Předvánoce na Hájence 2013 (29.11.-1.12.)

07.12.2013 18:12

    O víkendu 29.11. - 1.12. již po páté oddíl Stopařů ,,E“ z Červené Vody slavil Vánoce na tradičním místě na Hájence u Písařova.

    V pátek, poté co jsme se přesunuli na chatu, jsme začali hned soutěžit. Začali jsme tradiční hrou Ochutnávka, poté následovaly další hry mezi kterými určitě stojí za zmínku soutěž Máš minutu, kde si každý soutěžící vylosoval úkol, na jehož splnění měl daný limit. Mezi úkoly patřilo oběhnout chatu, sníst půlku citronu, prolézt žebříkem, ale i další úkoly u kterých se někteří docela zapotili, a ti ostatní zasmáli.

    Sobotní den byl nejvíce nabytý z celé doby pobytu. Po ranním budíčku se podařilo všechny děti dostat z postele, i když některým se z vyhřátých spacáků moc nechtělo. Po snídani se kluci vypravili pro stromeček a děvčata mezi tím uklízela chatu. Poté jsme ho společnými silami ozdobili.  Nato jsme se začali všichni chystat na malý výlet, na oběd na Kocandu. Jelikož každý člen Stopařů patří mezi tvory hravé, a pro srandu jsou ochotni udělat skoro cokoliv, bude se na tento výlet ještě dlouho vzpomínat. Každý účastník dostal za úkol doma si připravit mikulášskou čepici a vous, které jsme měli po celou dobu výletu na sobě. Lidé se jen usmívali, když potkali zástup Mikulášů 30. listopadu. Největší pozdvyžení naše skupina způsobila při vstupu do restaurace.

    Po návratu jsme začali společnými silami chystat večeři. Ač byla sobota dnem Vánoc, nebyl v plánu bramborový salát ani kapr, nýbrž langoše. A to ne ledajaké! Každý přidal ruce k dílu, a tak jsme si všichni pochutnali. Do toho správného vánočního okamžiku zbývalo ještě trochu času, který jsme opět vyplnili několika hrami. Jakmile nastal ten správný čas, rozsvítili jsme stromeček a dali pod něj zabalené balíčky. Začaly opravdové Vánoce. Vybrali jsme ze svého středu Ježíška, který náhodně rozdal dárky. Pak už se každý těšil z daru, který dostal. Na nikom nebylo poznat, že by ho dárek nepotěšil. Sobotní večer byl o poznání kratší, neboť všichni byli unavení z předchozího dne, a některým dal zabrat i malý mikulášský výlet, takže všichni padli do postele a hned spali.

    Nedělní a zároveň poslední den byl plný soutěží a her, poslední šance získat nějáké body a vybrat si nejlepší práci při uklízení chaty. Po společném obědě proběhlo vyhodnocení nejúspěšnějších hráčů, ale i ti mladší a méně úspěšní si odnesli sladkou odměnu.

    Celá vánoční víkendovka nám bohužel utekla jako voda a doufám, že nejen já budu na tyto Vánoce rád vzpomínat. Tak snad se sejdeme zase za rok!

    Jirka


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.