Předvánoce na Hájence 2011 (16.-18.12.)

11.01.2012 11:25

    Rok s rokem se sešel a Stopaři E se vypravili na víkend 16. -18. prosince na Hájenku u Písařova, kde spolu oslavili Předvánoce již potřetí. Počasí nám přálo. Bylo to snad poprvé, co jsme měli konečně sníh. A to ne vůbec málo. Při cestě na chatu jsme doslova bojovali s vánicí, kdy nebylo vidět ani na krok.

    Dlouhým pátečním večerem se táhla u praskajícího krbu řada menších her zakončená soutěží Hájenka hledá talent, jenž vyhrál se svým akrobaticko-iluzionistickým vystoupením Marek z České Třebové. Na závěr jsme ještě pozdě v noci, či strašně brzy z rána :-) uskutečnili koulovačku a postavili sněhuláka.

    Od sobotního rána jsme všichni pocítili sváteční, vánoční atmosféru. Vánočka, kakao, zdobení stromečku,… Rovněž jsme se vydali do sněhem přikryté krajiny na pouť. Naše cesta nás zavedla na partyzánské bunkry a přes oběd na Kocandě zpátky na chatu. Hned po návratu jsme se pustili do přípravy společné štědrovečerní hostiny. Potom jsme za svitu voňavých svíček a prskavek pojedli trochu cukroví a za doprovodu Moničiny kytary si zazpívali koledy. A nato nás navštívil Ježíšek! A to i přes to, že jsme mu letos zapomněli napsat dopis s našimi přání.

   Nedělní dopoledne probíhalo v duchu soutěží (hlavně raní rozcvičky) a po obědě přišel pomalu čas uklidit chatu a sbalit si své věci, abychom se mohli okolo 16. hodiny vrátit zpátky do civilizace a to opět za vydatného sněžení.


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.