Pekelná kniha

Vážení rodiče, v Pekelné knize si budete moci (snad) každý den přečíst, co vaše ratolesti na táboře prožívají. Omluvte prosím chyby, kterých bude pravděpodobně nemálo, zápisky vytváříme v pozdních nočních hodinách.

PÁTEK 12. SRPNA - BITVA O PEKELNÝ TRŮN

7.30. Budíček. Hrající hudba z brlohů přitáhne na rozcvičku jednoho rohatce za druhým. Začíná pekelný rej... Po všeljakých možných i nemožných kreacích mašírují chlupatci s ešusem na müsli snídani. Devátou hodinou začíná nejoblíbenější etapová hra, závěrečná řež -Bitva o pekelný trůn Černí se spojili s červenými a po devadesáti minutách urputného boje pod praporem Lucifera poráží azraelovce šedé s oranžovými.

Za účelem vyhnání blech z kožichů všech rohatců a pekelníků, po sírové omáčce s prsty hříšníků opět roztápíme největší kotel v pekle. Zároveň začínáme s postupným balením, zahrabáváním jam, sběrem odpadků a mnoha jinými drobnými pracemi. Jakmile máme vše jakžtakž hotovo, otevírají se brány pekelného jarmarku a vykulení pekelníci zde za nashromážděnou síru mohou pořídit, co jim libo. Knihy o Příliš hodném pekelníkovi, hromady plyšáků, sladkosti všeho druhu, hračky, rekvizity z celotáborové hry, oddílové vlajky, batůžky, náramky a mnoho dalších předmětů.

Pak již nastává ona chvíle. Vyhlášení výsledků celotáborové hry Lucifer junior. Po čtrnáctidenním snažení první místo vybojoval oddíl černých Ďáblů z hlubin pekel. Věčná sláva jim! Na druhém místě končí červené Kopyhlavy. Třetí oranžové Satanovy mrkve a poslední skončili šedé Ďoukrovy ovce.

Po večeři ještě smrtelníci vyzvali pekelné rohatce v bränballu. Dali jsme dva zápasy a rozešli se v remíze.

Za tmy kráčíme ke slavnostnímu závěrečnému táborovému ohni, kde za zpěvu s kytarou vydržíme do jedenácté večerní. Pak už jen Iluminace. Magický rituál na rozloučení s táborem.

Tak zase za rok. Dobrou nóóóc.

NÁVRAT KE KNIHOVNĚ VE VARNSDORFU JE PLÁNOVÁN PŘIBLIŽNĚ NA 13.00 HODIN.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 0.19 

ČTVRTEK 11. SRPNA - ZAPEKLITÉ PÁTRÁNÍ

Zápisek z deníku noční hlídky (jen namátkou):
4.10 - přijel pekař
4.12 - odjel pekař
6.40 - Marek se probudil
6.51 - kuchařka zbuzená
6.52 - zdravotník zbuzen

Po slunci východu, ranní rozcvičce a rohlíku se sýrovou pomazánkou začíná poslední soutěžní dopoledne, kdy mohou jednotlivá čertiska sama na sebe vybojovat nějakou tu hrudku síry. Chlupatci se utkali v disciplínách: Ohnivý šíp, Přícucka, Palba z křesadlové pistole, Čertovský kočár, Šííípky pekelné, Ďábelská brambora, Házej a počítej a Na každého se voda vaří.

K obědu zblajzneme kuřecího potomka na červeno, začínáme stavět závěrečný táborový oheň a bobrujeme. Protentokráte bobřík dendrologa a botaniky. Mezi mnoha zájemci se však našlo pouze několik úspěšných lovců. Po svačině hurá do divadla na poslední divadelní scénku sehranou táborovými vedoucími sloužící k přiblížení pravidel etapové hry. Dneska jsme sledovali Lucina s kamarády, jak se navrátili do pekla a vydali se pídit se po stopách ukrývajícího se Lucifera. Etapovka samotná se nám protáhla až do večeře.

V čase přednakutějití ještě hrajeme na louce nad tábořištěm Tchoukball a pak si na nástupu vyslechneme výsledky celodenního snažení. Jednotlivcům předáme vybojovanou síru a poslechneme pokřik vítězného týmu - vítězem dnešní etapové hry jsou po delší době šedé Ďoukrovy ovce. Na druhém místě skončili společně oranžové Satanovy mrkve a červené Kopyhlavy. Poslední černí Ďábli z hlubin pekel.

Ďábelskou gardu, nejvyšší službu Jeho satanstva nastupují černí a pro dnešní noc tak budou strážit pekelnou bránu. Dobrouuu noc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 23.07 

STŘEDA 10. SRPNA - PŠOUK ZAPOMĚNÍ

Zápisek z deníku noční hlídky (jen namátkou):
- bez zápisu, spánek na plachtě mimo tábor

Osazenstvo celého pekla se probouzí na celtě nad táborem. Někteří chlupatci jsou dosti polámaní a stěžují si, že se vůbec nevyspali, .... Po slunci východu výjimečně bez rozcvičky míříme na krmení do kuchyně a s chudí zblajzneme cereálie s mlékem.

Posilněni snídaní si rohatci opět volí dva kroužky, kterým by se pro dnešní dopoledne chtěli věnovat. V dnešní nabídce se daly nalézt aktivity jako Ďáblův elixír, Pekelné origami, Pytel na hříšníky, Vrhání nožů, Kraftmaga, Kouzelné růže, Náramek proměny, Lakros jak ho hrají ďáblové a Ohnivý šíp.

Jakmile čertiska zkonzumují desítky řízků s bramborovou kaší, roztápíme největší kotel v táboře a probíhá očista těla. Zároveň se také již pracuje na přípravě závěrečného táborové ohně. S koncem poledního klidu stoupáme na planinu v lese, kde máme pro rarachy připravené nízké lanové překážky. Plachta, tramvaj, véčko a nebezpečné X. Trochu se protáhneme a zpátky v táboře usedáme natěšeni do hlediště, kde vedoucí odehrají další ze scének o mladém pekelníkovi.

Dnešní den také bobrujeme - chlupatci se pokoušejí dekódovat bobříka šifer. Třem z nich se to nakonec povede. Před večerním nástupem probíhá v pekle svatba. Malý Ondra si béře Kačku. Koláčky, pařba, znáte to.

Na nástupu losujeme Šťastný pytel a vyhlašujeme výsledky dnešní etapovky. Pšouk zapomnění vyhrávají černí Ďábli z hlubin pekel. Na druhém místě končí Ďoukrovy ovce a dále se umístili červené Kopyhlavy a oranžové Satanovy mrkve.

Ďábelskou gardu, nejvyšší službu Jeho satanstva nastupují oranžoví a pro dnešní noc tak budou strážit pekelnou bránu. Dobrouuu noc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 22.14  

ÚTERÝ 9. SRPNA - ĎÁBLŮV ELIXÍR

Zápisek z deníku noční hlídky (jen namátkou):
23.19 - křupají větve
0.14 - našel jsem růžový kartáček s modrýmy štětinami
1.41 - na mostě jsme viděli kočku
1.52 - Vojta jde na záchod
2.03 - sedí kočka před jídelnou
2.04 - slyšíme čendu (plch v kuchyni)
2.25 - někdo vyšel ze stanu 34, zastavil se před ním, udělal jógu a vrátil se zpět
3.37 - Denisa chrápe
3.47 - přijel pekař
3.55 - pozdravili jsme Martina
6.07 - viděli jsme veverku
6.28 - viděli jsme Marka

7.30, budííííčééék, taneční rozcvička, juchůůů! Hned po housce se sýrem k rannímu krmení zahajuje 26 odvážných bobříka hladu. Malí od snídaně do večeře, velcí od snídaně do další snídaně. Uvidíme, kdo to dá, jestli to náhodou nedopadne stejně jako s mlčochem 😊 Chvíli na to pokračujeme v rozehraných turnajích, hrajeme Bränball a Peklenou centrálu. Oba z turnajů jednoznačně vyhráli červení. Před obědem ještě stíháme každý z oddílů losovatelný úkol. Červení vyrábějí šperky z přírodnin, černí nosí dříví - musejí poskládat kupu o velikosti svého vedoucího, šedí musí do přidělených forem vyrobit obsah, vyklopit ho a ozdobit a oranžová staví chýši pro celý oddíl. Po poledním krmení tu máme Mravence na medu a hady z oblečení. Pak už jen polední klid a konečně divadélko, na které se vždy všichni moc těší. Ďáblův elixír. Na scéně se vracíme do Pekelné centrály, kterou obsadili pohůnci Azraela. Steven prchl a jako jeden z mála věrných přívrženců Lucifera přišel s nápadem, jak by se mohlo kladným chlupatcům pomoci zpět k moci. Po výstupu si mohla čertiska (děti) v etapové hře vše vyzkoušet na vlastní kožich. Všechny výsledky celodenního snažení vyhlásíme na večerním nástupu. Pamětním odznáčkem odměníme také čtyři borce, kteří zvládli bobříka živočichů a losujeme ze Šťastného pytlíku.

V dnešní etapové hře se podařilo zvítězit červeným Kopyhlavám. Dále se umístili oranžové Satanové mrkve a pak černí Ďáblové z hlubin pekel a šediví Ďoukrovy ovce.

Po večerní hygieně se přesouváme do Podsvětí na pokračování v četbě našeho příběhu a vzkazů od rodičů. Když už si všichni mysleli, že se jde na kutě, tak pouštíme v jídelně letní kino. Prvním filmem je video z loňské závěrečné bitvy a museli jsme si ho pustit ještě jednou 😊 Pak se díváme na Špunty na vodě.

Pak nečekaně zazní píšťalka a je vyhlášen nástup se spacákem. Jakmile se všichni dokolébají, opouštíme peklo (táborovou základnu) a přesouváme se na velkou louku na táborem. Zde uléháme na připravenou celtu a než usneme, slyšíme jenom cupitání mnoha myšek.

Ďábelská garda, nejvyšší služba Jeho satanstva je pro dnešní noc zrušena a všichni již oddechují. Dobrou noc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 23.12 

PONDĚLÍ 8. SRPNA - NAHORU MEZI HŘÍŠNÍKY

Zápisek z deníku noční hlídky (jen namátkou):
0.20 - chrápání
0.33 - kočka chytla myš
6.57 - Barča vyšla ze stanu a pak zase zpátky
7.05 - Vanesa šla na záchod
7.09 - kuchařka Evička se probudila
7.10 - Harry si tu zpívá a tím porušuje hlídku
7.21 - Kozlík jde na WC

Po další chladné noci čertiska zkonzumují ranní krmení, zabalí si batůžek, kam dostanou svačinu a jsou vysláni Luciferem Nahoru mezi hříšníky. Veškeré osazenstvo pekla se vydává do Ratibořic a Babiččina oudolí podívat se na Viktorčin splav, chaloupku a sousoší babičky. Rohatci nasadí poměrně vysoké tempo a za hodinu jsme na místě. Kulturní objekty u pekelných potvor nebudí tak velký zájem jako pouťové stánky s plyšáky, přívěsky, dřevěnými meči, nanuky, ... Kousek před Českou Skalicí zastavíme u sportovního hřiště, kde zblajzneme přichystaný balíček na cestu. K údivu čertisek zpátky na červenou turistickou cestu však nekráčíme po mostě, ale brodíme řeku 😊 Když se všichni dostali na suchou zem, kopyta nás vedou přímo do Penny! Zde jsou čertiska jak utržení ze řetězu a pobíhají od jednoho regálu ke druhému. Brambůrky, nanuky, nutela, Brumíci, žvýkačky, ... Po bezmála hodinové pauze vyrážíme skrz jabloňové sady a starého mlýna zpátky do pekla. První okruh je tak dokončen a máme tak v kopytech 15 km. Dvacítka uchazečů o bobříka turisty se občerství a vyráží ještě na jeden patnáctikilometrový okruh v opačném směru. Tempo v této skupině je vražedné, a i se smočením pod Viktorčiným splavem se do tábora vracíme před osmou hodinnou. Všichni to dokázali, ušli 30 km! Zaslouženě jsou odměněni palačinkami s marmeládou a nutelou. Na večerním nástupu dostávají bobříka turisty a zapíší se do Bobroknihy. Losujeme ze Šťastného pytlíku a po vyčištění klofů a večerce se béřeme každý do své kupky sena.

Ďábelskou gardu, nejvyšší službu Jeho satanstva nastupují červení a pro dnešní noc tak stráží pekelnou bránu. Dobrou noc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 22.58 

NEDĚLE 7. SRPNA - PEKELNÝ X-FAKTOR

Zápisek z deníku noční hlídky (jen namátkou):
1.57 - hraje hudba (z okolních vesnic)

Celou noc peklo svírala poměrně dosti velká kosa. Po budíčku proto nikdo nereptá a cvičí jako ďábel, aby ze ztuhlého těla vyhnal chlad. Pro mnohé prohřešky chlupatců po müsli snídani rušíme první soutěžní blok a na velké louce nad táborovou základnou začínáme trénovat nástupy. Ve zbývajícím čase před obědem rozjíždíme turnaje. Na palouku hrajeme bränball a na place Pekelnou centrálu.

Kuřátko s brambory trochu uspíšíme, abychom mohli přejít k táborové tradici - Křest nováčků. Ustřižení pramene vlasů, konzumace pekelného blivajzu a brod řeky Styx. Touto zvyklostí přijímáme nováčky do řad táborníků. Všichni to zvládli 😊 Po tomto obřadu musela nutně přijít očista těla, od oběda máme zatopeno ve všech sprchách, tak to běží jako po drátcích. Jen co vylézá poslední namydlený rohatec, v pekle (rozuměj na place) zní znělka Pekelného Xfaktoru. Trávíme tak celé nedělní odpoledne až do večeře v kulturním ovzduší plného scének, zpěvu, tanců, říkanek, vtipů, rovnání polínek a jiných nezařaditelných činorodostí.

Po krupičce k večeři vyhlásíme výsledky talentové soutěže, Štěstný pytlík a přesouváme se do Podsvětí na četbu epického příběhu o mladém pekelníku Lucinovi.

Ďábelskou gardu, nejvyšší službu Jeho satanstva nastupují černí a pro dnešní noc tak budou strážit pekelnou bránu. Dobrouuu noc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 22.41   

SOBOTA 6. SRPNA - UZMUTÍ PEKELNÉHO TRŮNU

Zápisek z deníku noční hlídky (jen namátkou):
23.22 - právě jsme viděli blesk
23.38 - Tomáš se šel napít
23.50 - Martin píše na počítači
2.13 - já a Štěpán se nudíme
3.03 - hledáme myš
3.42 - zablesklo se
3.43 - zablesklo se
3.53 - spadla lavička v jídelně
4.19 - přijel pekař
4.30 - začalo pršet
5.50 - furt prší a je to trapný
6.10 - začalo pršet ještě víc
7.17 - vstal Marek
7.18 - Marek štípe dříví

Po noční hře je ráno posunutý budíček. Z vyhřátých brlohů čertiska vylézají až na osmou hodinu, kuklí se do pršiplášťů, kopyta ukrývají v holínkách a na snídani nastupují pod střechou jídelny. Zblajzneme kuličky s mlékem a hurá na dopolední soutěže o hromady síry. Čeká nás Incubus Omnibus, vlčí vití, útěk z pekla, blechy v kožichu, kouzelné zrcadlo, pekelní netopejři a rovnáme dřevo pod kotel.

Po žemlovce a poledním klidu probíhá velmi důsledná kontrola úklidu brlohů a jejich dokupydání. Pak sváča v podobě párků v rohlících a očekávaná divadelní scénka jako úvod etapové hry. V epicko-heroickém příběhu se dostáváme tak daleko, až se Azraelovi podaří svrhnout Lucifera a usednout na jeho místo na pekelném trůnu.

K večeři čertiska zblajznou špagety a nejodvážnější z nich nastupují na bobříka uzlů. Těžký úkol v časovém limitu zvládli pouze tři účastníci.

Čas přednakutějití chlupatci využívají k relaxačnímu sportíku - Kopytokop, Indiaka,, badminton, vybíjené, a posledním přípravám k nedělnímu Pekelnému X-faktoru.

Na večerním nástupu si vyslechneme všechny výsledky a losujeme ze Šťastného pytlíku. Dnešní strategickou hru naprosto ovládli černí Ďábli z hlubin pekel. Dále se umístily oranžové Satanovy mrkve, červené Kopyhlavy a Ďoukrovy ovce.

Dneska se také podařilo chytit šedému týmu do svých pastí živou myš!

Ďábelskou gardu, nejvyšší službu Jeho satanstva nastupují oranžoví a pro dnešní noc tak budou strážit pekelnou bránu. Dobrouuu noc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 22.37   

PÁTEK 5. SRPNA - ČOKIČÁDA

Zápisek z deníku noční hlídky (jen namátkou):
22.22 - leze po kuchyni slimák
1.42 - my jsme slyšeli a viděli lišku, padající hvězdy a taky jsme slyšeli, jak se chytla myš do pasti
2.05 - šedá kočka v kuchyni
2.33 - navštívil nás jelen
2.44 - jelen skočil a spadl do potoka
6.25 - Klára šla na záchod
6.28 - Lukáš šel na záchod
6.37 - David šel na záchod
6.38 - Petr šel na záchod
a další řada čůrajících ....

Po slunci východu, ranní očistě těla a nasycení panděra, startujeme v pekle další den dopoledních stanovišť, kde se dá získat poměrně větší množství síry do pytlíků každého chlupatce. Pliveme síru, vhazujeme nebožáky do kotle, soudíme a vážíme hříšníky, používáme čertovské čarohole, házíme kladivy po celém pekle, házíme sirkou, vyhazujeme smradlavé ponožky a hrajeme čertovský pétanque.

K obědu si pochutnáme na haluškách a musíme se schovat před sluncem na celtě ve stínu. V pekle panuje doslova peklo. Chlupatci se nemohli dočkat konce poledního klidu, protože se převelice těšili na dvě divadelní scénky. O jednu jsme totiž z časového důvodu přišli o den dříve, kdy jsme nastoupili na Zkoušku do ďábelské gardy. V první zmíněné na scénu vstupuje nová postava, hlavní pobočník Azraela Incubus Omnibus, jenž má pro svého pána vycvičit neporazitelnou armádu. Armádu tak silnou, že s pomocí přeběhlých čertisek, démonů, rohatců a dalších potvor svrhne Lucifera a stane se novým knížetem pekel. Ve druhé scénce se v ději vracíme k mladému Lucinovi, jenž vystoupal na zemský povrch a pobočník ho zanechal před vraty internátní školy Sv. Fidibuse. Lucin se při prohlídce školy seznámí s novými kamarády a zachrání Árona před místními hulváty. Také s velkou radostí zjistí, že jeho malý domácí démonek Cornibus ho neopustil a odcestoval společně s ním z pekla. ,,Cornibus schoval v tašce. Úplně maličký. Jako blecha. Cornibus jí čokičádu. Moc dobré! ´´ Roztomilý démonek se ihned stává miláčkem publika a hláška Cornibus jí čokičádu byla stěžejní pro dnešní etapovou hru, na kterou většina pekelníků jen tak dlouho nezapomene. Dosti jsme se namlsali 😊

V čase přednakutějití po pečených háďátkách ve vlastní šťávě začíná oblíbený relaxační sportík. Kopytokop, Indiaka, badminton, pletení náramků,...

Po večerním nástupu, vyhlášení etapovky - První černí Ďábli z hlubin pekel, druzí šedí Ďoukrovy ovce, třetí oranžové Satanovy mrkve a místě posledním červené Kopyhlavy, losování ze Šťastného pytlíku odchází mladší čertíci na kutě do své kupky sena a velcí rohatci nastupují na cestu Kouzelným lesem. Ve 22.57 se z hloubi lesa vrací poslední z nich.

Peklo dneska stráží Ďábelská garda, nejvyšší služba Jeho satanstva v podání šedého oddílu. Vypadá to, že nakonec ani nezmoknou. Prozatím spadly totiž jen tři kapky a blížící se bouře nás tak minula.

Dobrou noc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 0.55  

ČTVRTEK 4. SRPNA - ZKOUŠKY DO ĎÁBELSKÉ GARDY

Zápisek z deníku noční hlídky (jen namátkou):
0.16 - ježek vykašlává chlupy
0.31 - vrzání kovu
1.05 - medvědí chrápání
2.11 - ježek chodí po okolí
2.15 - myš (nejspíš) skřípe v kuchyni
2.40 - buď zdravotník chrápe nebo řeže motorovou pilou
5.38 - kokrhání kohouta

7.30 Budíííčééék! Nástup na rozcvičku! Někteří raraši cvičí v kroužku přímo v pekle (na place), někteří odbíhají do lesa. V umývárce opláchneme obličej, vypucírujeme klofáky, příčísnem patku, učešeme vlasy a hurá na rohlík se sýrem a rajčaty.

Devátou hodinou startuje bobřík mlčocha, do kterého se přihlásilo veškeré osazenstvo pekla. Bohužel však po necelé hodince v mlčochovi pokračuje již jen pět chlupatců. (Ve 21.30, kdy probíhá večerka, mlčí pouze už jenom jeden borec. Snad se mu to podaří až do deváté ranní hodiny a získá tak patrně jednoho z nejtěžších bobříků vůbec.) Devátou hodinnou také začínají losovatelné úkoly. Oddíly tahají z pekelného pytle zapeklitá zadání, která se pokouší splnit do oběda v podobě horké krve s koleny hříšníků. Aby mohli chlupatci pořádně zatopit pod kotlem, přitáhly dvě čertí tlupy do tábora 20 000 šišek! Druzí vyrábí pasti a snaží se do dvou dnů chytit živou myš, další staví flotilu a nejtěžší to měli červení, kteří si vytáhli dvouhodinový piknik. Ležení na dece, pojídaní ovoce a zeleniny, hraní karet.

S etapovou hrou začínáme téměř hned po obědě, kvůli nabytému programu výjimečně i bez scénky. Ve 14. 00 startuje etapová hra Zkoušky do ďábelské gardy. Každý z oddílů musel splnit čtyři doslova pekelné úkoly. Ve vedrech, která v našem pekle nastala, jsme brodili tři potůčky a vyšplhali se v hlubokém hvozdu na Hrůzokopec.

Večeři si chlupatci připravují sami. Opékáme buřtíky 😊

Při večerním relaxačním sportování poletuje po pekle spousta míčů různých tvarů a velikostí, tradičně Spikeball, molitanové žížaly, chůdy, Indiaca, ...

Na večerním nástupu se od Lucifera dozvídáme výsledky etapové hry. Zkoušky do ďábelské gardy se nejlépe povedli černým Ďáblům z hlubin pekel. Druzí skončili oranžové Satanovy mrkve, pak šedé Ďoukrovy ovce a s půl hodinovým zpožděním na posledním místě červené Kopyhlavy. Opět losujeme ze Šťastného pytlíku.

Po večerní hygieně pokračujeme v Podsvětí v četbě Příliš hodného pekelníka a také ještě čteme vzkazy od rodičů.

Ve 21.30 nastupuje Ďábelská garda, nejvyšší služba Jeho satanstva a začíná tak noční hlídka červených. Dobrou nóóóc.

23.00 PÍÍÍÍSK! Nástup se spacákem, pakliže! (rozuměj tradice) Před kuchyní se chlupatci srovnají do čtyř řad a přesouvají se na velkou celtu na louku nad táborem. Tak teď už doopravdy dobrou noc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 23.16 

STŘEDA 3. SRPNA - AZRAEL VYSTRKUJE RŮŽKY

Zápisek z deníku noční hlídky (jen namátkou):
11.15 - viděli jsme Čendu (Čenda je plch v kuchyni)
5.53 - jsme slyšeli divný zvuk
6.03 - mates můj brácha pořát chodil na záchod a ve stanu na nás koukal

Po slunci východu protažení těla, nějaký ten výklus, opláchnutí obličeje a vypucírování klofáků. Čokoládové kuličky k snídani a máme tu kroužkový den, kdy si sama čertiska volí aktivitu, která se jim zamlouvá nejvíc. Lukostřelba, motymoty, Cornibusova mluva, floristické bádání, korálkování, turistika po nejbližším okolí, Mölkky, pletení náramků a kravmaga.

V čase poobědním, v poměrně velkém vedru, přichází relaxace na celtě ve stínu. Potom protažení mozkových závitů v Živém pexesu a hurá na divadélko. V dnešní epizodě jsme byli svědky, jak Lucifer přichází o svou moc a spousta čertů přechází k uzurpátorovi Azraelovi, který baží po pekelném trůnu. Azrael si na svého staršího bratra připravil pěknou kulišárnu a strhla se nebývalá mela.

Jen co čertiska zblajznou ohnivou placku k večeři, začíná večerní relaxační sportík. Indiaca, kopytokop, velice oblíbený a žádaný Spikaball, badminton, létající talíře, vodní žížaly, ...

Na slavnostním večerním nástupu se od Lucifera dozvídáme výsledky etapové hry. Oranžoví spojili síly s červenýma a pod praporem Azraela porazili černé se šedými 347 ku 214. Nezapomínáme ani na Šťastný pytlík a předčítání v Podsvětí.

Ve 21.30 nastupuje Ďábelská garda, nejvyšší služba Jeho satanstva a začíná tak noční hlídka černých. Dobrou nóóóc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 23.42 

ÚTERÝ 2. SRPNA - ODDĚLENÍ 21 - VAŘENÍ HŘÍŠNÍKŮ

Zápisek z deníku noční hlídky (jen namátkou):
12.06 - vidíme souhvězdí Kasyopa
00.10 - Kačka a Matěj šli na záchod

Po probuzení a nástupu na rozcvičku panuje v pekle poměrně chladno. Jen co si, však vyběhneme zacvičit si na kopec do lesa, mikiny jdou rychle dolů. Všude již svítí sluníčko a hřeje nebývalou silou.

Čertiska s rarachy posnídají Boží dar se slepičími potomky a hrrr na turnajový den. Dnes se chlupatci utkali ve dvou turnajích každý s každým ve hrách Myšball a Tchoukball. Myšball vyhráli černí. Dále se umístili červení, oranžoví a poslední skončili šedí. Tchoukball opanovali černí. Dále se umístili oranžoví, červení a poslední místo opět zbylo šedivým.

Po pečené lidské ruce, siroknedlu a zelí k obědu, Prasklých lebkách a Čertím spřežení přichází na řadu třetí epizoda táborového divadla. Tentokráte jsme nakoukli do Oddělení 21, kde se v kotlích vaří hříšníci. Následně si děti mohly na vlastní kožich vyzkoušet tuto oblíbenou čertí činnost. Najít kotel, naplnit ho vodou, rozdělat oheň, vhodit hříšníka. Však to znáte.

V čase přednakutějití relaxačně sportujeme. Čertiska se po pekle (rozuměj place) prohánějí na chůdách, hrají lakros, spikeball, hází si míčkem, diskem, posedávají v diskuzních kroužcích, pletou náramky, zaplétají si vlasy,... Na velké bränballové louce také proběhlo klání namíchaných smrtelníků s pekelnými rohatci, kde jsme se tedy dosti zpotili. Těsně před vyhlášením nástupu se dvojice odvážlivců utkají v Čertovských kostkách. Vyjet s károu do svahu, nebo běžet s krabicí na hlavě až na pole, či doskákat po jedné noze až na mostek, to chtělo dosti odhodlání.

Výsledky etapovky se všichni opět dozvídají na večerním nástupu - první místo si pro sebe urvali černí Ďáblové z hlubin pekel. Dále se umístily červené Kopyhlavy, šedé Ďoukrovy ovce a na místě posledním tentokráte oranžové Satanovy mrkve. Také ještě proběhlo oblíbené losování ze Šťastného pytlíku.

Na samý závěr dne se ještě přesouváme do Podsvětí (rozuměj hangár), kde pokračujeme v četbě poutavého příběhu a čtení vzkazů od rodičů.

Oranžoví ve 21.40 nastupují do Ďábelské gardy, nejvyšší služby Jeho satanstva a začíná jim tak noční hlídka. Všichni ostatní se béřou do kupky sena ve svém brlohu a uléhají na kutě. Dobrou nóóóc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 22.34 

PONDĚLÍ 1. SRPNA - SBOHEM, PEKLÍČKO

Zápisek z deníku noční hlídky (jen namátkou):
1.37 - zjištění úžasné zprávy - dobrá svačina
1.40 - křupání větví
1.56 - Denisa chrápe
2.10 - Ondrášek kašle
2.15 - potkali jsme kočku u lavorů na nádobí
2.17 - Denisa vylezla ze stanu
2.18 - Denisa zalezla do stanu
2.22 - chleba byl dobrý, jdu si pro druhý
5.47 - slyšeli jsme potok
5.55 - viděli jsme kosa

PÍÍÍÍSK! Budííčéék, rozcvičkáá! Po protažení těla se čertiska přesouvají do Vývařovny Sv. Fidibuse smlsnout műsli lupínky s mlékem.

Za účelem zisku síry, se posilnění chlupatci dnešním dnem utkají mezi sebou v následujících disciplínách: Vstávání z hrobu, Skok přes řeku Styx, Skládání uhlí, Cornibus se proměňuje, Nadpřirozená síla, Třaskavý skvorejš, Čert chodí vždycky včas a Čert na číhané. Výkony mnohých borců byly vyšponované až do krajnosti, ale vždy se našel někdo nový, kdo o vteřinku či jednu jednotku posunul rekord dál a dál. Každé čertisko dalo do klání celou svou duši, za což musela zaslouženě přijít odměna na večerním nástupu. Chlupatci byli doslova zavaleni sírou, ohnivými kameny a sem tam se našel i ten nějaký pekelný safír!

Po masové hrudce z namletých nebožáků k obědu, roztápíme největší kotel v pekle a probíhá očista těla. Následuje focení oddílů v táborových tričkách a kostýmech. Pak již tradičně divadelní scénka a etapová hra dnes pod názvem Sbohem, peklíčko. Opět sledujeme příběhy mladého Lucina, který se svým průvodcem Stevenem cestuje z Podsvětí na zemský povrch mezi lidi. K etapovce samotné stačí dodat pouze dvě jediná slova. Sakra kopec!

Zmoženi a celí uondaní rovnou zase do vývařovny na nudle s mákem. Mňam, mňam, mňam. Pak už jenom Pekelná brambora (rozuměj přehazovaná), kde se utkali smrtelníci s pekelnými rohatci.

Na večerním slavnostním nástupu Lucifer vyhlásí výsledky druhé etapové hry. První místo si zaslouženě vybojovali šedí Ďoukrovy ovce. O dvě desetiny bodíku méně na druhém místě skončili červené Kopyhlavy. Třetí místo obsadili oranžové Satanovy mrkve a poslední černí Ďáblové z hlubin pekel. Také máme první čtyři bobříky a ještě proběhne losování ze Šťastného pytlíku.

Ve 21.30 nastupuje Ďábelská garda, nejvyšší služba Jeho satanstva a začíná tak noční hlídka šedých. Dobrou nóóóc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 22.56 

NEDĚLE 31. ČERVENCE - PŘES ŘEKU STYX

Ráno konečně bez deště a dokonce sluníčko! Hřejivé paprsky vytáhly čertiska z brlohů a hned začíná protažení těla alá Cornibus - zvířátková rozcvička. Opláchnutí obličeji, vypláchnutí klofáků, přičísnutí patky, ...

Po posilnění vánočkou s mlékem začínají čertí tlupy pracovat na oddílových vlajkách, pokřiku a zdobení měšců, kam budou ukládat vybojovanou síru pekelnou. Práce to byla nelehká, vydržela nám až do oběda, kdy se na stůl podával černý kur ve vlastní šťávě.

Po poledním klidu probíhají soutěže za účelem vybrání a uskladnění toaletních papírů. Had, věž, horký brambor. Na to ještě nadíváme krocana, svačíme a už se nemůžeme dočkat první divadelní scénky v podání táborových vedoucích. Úvodní epizoda divákům přiblíží děj Lucifera juniora. Pro jeho dobro je v pekle rozhodnuto, že se musí naučit být zlým a kam jinam ho poslat než nahoru mezi lidi, kde děti nepomáhají s domácíma pracemi, nedělají úkoly, mluví sprostě, ... Lucin musí překročit řeku Styx, která odpradávna odděluje svět živých a mrtvých. Podaří se mu to? Nepodaří? Prozradím jen, že na motorovém skútru převrhne převozníkovu bárku. Po divadle se děti v roli Lucina pokouší o totéž, musí překročit řeku na druhou stranu do smrtelného světa. A jak téměř hodinová bitva dopadla? V první etapové hře se podařilo zvítězit oranžovým Satanovým mrkvím. Dále se umístili šediví Ďoukrovy ovce, černí Ďáblové z hlubin pekel (pouze o jeden jedinný bodík méně) a na posledním místě skončili červené Kopyhlavy.

V samý podvečer ještě propuká KOPYTOKOP, kde smrtelníci vyzvali pekelné rohatce v zápase ve fotbale. Hře kralovali rohatci a nakonec poráží smrtelníky 13 ku 1. Holt tisíciletý trénink 😊

Ani dnes nechybí předčítání poutavého příběhu v Podsvětí. Po něm již zazní hlahol večerky okolo stožáru a přesun do kupky sena v brlozích. Ve 21.30 nastupuje Ďábelská garda, nejvyšší služba Jeho satanstva a začíná tak noční hlídka červených. Dobrou nóóóc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 0.13 

SOBOTA 30. 7.

Raraši, čertiska, chlupatci a další potvůrky, jež dneska po ráno opustila deštivý Varnsdorf, hlásí bezproblémový příjezd na táborovou základnu. Na Větrník jsme dorazili po třech a půl hodinách jízdy. Naštěstí zrovinka přestalo pršet, tak jsme taktak vynosili kufry z autobusu. Jen co každý dotáhl zavazadlo do přiděleného brlohu (rozuměj stan), spustil se slejvák, jako z konve.

Pršet ne a ne přestat, tak seznámení se s pekelným personálem proběhlo v pršipláštích a holínkách. Chvíli na to, déšť ustupuje a rohatci svádí první boj o vedoucí a baru táborových triček pro svůj tým. Jen co dohrajeme, zase se spouští deštík.

Když osazenstvo Pekla spořádalo chutnou krmi k večeři - tradiční buřtguláš, nastává slavný okamžik. Je ohlášen večerní nástup v kostýmech a proběhne oficiální zahájení tábora v podobě vztyčení táborové vlajky. Na to se přesouváme do Podsvětí (rozuměj hangár), kde zahajujeme četbu Lucifera juniora. Po prvních pěti kapitolách si mnozí myslí, že se půjdou zavrtat do kupky sena ve svých brlozích, ale ne. Za naprosté tmy se přesouváme do hloubi černočerného lesa. Čeká nás totiž menší noční hra. Pokoušíme se chytit malého pekelného démonka Cornibuse, který se dokáže proměňovat ve všechny možná zvířátka.

Nyní už všichni chytají lelky. Dobrou noc.

Jeho ďáblorodí a velkorohost Lucifer, Větrník 0.21

PŘED TÁBOREM

Lucifer starší beze stopy zmizel a není po něm ani stopy! Pekelného trůnu se chápe uzurpátor Azrael. Podsvětím se plíží ohavné zlořádstvo. Celé peklo se třese v základech, mezi démony se šíří strach. Temnými brlohy se plíží Azraelovi pohůnci. Démoni umírají, šíří se nákaza. Moc uzurpátora kvapem nabírá na síle a jeho plány se mění ve skutečnost. Peklo se třese v kolenou. Hrůza, ze které se člověku ježí vlasy a jdou na něho mdloby. Tomu je zapotřebí udělat řádný konec! Jako právoplatný vládce pekla vás žádám, svrhněme Azraela! Boj o pekelný trůn se uskuteční na Větrníku v sobotu 30. července po 13. hodině.

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!