Veverčáci turnaj (26.6.2019)

27.06.2019 10:12

    26. června, středa, 8.30. Nadešel čas vyzvednout si zásoby oříšků uschovaných na zimu. Schrödingerův herní klub pořádá pro 4. třídu ZŠ Východní ve Varnsdorfu turnaj ve vtipné paměťové karetní hře Veverčáci.

    Ve hře se účastníci v rolích veverek snaží projít skrz les, tak aby se dostali k místu se spoustou oříšků.  Les je reprezentován vyloženými kartami v síti 3x3 karet obemknutými dvanácti dalšími, na nichž jsou vyobrazeny ořechy. Hráči si musí zapamatovat cestu podle orientačních bodů, které jsou však na druhé straně kartiček. Aby veverčák vytouženou odměnu získal, musí odvyprávět celou cestu (tři kartičky). Někdy si přitom musí pamatovat tvary - list, houba, kámen, jindy barvy - červená, žlutá a modrá.

    Po vysvětlení velice jednoduchých pravidel a jedné ukázkové hře měl každý účastník turnaje možnost předvést své síly celkem v šesti partiích hry se třemi rozdílnými variantami. Prvenství, zasloužené odměny a obdivné pohledy ostatních účastníků nakonec sklidila Anička Hladíková následovaná Štěpánem Spáčilem a Štěpánem Malým. Výherci si vybojovali krásné deskové hry od společnosti Albi, které takto děkujeme za sponzorský dar a zapůjčení herních setů.


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.