Třetí vaření v přírodě (24.5.2008)

04.06.2008 00:00

    V sobotu 24.5.08 jsme šli vařit na naše oblíbené místo ,,U buku“. Počasí bylo tentokrát milostivé, tj.svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo.Tentokrát jsem vaření spojili s hrou na indiány, takže se výletu zúčastnili: vedoucí skupiny Sedící buvol, Bílý vlk, Orlí oko, Lovící rys, Slepý chřestýš a nesmím zapomenout na Orlovce alias Malou žížalu.

    Počasí bylo pěkné, dřevo Martin připravil předem takže se téměř nic nemuselo dělat. Po příchodu jsme hledali staré kamenné destičky s šifrou, které zde zanechali před dávnými časy pralesní indiáni. Šifry jsme se pak s napětím pokoušeli rozluštit, abychom zjistili poselství, které nám tu bylo zachováno. Všechno toto měl Martin dopředu připravené.

    Potom se začalo s vlastní přípravou jídla. K obědu byla tradičně zvolena gulášová polévka a jako hlavní jídlo plněné knedlíky uzeným masem a se zelím. Ještě před vlastní přípravou vlastně Lovící rys vařil nějaký čarodějný lektvar, z kterého měla být jakási vůně přírody (nakonec tomu říkal čaj, ale já to radši nepil).Vlastní přípravy se zhostilo Orlí oko se Sedícím buvolem. Sem tam při vaření jsme hráli Wupalo, tradiční indiánskou hru. Jinak si každý dělal, co chtěl.

    Gulášová polévka byla dobrá jako vždy, ale plněné knedlíky, ty byly! Asi nejlepší oběd, který jsme kdy vařili. Možná to bylo uměním kuchařů, možná to bylo tím zelím, které donesl Orlovec alias Malá žížala a možná také tím, že jsme vařili bez dívčí pomoci.

    Ještě bych rád podotknul, že bratři Švestkovi jako pokaždé zapomněli ešus a lžičku, takže jedli improvizovanými nástroji vlastní výroby. Další moje připomínka patří k návratu, který byl zhruba v 18.30, což byl zatím asi nejrychlejší čas.


    Jiří Liška


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.