Stanování U Buku (10.-11.5.2013)

12.05.2013 10:49

    V pátek 10. května, ač předpovídali bouřky a pořádný slejvák, jsme se vydali stanovat a opékat párky. Vyrazili jsme v 15.20 z Moravského Karlova, samozřejmě že Martin přišel pozdě! :D V Červené Vodě se k nám připojili Kuba a Eliška. Cestou za školou už začaly problémy - jedna nejmenovaná osoba nemohla vylézt kopec a přeskočit obrovský potok!! ;-) Dále se k nám připojili malý Martin s Hankou.

    Když jsme dorazili na tábořiště, tak Martin vyndal stany a všechny 4 holky (Moniika, Hanka, Eliška a Lysinka) si dokázaly stan postavit sami! Potom, co si kluci dostavěli taky stan, tak rozdělali oheň a začalo se opíkat. Moniika vyndala pracně přinesenou hořčici! :D Hanka s Monikou si místo opíkání udělaly brambory v ohni! Během 15 minut už byly přesvědčeny, že to bude stačit, a tak vytáhly ty bez alobalu! Poté, co je oloupaly, tak je namazaly pomazánkovým máslem s česnekem! A HLE, co se stalo? – brambory byly na půl syrový! :D Mezi tím, co se dodělávaly brambory v alobalu, Eliška začala opíkat marshmelow. Nesnědla je hned, protože byly dost horký! Při jejich pádu na zem se je Hanka pokusila rukou zachránit. Jelikož opravdu pálily, tak se jich ihned chtěla co nejrychleji zbavit. Začala s nimi cloumat a tím to bylo všude - na ešusu, tričku i hrníčku. A hlavně z toho byl puchejř! :D Když už se dodělaly brambory v alobalu, tak jsme je vyndaly z ohně, rozbalily a zjistily, že jsou sice trochu měkčí, ale i tak skoro nepoživatelný :-) Po jejich snězení jsme začali hrát první hru.

    Martin přivázal na provázek želatinový postavičky, my jsme si to museli zastrčit mezi zuby a pak to rozhoupat a hodit si to do pusy. Samozřejmě že bez rukou. Vítěz byl malý Martin, pak Kuba, Eliška, Hanka a nakonec já Monika! :D Když jsme dohráli první hru, tak jsme si sedli zpátky k ohni a hráli další hru -  lístečky.

    Po té hře bylo pár volných chvil, kdy Hanka nazvala Martinova mladšího bratra hnědovlasým mužem a plánovaly jsme si, že až ho potkáme, tak se ho zeptáme na historku s nožem.  No, myslím, že to nikdy nevyjde! :D

    Jakmile se setmělo, přihnala se hustá mlha, pak silnější vítr a vzápětí déšť. Ale ani ten nás ještě od tepla ohně nevyhnal. Hanka s pláštěnkou na sobě si stoupla před oheň a začala uctivě vyzívat bohy, aby přišly k nám! Vypadala, jak nějaký šaman nebo čarodějnice :D Po té nám malý Martin ukázal, co nejradši dělá a co umí nejlíp! :D Dali jsme si pár vtipů a všemu se smály!! :-) :D Pak jsme ještě začali hrát Kontakt, ale  během třetího uhádnutého slova se holkám zachtělo spát, tak jsme už všichni zamířili do svých stanů. Teda až na Martina, ten si zalehl do svého speciálně upraveného přístřešku z plachty :D

    Ráno jsme se probudili za deště a trochu promočeni při nesnesitelném blábolení kluků v druhém stanu!! Začalo se vstávat kolem 8.30, kluci svěže vyskočili a zapálili oheň bez sirek. Ale jen díky tomu, že tam bylo ještě rozpálené uhlí! Holky se mezi tím začaly balit, oblíkat a snídat! Pak se všichni šli ohřát k ohni. Zahráli jsme si lístečky – to byla jediná hra, v které Martin vyhrál! :D Oba Martinové potom ještě ochotně doběhli k jezírku pro vodu a zajistili uhašení ohně. Udělali jsme si společnou fotku a vydali se na zpáteční cestu. Byl to skvělý výlet. Myslím si, že i přes nepřízeň počasí, si ho každý užil a že se každý těší až bude nějaký další! :-)

    Moniika


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.