Předvánoce na Hájence 2010 (19.-21.11.2010)

05.12.2010 18:52

    Opět po roce jsme se rozhodli vydat na Hájenku u Písařova. V pátek 19. listopadu jsme se sešli na nádraží v Moravském Karlově v 16:00 v počtu osmi lidí: Martin, Monika, Martina, Lucka, Pepa, Vilma, Kristýna (Lepidlo) a já. Hned na začátku se vyskytl menší problém. A to takový, že vlak, na který jsme čekali, nedorazil. Proto děti, které byli z Červené Vody, musel přivést pan Bohuslav.
    Když jsme konečně vyrazili, tak se všichni divili, kde je Jirka. Ptali jsme se Martina, a on nám řekl, že Jirka s námi nechtěl jít, jelikož je na to prý moc starej. Potom co jsme došli k chatě, tak už byla pořádná tma, takže jsme byli rádi, že budeme už vevnitř. Ale když se Martin snažil odemknout, tak se mu to nedařilo, protože klíček strkal do jiného zámku, až Monika si všimla ještě jedné dírky na klíč a tam to už zapadlo.
    Poté, co jsme se trošku vybalili a zatopili, nám Martin řekl, že si dáme hru, Aby nás chata přijala. Ta hra spočívala v tom, že každý musel jít sám na půdu a podepsat se tam. Jako první se na cestu vydal Pepa, potom já a za námi šly holky. Když jsme vešli na půdu, tak jsme se skoro všichni přizabili. Když jsme šli k svíčkám, kde jsme se měli podepsat, tak zboku byl slyšet smích a broušení sekyrky. Samozřejmě, že holky úplně ječely, hlavně Lepidlo a Vilma. Potom, když jsme to všichni zdárně udělali, dolů za námi přišel devátý člen a tím byl Jirka. A tím, že jsme tam byli konečně všichni, jsme zahájili Halloween.


    Byla hromada různých masek. Například byli čtyři upíři, ale jen dva byli normální (Vilma a Lepidlo), jeden byl zimní upír (já) a jeden byl postižený upír (Martin), potom byl jeden čertík (Lucka) a jedno čertí miminko (Monika), jeden jednonohý, jednoruký řezník se sekáčkem v ruce (Jirka), jeden zlý santa (Martina) a jako poslední nejlepší maska - ďábelská maska smrtky (Pepa).
    Po předvedení masek a focení jsme šli na noční hru k staré ježibabě. Když jsme došli k lesu, tak tam svítila svíčka v domečku na kuří noze. Jelikož jsme se hodně báli, zamířili jsme k ní po třech skupinách po třech, nikoli po jednotlivcích. Po hře jsme se vraceli na chatu ale i s Tomášem a Petrem, kteří hráli cizí postavy ve hře. Na chatu jsme přišli kolem 22. hodiny. Začali jsme hrát medvídky v mouce. Po této hře šly holky hrát Dostihy a sázky a kluci hráli v kuchyni Bang, a to až do pěti do rána. Potom jsme šli spát a v osm hodin jsme vstávali, ale ne všichni jsme šli spát. Peťa nešel vůbec, protože prý nebyl ospalý. Hrál sám Bang a pokaždé vyhrával. 


    Po snídani vánočky s marmeládou šli kluci najít stromeček a holky ho pak ozdobily. Dopoledne jsme hráli různé hry a odpoledne jsme hráli Faraonovo oko. Kluci při hře dělali randál a strašili. Holky samořezně jako obvykle ječely. Pak jsme šli na procházku do lesa, a když jsme se vrátili, tak jsme napsali dopis Ježíškovi a mluvili ze sirkou. Potom jsme se pustili do naší štědrovečerní hostiny. Dělali jsme naše slavné langoše s neředěním česnekem. Když jsme osmažili a dopřipravili první pro holky, tak byly v pohodě. Ale poté, co si tam kluci dali hodně toho česneku, tak lítali po chatě, chladili vodou a strkali hlavu ven z okna, aby se zbavili strašného pálení na jazyku.
    Večer jsme rozsvítili stromeček, rozdali jsme dárečky a šli hrát další hry. Já a Jirka jsme šli spát a ostatní nad námi hráli čokoládu. A u toho se nedalo spát, tak jsme se v 11 hodin šli ještě i s Pepou kouknout na úplněk. Když jsme se vrátili, tak někteří šli už definitivně spát a druzí pokračovali ve hrách do 1 ráno.
Neděle byla už taková klidnější. Moc her jsme už nehráli, ale stihli jsme Peklo o úkoly. Nato jsme vyhlásili výsledky a rozdali ceny. Nakonec jsme uklidili celou chatu a napsali kroniku. Přibližně před 15 hodinou jsme vyrazili zpátky domů. A tímto tento víkendový výlet končí.

    Tomáš


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.