Port Royal 1/10 (27.1.2018)

29.01.2018 11:20

    Zatímco většina obyvatel Varnsdorfu v sobotu 27. ledna nadává na deštivé počasí, téměř dvě desítky odvážných kupců se pokouší o obchod svého života v napínavé karetní hře Port Royal.

    Severská liga deskových her, sdružující deskoherní  fanoušky Schrödingerova herního klubu Varnsdorf a Kroužku deskových her  Liberec, si totiž v příjemné místní restauraci ZÁJA Centru přichystala turnaj pro všechny piráty, obchodníky s loděmi a ostatní mořské vlky. A že událost vzbudila nemalý zájem, bylo zřejmé z účasti patnácti účastníků, kteří od půl desáté svádí pětihodinový napínavý boj o historicky první první místo v turnaji celé ligy.

    Prostřednictvím hry se přesouváme do zlatého věku pirátství na vlny Karibského moře. Ve svižné karetní hře, kde jsou všichni neustále zapojeni, se z nás stávají kupci, jež v těchto nebezpečných a riskantních časech mohou snadno hodně vydělat, ale také rychle o všechno přijít. V přístavu je pořádně rušno a vy doufáte, že se vám podaří obchod života. Za vydělané mince najímáme zkušenou posádku, snažíme se zajistit přízeň guvernéra a admirálů. Jen tak bude vaše moc vzrůstat a budete si tak moci dovolit podniknout dobrodružné zámořské expedice.

    Každý účastník turnaje měl možnost předvést své síly celkem v šesti kláních. Prvenství, zasloužené odměny a obdivné pohledy ostatních účastníků nakonec sklidila Veronika Říhová následovaná Hankou Modrou a Ema Rosovou.

    Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Schrödingerův herní klub děkuje ZÁJA Centru za poskytnuté prostory, občerstvení a skvělý servis zcela zdarma. Dobrou zprávou je, že další turnaj, tentokráte ve hře Války vyvolávačů, plánuje Severská liga deskových her na sobotu 24. února. Všichni jste zváni!


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.