Předvánoce na Modré hvězdě (15. -17.11. 2013)

09.12.2013 20:56

    V pátek 15. listopadu jsme se sešli v půl třetí odpoledne na vlakovém nádraží ve Varnsdorfu a čekali na vlak do Liberce. Zde jsme přestoupili a asi půl hodiny pokračovali dalším vláčkem na zastávku do Tanvaldu.  Z nádraží jsme šli asi půl km po silnici, pak km lesem. Šli jsme různou trávou, kořenama, hlínou,… než jsme konečně za úplné tmy dorazili na chatu. Ubytovali jsme se v podkroví, navečeřeli a potom jsme hráli hru Čokoláda. Pak jsme šli spát.

    Druhý den ráno jsme se probudili, nasnídali a vyrazili na 15ti km celodenní výlet na Černou Studnici. Cestou jsme hráli hru na kládě, hráli jsme Čísla, hledali kešky, lezli na skály a navštívili jsme rozhlednu Terezínka. Když jsme dorazili na Černou Studnici, prohlédli jsme si místní arboretum, skalní vyhlídku a dali si v restauraci oběd. Potom jsme se vydali zpátky.  Cestou se již stmívalo. Když jsme přišli na chatu, tak již byla zase pořádná tma. Hned jsme zase začali soutěžit.  Měli jsme za úkol udělat co nejdelší papírový řetěz na náš stromeček.  Jakmile jsme ho ozdobili, zapálili jsme si voňavé svíčky a něco jsme si každý přál. Potom přišla Kristína za Ježíška a rozdala dárky. Pak jsme hráli turnaj v Medvídkovi, který vyhrála Bára Cermanová. Potom bylo již velmi pozdě, tak jsme se přemístili do svých spacáků a před usnutím jsme ještě poslouchali koledy.

    Poslední den jsme se pustili do velkého úklidu. Museli jsme dát chatu do pořádku. Odstrojit stromeček, umýt nádobí, vysát v podkroví, vymést krb,… Když jsme to všechno měli již hotové, tak jsme si ještě stihli zahrát Pantomimu. No a potom jsme museli pospíchat na vlak :-)

    Natálie Hanykýřová


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.