Vaření v přírodě (25.10.2015)

26.10.2015 11:17

    V neděli ráno se Stopaři vydali na další vaření v přírodě. Každý vyfasoval do svého batůžku ještě navíc suroviny – ten dvě kila mouky, onen dvě mlíka a tamten zase pytel brambor a jednu čí více lahví s pitnou vodou. Takže než jsme dorazili lesní cestou pokrytou spadanými zlatými listy na naše oblíbené tábořiště U Fexta, tak se nám rance docela pronesly. Dokonce u jednoho se postupně utrhly ramenní popruhy. 

    Ihned jsme rozdělali oheň a začali chystat krmi. Oškrábali jsme brambory, oloupali a nakrájeli cibuli a buřty, lehce to osmahli a pak už jen pořádně přikládali pod kotlíky.  Na buřtguláši jsme si všichni pochutnali. Nato jsme se museli schovat před bouří do chýší, jež jsme si stavěli ve chvilkách volna. Všechny to ustály. Poté přišel na řadu vanilkový koktejl! Mňam, mňam. Posledním chodem byli pečení hadi nad žhavým popelem. Tak tak jsme to dopekli a již za tmy museli rychle zamířit zpátky domů. Toto vaření si nejvíce užil patrně Krmič – smůla ho doprovázela doslova na každém kroku :-)

Následuje zápisek od Karkulky:

    V neděli 25.10. jsme se vydali na vaření do přírody, šli jsme asi dvě hodiny. Když jsme konečně dorazili do cíle, pustili jsme se do vaření. Vařili jsme guláš. Byl dobrý, ale když nám Martin dal ještě koření, byl úplně výborný. Potom jsme si stavěli chýše, abychom se schovali před bouří. Stavěla jsme ji společně s Markem, Símou a Matyášem. Pak jsem musela udělat těsto. Bylo to fakt strašný  Dali jsme ho kynout a zatím namíchali koktejl. Zatím, co ostatní popíjeli koktejl, já jsem dělala válečky z toho těsta. Obalila jsem ho cukrem a Martin jim to dával na klacek, aby si hady mohli opéct. Pak jsme si sbalili svých pět švestek a šli domů. Mňam. Karkulka


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.