Za bílou velrybou (26. -29.10.2018)

01.11.2018 10:35

    Pátek, 26. října, 15.00. Vzhůru Za bílou velrybou. Oddíl Stopařů vyráží na čtyřdenní expedici do Trutnova, aby strávil podzimní prázdniny v Krkonoších. Základní tábor rozbíjíme na internátě tamní lesnické akademie, odkud vyrážíme na jednotlivé výpravy.

    V sobotu ráno míříme do Pece pod Sněžkou. Nejprve si užijeme rychlou jízdu na bobové dráze v Relax parku a následně začínáme stoupat do prudkého svahu po zelené turistické značce směrem Na Rozcestí. Zde nás zachytne nemalá sněhová vánice, odlovíme tu kešku, stáčíme se zpátky na červenou a přes Liščí horu a Kolínskou Boudu dorážíme po dřevěných chodníčcích na Černohorské rašeliniště, jehož rozloha činí 66 ha a stáří se odhaduje až na neuvěřitelných 6000 let. Smlsneme palačinky na Pardubických Boudách, zdoláme vrchol Černé hory v nadmořské výšce 1299 metrů a po sjezdovce se ubíráme dolů do Janských Lázní. Uf, 24 km. Po pizze k večeři hrajeme ještě několik her a jdeme na kutě.

    V neděli cestujeme ranním vlakem do Teplic nad Metují, kde se chystáme navštívit Adršpašsko-teplická skalní města. Do skal vstupujeme za krásného a vydatného sněžení z teplické strany a procházíme si zdejší okružní cestu se svými 70 pojmenovanými skalními útvary. Skrz Vlčí rokli a stovky schodů nahoru a dolů se dostáváme do Adršpašských skal, kde obdivujeme bezmála 100 metrů vysoké skalní věže, hluboké soutěsky, Myší díru, rašeliniště, vodopády a zatopenou pískovnu. Kolem patnácté hodiny vystřídal sněžení statný déšť, značně promokáme. Po celodenním bloudění ve skalách jsme dosti promrzlí, takže se všichni těší na horkou sprchu a do tepla spacáku.

    Po pondělním probuzení nám nezbývá nic jiného, než si zabalit věci, vyhlásit a odměnit nejlepší účastníky a po bleskově rychlém úklidu ubytovny plni skvělých zážitků opouštíme Trutnov a vlakem se ubíráme zpátky domů.
 


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.