Stíhačky

28.12.2011 13:07

    Tato běhací hra se hrála jen jednou a pak padlo klasické ,,už nikdy!" Kdo ji zažil, na to nikdy nezapomněl :)

    Na louku se umístí 4 kolíky do čtverce. Každé družstvo si stoupne k jednomu z nich. V družstvu se posléze vytvoří dvojice a to systémem nejmenší s největším a tak postupně až k přibližně stejně vyrovnané dvojici. V případě lichého dle dohody se vytvoří například trojice, která se navzájem prostřídává (jeden vždy neběží).

    Vždy jedna dvojice z družstva se nachystá ke kolíku od kterého pak na hromadný start vyrazí a postupně obíhá z vnějšku celý čtverec dokola. Po oběhu kola předávají plácnutím štafetu další dvojici nachystané u kolíku a celé družstvo se tak postupně střídá v obíhání po celou dobu časového limitu (5-10 minut dle výkonosti jedinců). Za každý oběh kola získává družstvo 1 bod.

    A proč stíhačky?

    Za každé předběhnutí jiné ,,stíhačky" získává oddíl další bod.

    Doporučuji hru rozdělit na čtyři stejně trvající časové úseky a po každé posunout družstvo o jednu pozici po/proti směru hodinových ručiček. Tím se případně vyeliminují terénní nerovnosti na louce.

    Tato hra patří k devastujícím, kdy si šáhnete na opravdové dno sil. Nejdříve plní elánu dobíháte vyčerpanou předchozí stíhačku a při úspěchu se pak 3/4 kola snažíte uniknout nově ,,odpočinuté" stíhačce.

    Zdroj: https://her.unas.cz/index2.php?akce=detailhry&hra=57.


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.