Pravěká osada (30. -31.5.2014)

02.06.2014 21:46

    V pátek 30. května se hodinu po poledni od domu dětí vypravila skupinka neandrtálců, aby strávila noc v divočině. Naše cesta nás vedla směrem ke Špičáku. Ten jsme obešli po jeho východním úbočí až k Posvátnému stromu, kde jsme pro usmíření s bohy úrody provedli šamanský rituál. Ten se naší tlupě vcelku povedl, jelikož jsme byli bohatě obdarováni potravinami na další pouť. Druhá zastávka byla v okolí skalních bloků, kde jsme pro budoucí pokolení zanechali jeskynní malby. Odtud už to bylo jenom, co byste kamenem dohodili do Pravěké osady.

    Základní tábor jsme rozbili téměř přímo na hranicích germánské země a mocné říše, jež sluje Bohemia. Ihned jsme se pustili do stavby chýší. Použili jsme vše, na co jsme v hlubokém hvozdu narazili - klacky, kořínky, kameny, kosti, kůže,.... Když už jsme měli všichni kde spát, tak jsme společnými silami ještě vybudovali Svatyni. A později se ukázalo, že jsme udělali dobře! Po náročné práci nám všem znatelně vyhládlo. Neměli jsme však nic, čím bychom tuto nepříjemnou základní potřebu utišili, a proto jsme se museli vypravit na lov mamutů. Někdo byl úspěšný více, jiné méně, ale masa jsme měli spoustu. Pomocí křesadla jsme rozdělali oheň a začali maso péci. A právě v tuto chvíli se z oblohy spustil obrovský déšť. Každý popadl kus pečené flákoty, suchý mech ze své chýše a rychle se přestěhoval do Svatině. S deštěm se také trochu ochladilo, tak jsme se všichni co nejvíce zavrtali do kůží a mechu a za vyprávění pohádek postupně usínali.

    Ráno nás z pelechů vytáhly hřejivé paprsky rozesmátého sluníčka. Všichni uchopili své oštěpy a vydali se na hon na ještěra plastovce. Potom jsme také nalovili několik ryb a posnídali. Plni sil jsme se vydali pokořit mohutné skalisko za osadou, kde jsme měli za úkol pátrat po dinosauřích vejcích. Měli jsme štěstí, protože jsme na dvě narazili. Po návratu do osady jsme na jejích hranicích vztyčili dvě mohutné kamenné mohyly. Potom už nastal čas zabalit si své věci a zamířit zpátky domů do civilizace.


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.