Vltava 2012 (1.-5.7.)

22.08.2012 20:57

    MOP Stopaři ,,E“ z Červené Vody uspořádali pro své členy a jejich příznivce 1. -5. července 5denní vodácko-turisticko-expediční akci. Na místo začátku – do Vyššího Brodu se členové expedice ze všech koutů celé ČR začali sjíždět již o den dříve, aby tak mohli včas vyrazit na vodu. Pro nás, červenovoďáky, bylo cestování dosti úmorné, jelikož naše cesta v parném letním dnu vlakem do jižních Čech trvala neuvěřitelných devět hodin.

    V Kempu Pod Hrází celá naše parta čítající 24 účastníků strávila za doprovodu tří vodáckých instruktorů dva dny, kdy jsme se věnovali rozdělení posádek, úvodnímu seznámení s vybavením, technikou jízdy, záchrany na tekoucí vodě a praktickým cvičením na vodě, jež se neminula potopením několika lodí J. Dopoledne jsme si prohlédli město, po jídle mimo vodácký program nás čekaly společenské aktivity a večery strávené v kruhu ohně za doprovodu několika kytar, mnoha talentovaných zpěváků a jejich unikátních písní. Také nás hned druhou noc přepadla dosti silná bouřka, kdy velké většině z nás promokly veškeré věci. Déšť s bouřkami nás zastihl potom ještě dvakrát a jednou z toho na vodě, což se nám i líbilo.

    Když jsme se v pondělí spustili na vodu – odvážnější do kajaků, zbytek do kánoí a konečně tak odstartovali naše vodácké putování, tak nás ani ne po pěti minutách plavby čekal první jez! Vplouvalo se tam poměrně klidně, ale když se to zhouplo a vy s lodí padali do propasti, tak to byla hrůza. Mnozí z nás se i přes výbornou přípravu, samozřejmě potopili. Některé lodě skončili na dně, jiné na ostrově, a další odnesl proud. Některým posádkám zmizel háček z lodi. Všichni jsme se shodli, že to byl nejhorší jez, který jsme potkali.

    Další den jsme propluli Rožmberkem a utábořili se v kempu Branná. Odtud naše plavba směřovala do Českého Krumlova, kde jsme navštívili tamní zámek a prohlédli si město. Zde nás opět zastihl již zmíněný nemalý liják. Opětovně nám vše zmoklo, neboť jsme všichni byli mimo kemp, kde jsme si nechali dosoušet zmoklé věci ještě z předchozích dnů.

    Vltavu 2012 jsme ukončili společným posezením dlouho do noci v Kempu Koruna. Ráno jsme se rozloučili s instruktory a zamířili do Zlaté Koruny na vlak. Nedlouhou cestu na tamní nádraží nám však zkomplikoval čerstvě položený asfalt, jenž horkem sálal a z něhož se ještě kouřilo. Mysleli jsme si, že nám vlak ujede, ale nakonec to dobře dopadlo stejně jako celá naše expedice.

    Martin


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.