Osadníci z Katanu 3/10 (31.3.2018)

04.04.2018 14:57

    Severská liga deskových her, sdružující deskoherní  fanoušky Schrödingerova herního klubu Varnsdorf a Kroužku deskových her Liberec, si na sobotu 31. března přichystala pro všechny mořeplavce turnaj v herní klasice a dnes již legendární hře Osadníci z Katanu.

    Prostřednictvím hry se čtrnáct účastníků v DDM Větrník v Liberci přeneslo v čase do doby objevů a rozvoje prvních osídlení. Nebojácní mořeplavci po dlouhé cestě plné strádání dorazili k pobřeží neobydleného ostrova Katan. Muži a ženy z výpravy zakládají první dvě osady. Země je naštěstí bohatá na nerostné suroviny. Postupně se staví silnice, budují vesnice, ze kterých později vyrůstají města. Veškeré dění na ostrově určuje výměnný obchod. Některých surovin je dostatek, jiné chybí. Rudu za vlnu, cihly za dřevo – obchoduje se podle aktuálních potřeb na právě zamýšlenou stavbu. Je třeba jednat promyšleně! Osadníci zakládají vesnice na strategických místech a snaží se obchodovat výhodně.  Kdo prosperuje, jeho vliv roste. Vypuká boj o nadvládu na ostrově. Ale pozor!
Ani vaši spoluhráči nejsou padlí na hlavu, každý se snaží ukrojit co největší prostor sám pro sebe.

    Celkem ve třech zhruba osmdesátiminutových kolech pak nejlépe Katan kolonizovala Zuzana Benešová následovaná Martinem Hoškem a Lenkou Benešovou.

    Dobrou zprávou je, že další turnaj, tentokráte ve hře Boží zboží, plánuje Severská liga deskových her na sobotu 28. dubna do Varnsdorfu. Všichni jste zváni!


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.