Zombíci... první hryznutí! 2018 (28.7. - 11.8.)

28.08.2018 09:26

… Celý svět obsadily obrovské davy zombií a oblud!  Hrůza, ze které se člověku ježí vlasy a jdou na něho mdloby. Před dvaačtyřiceti dny přišly nestvůry a všechno se změnilo. Na město udeřila apokalypsa. Ulicemi se blíží zombíci a další monstra. Jsou všude.  Přeživších zůstalo velice málo. Zombií se plouží ze všech směrů. Sténají, řvou a natahují ruce. Nezastavitelné zlo se nepřestává blížit…

    TZ Větrník – Na letním dětském stanovém táboře Schrödingerova institutu nedaleko České Skalice od 28. července do 11. srpna trávilo část prázdnin 44 dětí ve věku od 6 do 17 let. Letošní celotáborová hra vycházela z bestselleru Maxe Bralliera Poslední děti na Zemi. Společně s třináctiletým Jackem, nemluvným, osiřelým válečníkem, bojovníkem se zombiemi, zabijákem monster a skrz naskrz hustým týpkem sídlícím ve stromovém domě jsme odolávali davům nemrtvých, děsivě chytré obludě jménem Blarg a pomáhali jsme postapokalyptickému akčnímu hrdinovi zachránit jeho milovanou dívku.

    Stejně jako v loňském roce byly do programu zařazeny zajímavé hry a soutěže, rozdělené do mezioddílových, turnajových a individuálních klání. Velkému zájmu se tradičně těšily etapové hry, kterým předcházely divadelní scénky sehrané vedoucími v působivých kostýmech. K nejoblíbenějším se zařadily např. Cesta za Quintem, Oktozrůda, Velká máma či Stromový dům. Hra, kdy jednotlivé týmy musely zajistit výrobu surovin pro stavbu svého domu, čelit náhodně do hry vstupujícím postapokalyptickým nástrahám a sabotovat akce protihráčů.

    Rovněž s velkým úspěchem pokračujeme v bobrování – lovu bobříků. Děti si tak mohly osvojit znalosti a dovednosti z mnoha oborů – atlet, botanika, dendrologie, ohně, orientace, střelec, turista, uzlování, zoologie, zdravověda a mnoha dalších. Kritéria pro splnění jednotlivých zkoušek byla nastavena dosti vysoko, takže úspěšní jedinci s odznáčky platili za těžké borce.

    Myslím, že si tábor všichni dostatečně užili a příjemně tak strávili s přáteli a kamarády čtvrtinu letních prázdnin. Rád bych touto cestou ještě poděkoval všem, kteří nám čímkoliv pomohli, ať s organizací a chodem tábora přímo na místě, sponzorskými dary či nemalými přípravami ještě před prázdninami.

Martin Hoško, SI


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.