Velikonoční schrödihraní (18.4.2019)

24.04.2019 16:55

    Velikonoční prázdniny, čtvrtek 18. dubna, 8.00. Schrödingerův herní klub pořádá pro deskoherní fanoušky dvojturnaj. Tentokráte ve hře Gobbit a Sochy v akci.

    Prostřednictvím prvně jmenované karetní hry se ocitáme na stejnojmenném ostrově ve zběsilém souboji o potravu. V rychlé postřehové hře se účastníci snaží v potravinovém řetězci uchránit vlastní zvířata proti číhajícím soupeřům.  Na kartách jsou zobrazena tři zvířata ve třech barvách, která sami sebe žerou právě dle své barvy a pozici v potravním řetězci: chameleon žere moskyta a na chameleonovi se zase pase kobra. Hra obsahuje také speciální kartu gorily, která zabíjí všechna tři zvířata, čímž je odešle na hřbitov mimo hru. Vítězem se stane ten, kdo má jako poslední před sebou vyložené nějaké karty. Každý účastník první části turnaje měl možnost předvést své síly celkem ve čtrnácti kolech a to s využitím různých variant hry.

    Po obědě se pouštíme do veselé dynamické párty hry Sochy v akci, v níž se hráči postupně střídají v rolích vášnivého sběratele soch a soch samých. Ve hře se snažíte zjistit, koho nebo co představují vaši zkamenělí přátelé. Je Jakub žížala nebo metro? A proč proboha Radek stojí na stole? V každém kole se všichni kromě jednoho hráče (sběratele) snaží zkamenět v pozici, která co nejlépe vystihuje některou z osobností, míst či jiných věcí zobrazených na aktuální kartě sbírky. Jakmile jsou všichni připraveni, vstoupí sběratel do místnosti, prohlédne si nabízenou kartu sbírky a zkusí uhodnout, kdo je kdo. Pokud jsou jednotlivé sochy perfektní a sběratel si nesedí na vedení, čeká bodový zisk všechny zúčastněné. Socha získá po dvou bodech, sběratel pak bod za každou správně určenou sochu. Bývá zvykem, že téměř pokaždé, když se v této zábavné hře sběratel pídí, co vlastně spoluhráči představují, se dostaví salva smíchu.

    Nejlepším hráčem se po osmihodinovém hraní stává Tomáš Rosa, na druhém a třetím místě se umístili Štěpán Malý a Eliška Jindrová. Nejen výherci, ale každý účastník si z Velikonoční schrödihraní domů odnesl nějakou novou hru, dle pořadí v součtu bodů z obou turnajů.

    Závěrem Schrödingerův herní klub děkuje firmám Albi a Mindok za zapůjčení herních setů a odměny pro výherce v podobě krásných deskových her.


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.