Richterova chata 2013 (18.-20.10.)

04.11.2013 20:42

    O uplynulém víkendu 18. – 20. října se Stopaři E v poměrně velkém počtu vypravili na víkendový pobyt na Richterovu chatu do České Třebové. Tentokrát s sebou měli totiž spoustu nováčků.

    Po pozdním příjezdu na místo následovalo ubytování a opékání buřtíků. Na to nás ještě čekala dvoudílná noční hra Lovci strašidel. Toulání uprostřed noci po lese nebylo zase tak strašidelné, jak se z počátku zdálo, neboť měsíc vydával takové světlo, že bylo vidět jako ve dne.

    V sobotu brzy ráno vedla naše cesta zpátky na vlakové nádraží, odkud jsme se přemístili do Ústí nad Orlicí, kde započal náš celodenní pěší výlet podzimní krajinou. Jelikož žlutá turistická cesta byla kvůli stavbě nového mostu uzavřena, museli jsme hned z počátku zdolat dosti ostrý kopec. Z Janderovy vyhlídky směřovala naše pouť stále přímo vzhůru na rozhlednu na Andrlově chlumu, kde jsme poobědvali v místní restauraci. Posilněni ,,smažákem“ s hranolkami jsme se ubýrali po zelené značce směrem Česká Třebová. Zpestřením naší cesty byl závod horských kol, kde jsme se proměnili ve vášnivé fanoušky. Naše originální pokřiky ocenili i mnozí sportovci. Po návratu na chatu a návštěvě Marka z oddílu Hrušek jsme odehráli ještě několik drobnějších her a zmoženi dlouhou poutí brzy usnuli.

    Nedělní dopoledne se neslo v duchu her a soutěží. Za zmínku stojí Viteál, Včelička a hlavně Mořská pěna J Po obědě, důkladném úklidu chaty, vyhlášení a odměnění nejlepších soutěžících jsme se rozloučili s Markem a nacpaným vlakem zamířili zpátky domů do Červené Vody.

    Vodník


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.