Řapík u Dračí skály (6.11.2010)

13.11.2010 20:22

    V sobotu 6. listopadu jsme se vydali na náš bunkr na Orlici. Sešli jsme se na autobusové zastávce na Karlově a dále putovali po východním úbočí Křížové hory. Zpočátku byl pěkný podzimní den, jenom trochu silněji foukal vítr.
    Asi v půli cesty, u rybníka za Křížovou horou, si Martin všiml, když chtěl zapsat naměřené časy ze soutěže, že ztratil mobil. Hnedka se vydal na zpáteční cestu, aby se po něm podíval. Tomáš se ho pokoušel prozvánět, ale nebyl tu signál. Když se mu to konečně podařilo, dovolal se a zvedl to Marek. To znamenalo, že mobil nechal doma. Tak jsme běželi za ním, jenže on nikde nebyl, tak jsme museli jít až na pastviny k Bínovi a najednou se objevil v lese. Jelikož ještě bylo brzo, tak jsme nechtěli jít domů, ale také se nám nechtělo vracet samou cestou (vedla do strašného kopce). Proto jsme zvolili zkratku. Ušli jsme tak 2-3 kilometry a narazili na močál. Martin šel první, já druhá a Tomáš třetí. Hráli jsme skoč uskoč a přeskoč. Bažinu se nám podařilo za nějakou chvilku překonat a brzy na to jsme za mírného deštíku dorazili na bunkr. A co jsme nespatřili? Dveře vylomený, bunkr vykradený. No nic, návštěvní sešit tam byl. Dokonce se nám tam ,,vandalové“ podepsali a zanechali zprávu. ,,Ahoj moc se nám tady líbilo, udržujte to tu pěkně.“
    Vylezli jsme si na střechu a posvačili. Martin dole dělal kakao na novým vařiči. Až jsme ho dopili, tak jsme vyrazili na zpáteční cestu. Byla docela zima, ale jinak to byl fajn výlet. 

    Moniika

 


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.