Prázdniny v TEE PEE aneb Indiáni na Větrníku (16.-30.7.2011)

05.09.2011 18:48

    Hned od prvního dne pobytu v dětském pionýrském táboře Větrník, pořádaného PS Hraničář Červená Voda v termínu od 16. do 30. července, se vydalo pětačtyřicet dětí z celého Králicka, ale také z Prahy, Brna, Opavy či Hradce Králové na své patnáctidenní tažení prérií Severní Amerikou. V průběhu těchto dnů se děti rozdělení do čtyř kmenů – Vlků, Mustangů, Orlů a Bobrů pod vedením náčelníka všech kmenů Valsohuba (hlavní vedoucí tábora Jiří Bohuslav), snažily nasbírat co nejvíce skalpů, aby mohly být pasovány na bojovníky a následně za starší bojovníky. Mezi bodovanými úkoly rozdělenými buďto do kmenových či individuálních klání nechybělo secvičit kmenový tanec, tkaní koberce, stavba svatyně, vaření na otevřeném ohni v přírodě, absolvování Stezky náčelníků. Velkému zájmu se také těšila hra Bizoni, v níž se vedoucí vžili do role těchto nemalých zvířat a nechali se Indiány lovit a přepravovat do jeskyně a střelecká olympiáda, ve které se soutěžilo ve střelbě ze vzduchovky, foukačky, lukostřelbě a hodem sekerou, bolou a lakrosovou holí na cíl. Indiáni si také s velkým nadšením prohlédli Adršpašsko – Teplická skalní města, ve kterém strávili celý den a nenechali si ani utéci jízdu lodičkou na skalním jezírku, přes které nás přepravil černým humorem oplývající převozník. Děti si rovněž osvojil klasické táborové dovednosti jako jsou uzlování, práce s mapou a buzolou nebo šifrování, zdravovědu a spaní ,,pod širákem“.

    ,,Letos jsem na Větrníku již po čtrnácté. Je zde dobrá parta mladých lidí, kteří si umí hrát s dětmi, a proto se mi tady moc líbí. Příště určitě pojedu opět, “ říká programová vedoucí Edita Petráňková. A jak se na táboře líbilo Indiánům?

    ,,Před osmi lety mé mamince řekla teta Maruška, že její děti jezdí na tábor na Větrník, a že se jim tam moc líbí. Rodiče mě sem taky poslali a od té doby jsem tu každý rok. Připadá mi to tu jako doma – prima kamarádi a také fajn vedoucí,“ říká zkušený táborník patnáctiletý Matěj Novosad z Prahy. Na táboře se líbilo i sedmileté Věře Čermákové z Červené Vody, která zde byla poprvé. ,,Jsem moc ráda, že mi rodiče vybrali právě tento tábor. Ze začátku se mi sice trochu stýskalo po naší andulce, ale brzy jsem si zvykla a příští rok pojedu zase, sdělila nám skromná Věruška.

    ,,Náš dětský tábor vloni oslavil jubileum – čtyřicet let své činnosti. Jsem moc rád, že jak děti, tak i vedoucí se sem rádi vrací, a to nejen kvůli zdejší překrásné přírodě, ale hlavně kvůli skvělým lidem, kteří dokáží připravit spoustu legrace a navodit atmosféru všeobecné pohody a spokojenosti, “ říká závěrem hlavní vedoucí tábora Jiří Bohuslav.

    velký vlk vodník

    Jak hodnotí tábor členové Stopařů?

        ,,Zbývá nám už poslední den. A to je škoda. Myslim jsi, že zítra nebudu jediná, kdo bude brečet a kdo bude šílet, aby se mi všichni podepsali na triko.,, Monika

        ,,Tábor byl super. Všechno tu bylo úžasné. Zřejmě  mě bude všechno tady chybět. Vlastně se mi zas tak domů nechce. Byl to SUPROVEJ TÁBOR!,, Vilma

        ,,Je to tady dobrý, dělají nám tady výborný jídla. Ale bohužel zítra je už konec. Moc se netěším, byl bych tady klidně déle.,, Tomáš

        ,,Tábor byl moc super. Moc se mi líbilo to vaření v přírodě.,, Lepidlo (Kristýnka)

        ,, Je tu krásně, je tu sranda, moc se mi tu líbí, ale už se těším domů. Hry sou také dobré a ten celodeňák byl hezkej!. Už se těším na příští tábor.,, Martina Č.

        ,, Bylo to tu super. Loučím se s táborem, který zas navštívím příští rok. Už se těším!,, Martina


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.