Vaření v přírodě (5.-6.5.2012)

03.06.2012 17:14

    Ráno v 10:00 jsme se sešli u klubovny v Červené Vodě, i když všichni samozřejmě nepřišli v čas. Hned nato jsme vyrazili vařit! Šli jsme Farským lesem nahoru okolo ovcí, Šanovského rybníku, nahoru na Hlásku. Jakmile jsme došli na místo U Buku, začali jsme loupat brambory a česnek! Kluci mezi tím zapálili oheň. Po té, co jsme vše naloupali, dali jsme to do kotlíku, nasypali majoránku, hodili tuk a mohlo se vařit! Po půl hodině vaření jsme si všichni pochutnali na česnečce. Když jsme jedli, seděli jsme všichni v kroužku (mohlo to vypadat srandovně).

    Dojedli jsme a šli si umýt do nedalekého jezírka ešusy a kotlík. Eliška zůstala v tábořišti, aby nám někdo nic nevzal. Než jsme si začali umývat kotlíky, Martin navrhl, že se můžeme jít podívat do starého sklepa, který je poblíž jezírka! Tak jsme souhlasili. V bunkru to bylo super! Umýváme, umýváme a najednou jsou všude žáby. Velký Martin nemá rád žáby, tak se mu to moc nelíbilo! Chvíli potom velký Martin na Hanku: ,, Pojď sem, máš něco na obličeji.” Samozřejmě, že sem tam nic neměla, ale Martin měl na ruce saze, tak si chtěl z někoho udělat srandu. No, jako vždy to odnesla Hanka. Byla celá černá a nešlo to smýt. Přišli jsme do tábořiště a začali jsme hrát hry! Takovou super hru, nevím jak se jmenovala (Střípky moudrosti), ale lezli jsme přez ohradu a zpátky! Super hra. No Hance dělalo problém to přelést, není přeci opice :-) Ale menší jako je Ela, Kuba, Lucka a Martin - ti skákali tam a zpět! Vyhrála Hanka. Potom jsme začali vařit ovocný nákyp! Dobrota. Ovoce z konzervy a rýže! Všem moc nechutnalo :-) Ale jo, šlo to. Martin vyhlásil soutěž, kdo to sní, bude mít body. Mezi tím dorazila i Monika. Zahráli jsme si pár her a vyrazili do klubovny.

    Když jsme tam došli, tak jsme se převlíkli a šli jsme hrát hry do tělocvičny. Jako první jsme hráli vybíjenou, poté jsme hráli taky vybíjenou ale s lítajícím talířem. Pak jsme si zahráli přehazovanou a potom bedny, kde se stalo menší zranění Martinovy! Když jsme zkončili, tak jsme šli do klubovny. Trochu pršelo. V klubovně jsme zalehli a pustili si film. Znervozňovali jsme Martina tím, že jsme na něj koukali. Někteří jsme usnuli. Ráno se nám nechtělo vstávat, tak jsme si ve spacáku zahráli Kontakt. To jsme hráli docela dlouho. Potom jsme se šli najíst. Někteří si zašli do obchodu. Potom jsme si šli balit a museli uklidit. Čekali jsme na to, až si pro některé přijedou rodiče. Monika, Lucka a Martin šli domů pěšky. CELÁ AKCE SE MOC VYDAŘILA!

    Manka


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.