u babky kořenářky; sledování změn ceníku v prodejně a rychlý prodej za co nejvíce galeonů. Druhé místo obsadil Havraspár, třetí Mrzimor a Nebelvír místečko poslední.
 
Bradavice, 00.35, Albus Vodník Brumbál ředitel školy
 
Čtvrtek 4.8. 
 
    7.30, budííčéék! Než se všichni vyhrabali ze spacáků, to to teda trvalo. Dneska jsme nesoutěžili na stanovištích, ale ze všech sil bojovali na turnajovém dni. Koleje se utkaly v branballu. Nejlépe se dařilo Zmijozelu, který ani jednou nezakusil, jaké je to prohrát. Po rajské omáčce s těstovinami se studenti vyvalili na celtu do stínu, relaxovali, za vybojované suroviny v soutěžích jednotlivců vyráběli lektvary, četli Denní věštce, hráli deskovky a zpívali s kytarou. Hned na to sledovali s pusou dokořán bradavické divadlo v podání profesorů. Tentokráte Vězeň z Azkabanu, kde se dozvěděli, co je bude čekat v další etapové hře. Jejich úkolem bylo osvobodit Siriuse Blacka z kouzelnického vězení. Profesor Lupin Harryho s Hermionou poučil o stvořeních, jež vězně hlídají a důsledně je varoval před mozkomorovým polibkem. Děti měly za úkol ve hře vbíhat do vězení, vynášet kartičky s obrázky kouzelnických trestanců a nesměly se nechat políbit od mozkomorů – vedoucích s houbičkou nasátou barvou. Výsledky nám dneska nikdo neuzmul, takže si kolej Zmijozelu prošla uličkou slávy a ukotvila vlajku na čestné místo před kuchyň, aby tak všem následující den připomínala vítěze etapovky. Druhé místo obsadil Havraspár následovaný Mrzimorem a Nebelvírem.
 
    Během sprchování v teplé vodě kluci zatím sbírali dříví a chystali ohniště, abychom si mohli k večeři opéci buřty. Mňam, mňam.
 
    Ve 21.30 jsme tradičně zapískali večerku, avšak spát jsme nešli. Čekala nás noční hra Smrtijedi - pro mnohé nemilé překvapení. Nakonec se nočním lesem proháněli i ti úplně nejmenší, kteří brečeli a nikam vůbec nechtěli. Ve hře si opět první místo vybojoval Zmijozel.
 
    Teď je vzhůru už jenom hlídka. Dobrou noc.
 
Bradavice, 00.43, Albus Vodník Brumbál ředitel školy
 
Středa 3.8.
 
    Středa. Teplé ráno. Služební oddíl Nebelvír. Tradičně začínáme den rozcvičkou. Poté co ošimráme brambory, se pouštíme do dopoledních aktivit, kde se dnes nesoutěžilo na jednotlivce, nýbrž za celý oddíl. Utkali jsme se ve hrách: Prašivka, Nagini, Hagrid nese strom, V bludišti, Máslový ležák, Jezerní lidé, Útěk před trolem a Kouzelnické hůlky. 
 
    V divadelní scénce k dnešní etapové hře – Žer slimáky, bylo studentům ochotnickým sborem bradavických profesorů názorně předvedeno, co se může stát, když se někdo pokouší kouzlit poničenou hůlkou. Po jejím zhlédnutí měli za úkol vydávit co nejvíce slimáků (nalepit barevná lepítka) do džberů v jejich společenských místnostech – vyznačených kruzích v lese. Výsledky dnešní etapovky se bohužel nikdo nedozvěděl. Při cestě Brumbála na slavnostní večerní nástup v kostýmech byl ředitel zákeřně přepaden smrtijedem (či se spekuluje, že samotným Pánem zla) a výsledky společně s recepturou na výrobu elixíru mládí byli tytam. 
 
    Po večerní hygieně následovala už jenom společně zazpívaná večerka v kruhu okolo stožáru. Dobrou nóóóc. 
 
Bradavice, 23.54, Albus Vodník Brumbál ředitel školy
 
Úterý 2.8.
 
    Po studené noci jsme si všichni velice rádi ráno v rámci rozcvičky zaběhli na nedalekou louku zalitou prvními slunečními paprsky. Po návratu už nás čekala zásilka nového tisku Denního věštce, kde jsme byli upozorněni ministrem kouzel, abychom si chránili hlavu před mozkolezem speciální pokrývkou -Modrý den. Po pečivu s paštikou opět probíhala výuka studentů v kouzelnickém řemeslu – Let na koštěti, Zatoulaná Křivonožka, Zkouška wingádium, Kornvolský rarach, Půlky mezi hůlkami, Salvio hexio, Locomotor mortis a Locomotor nonmortis.
 
    O poledním klidu proběhlo další koupání v teplé vodě. Paráda. všichni jsme čistí. (Teda byli :-)
    
    V dnešní etapové hře – Lupinova příprava na NKÚ bojovali cvičně studenti proti kouzelnickým tvorům – rarachům, trolům, bubákům a dalším stvořením. Nejlépe se dařilo Nebelvíru.
 
    Po večeři jsme se procvičovali v kouzlu Nox. Jednotlivé koleje proti sobě bojovaly za ztížených podmínek jen pomocí sluchu.
 
Bradavice, 0.40, Albus Vodník Brumbál ředitel školy
 
Pondělí 1.8.
 
    První srpnové ráno nás probudilo sluníčko, kterého v poslední době nebylo tolik, kolik bychom chtěli. K snídani na nás čekala rybičková pomazánka a teplý čaj. Než jsme se mohli pustit do dalšího soutěžního klání, museli jsme oloupat brambory, abychom nezůstali k obědu o hladu. Když nás paní kuchařky propustili ze svých služeb, mohli jsme se pustit do překonávání různých překážek – běh se skřetem Griphokem na zádech, přikládání pod kotlem, Wingárdium řízi říz, petrifikus klauniádus, hopity hop. Za tyto disciplíny jsme si vysloužili přísady do lektvarů. Doufáme, že jich namícháme co nejvíce. 
 
    K obědu jsme si pochutnali na karbanátku a vlastnoručně oloupaných bramborách a nastává čas na společenské a klidné hry. Po poledním klidu jsme se přesunuli, jak jinak než do divadelního sálu. Dnes jsme shlédli krátké divadlo, ve kterém si malý Harry kupuje své školní potřeby. Aby si je mohl koupit, musí do Gringotovy banky. V ten okamžik se na scéně objevují zlí černokněžníci smrtijedi, kteří banku vyloupí. Harry je tak donucen hledat poklad v tajných sklepeních.
 
    Etapová hra se odehrávala v lese, kde byly rozmístěné zlaté pruty. První část hry byla zaměřena na jejich sběr. Ve druhé části žáci jednotlivých kolejí předvedli, jak jsou zruční. Z nasbíraných zlatých prutů jsme stavěli věž. Po dlouhých dohadech se na první příčku dostalo družstvo Zmijozel, následovala družstva Nebelvír a Mrzimor, třetí místo obsadil Havraspár.
 
    Po večeři – nudle s mákem, jsme si půjčili míče a společenské hry. Na večerním nástupu jsme dostávali první táborovou poštu, na kterou jsme se všichni již těšili. Teď už je čas zalézt do spacáčků, a nasbírat síly na zítřejší den. Dobrou noc!
 
Bradavice, 23.50, profesorka McGonagalová
 
Neděle 31.7.
 
    V 7:30 nás vytahuje ze spacáku hvizd píšťalky. Všichni se musíme chtě nechtě dostavit na první společnou rozcvičku, abychom si zasloužili očekávanou krmi. Po snídani se proplazila bradavickým hradem 4 hadí těla. Soutěž s toaletním papírem vyhrála kolej Nebelvíru. Patrně první a poslední vítězství. A potom? Potom jsme se pustili do výroby kolejních standart a pokřiků. Na bílých plátnech se postupně rýsovali zvířecí zástupci – lev, had, havran a jezevec. 
 
    Na obědu jsme si pochutnali ve velké síni – nudlová polévka, rýže s masem a zelný salát. Nastává dlouho očekávaný okamžik pro služební oddíl, sekání dříví, mytí nádobí. Vše zvládáme v rychlém čase, a proto se brzy přesouváme do našeho divadla, kde shlížíme další pozoruhodné představení. Tentokrát se na scéně objevuje ukrutný, zlý a zákeřný trol prskající kopy hlenu a slizu. Jelikož Hermiona trolí hlen potřebuje k tomu, aby si mohla vychovat vlastního trola, pouštíme se do další bitvy. Po lese je rozprostřen žlutý, kašovitý a polotekutý sliz, ale i trolové, kteří na každého studenta útočí obrovskou kupou bahna. Zvládnou studenti boj s ukrutným stvořením? Po hodině a půl zjišťujeme, že se všichni žáci vrací bez újmy do bezpečných prostor Bradavic. Vítězí družstvo Havraspáru, druhé místo obsadili zmijozelští hadi, dále Mrzimorští a tým nebelvírských lvů.
 
    Po ukončení hry proběhla důkladná očista v teplé vodě. Odtok byl zcela zacpán :-
 
    Předtím, než jsme vyrazili na kutě, proběhlo pohlazení vousu samotného Albuse Brumbála. 
 
    I přesto, že nám v Bradavicích od oběda do večeře pršelo, jsme si dnešní den všichni užili.
 
Bradavice, 0.04, profesorka McGonagalová
 
Sobota 30. 7.
 
    Chviličku po třinácté hodině dorazil Bradavický expres na místo určení. Testrálové dopravili zavazadla do prostor hradu a chviličku na to začal slavnostní obřad Zařazování studentů do jednotlivých kolejí Moudrým kloboukem. Nebelvír se pro letošní rok uvolnila vést slovutná profesorka McGonagalová a Severus Snape, Havraspár Alastor Moody (Pošuk) společně s Harrym Potterem, Zmijozel vedou Horácio Křiklan a Remus Lupin trpící lykantropií. Do čela Mrzimoru nastoupil sám Albus Brumbál a Hermiona. 
 
    Po slavnostní hostině, seznamovacích kolejních aktivitách a divadélku, které sehráli profesoři, vypukla první etapová hra. Kámen mudrců. Studenti v rámci kolejí měli za úkol sestavit mocný kámen v čemž jim však bránili zlý a hamižní skřeti. Po 60 minutách zápolení si první místo vybojovali Havraspárští modří společně s žlutými Mrzimorskými, dále v pořadí zelení Zmijozelští a červení Nebelvírští.
 
    K večeři nám domácí skřítkové přichystali výborný bramborový guláš. Mňam, mňam.
 
    No a nyní? Po večerce už vesele několik hodin odchrupujeme ve svých spacáčcích.
 
Bradavice, 0.13, Albus Vodník Brumbál ředitel školy

 


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.