Slavnosti královny Elišky v Hradci Králové (5.8.2009)

10.09.2009 00:00

    V sobotu ráno jsme odjížděli vlakem z Červené Vody v 5.27 na rytířský turnaj do Hradce Králové. Do čela družiny se postavil Martin, následován Láďou, Pepou, Tomášem a v Hradci se k nám ještě připojila Veronika.

    V deset hodin purkmistr slavnostně otevřel trh a stánky, které měly dopodrobna ukázat dřívější profese. K vidění byl kovář, tesař, tkadlec, šmejdíř, pregéř, pasíř, hrnčíř, dráteník, razič mincí a mnoho dalších. Současně s ukázkami dobových řemesel se konala na náměstí různá vystoupení od tancování po žonglování a plivání ohně. Vše doprovázela velmi melodická středověká hudba. Nejvíce se nám však líbilo vystoupení italských praporečníků.

    Procházeli jsem jarmarkem, na trhu nakoupili hromadu věcí a zašli na oběd. Po dobré pizze jsme spěchali zpátky na náměstí, kde nás pohltil opravdu mohutný dav a s napětím jsme čekali na příjezd královny Elišky Rejčky s jejím doprovodem. Po svém proslovu nás královna pozvala na kolbiště, kde se udál velký rytířský turnaj.

    Jenom co skončilo klání, tak jsme rychlejší chůzí zamířili na nádraží. Zde jsme se rozloučili s Verčou a nastoupili na zpáteční cestu. Domů jsme přijeli v osm večer a myslím si, že mohu za všechny dodat, že to bylo FAKT HUSTÝ J

    Láďa Fuksa 


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.