Války vyvolávačů 2/10 (24.2.2018)

26.02.2018 17:29

    Sobotní mrazivé ráno, 24. února, 9.30. ZÁJA Centrum ve Varnsdorfu obsazují Fénixoví elfové, Orci z tundry, Orkové z bažin, Rebelové, Pralesní elfové, Strážci, Kozlobři, Trpaslíci z hlubin, Padlé království a mnoho dalších národů Itharie. Severská liga deskových her, sdružující deskoherní  fanoušky Schrödingerova herního klubu Varnsdorf a Kroužku deskových her Liberec, totiž přichystala pro všechny krvechtivé bojovníky turnaj ve Válkách vyvolávačů, kde jde o shromáždění silného vojska a jeho vrhnutí proti protivníkovi, sesílání mocných kouzel a zničení všech, kdo se vám opováží postavit. Jedná se o vzrušující karetní hru znázorňující zuřivou bitvu armád ve světě fantasy, kde se postavíte do role mýtických vyvolávačů. Armáda každého národa je jiná, takže hra za ni vyžaduje jinou strategii, důmyslně přizpůsobenou vlastním silným stránkám a slabinám nepřítele.

    Každý účastník měl možnost předvést své síly celkem v pěti dech beroucích bitvách hraných švýcarským systémem s balíčky národů, které do soutěže zapůjčilo vydavatelství MINDOK. Po téměř šestihodinovém vyvolávání si první místo vybojoval Martin Hoško následovaný Emou Rosovou a Honzou Rosou.

    Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Schrödingerův herní klub děkuje ZÁJA Centru za poskytnuté prostory, občerstvení a skvělý servis zcela zdarma. Firmě MINDOK za zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnaje. Dobrou zprávou je, že další turnaj, tentokráte ve hře Osadníci z Catanu, plánuje Severská liga deskových her na sobotu 31. března do Liberce. Všichni jste zváni!


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.