Orlí úlet (22. -24.5.2015)

25.05.2015 12:20

    Pátek 22. května, 16.07. Oddíl Stopařů vyráží na víkendovku. Tentokráte do Chrastavy. Již od samého začátku nás doprovázel jeden zážitek za druhým. Šárce málem ujel vlak, v Chrastavě  nám vlak nezastavil, takže jsme to vzali přes Liberec a pán, který nám měl půjčit klíčky od chaty si je zase odnesl domů v kapse. Prostě paráda!

    Když jsme se zabydleli a povečeřeli, vydali jsme se ještě na podvečerní procházku městem a poté si zahráli Dominion. Druhý den ráno jsme zahájili celopobytovou hru Orlí úlet. Každý jsme si vzali jedno vejce a hurá na vlak do Chotyně, odkud jsme šlapali na Bílé kameny zvané též Sloní. Jedná se o morfologicky výraznou skupinu dvacetimetrových pískovcových skal, jež z dálky připomíná zkamenělé sloní stádo. Po posilnění naše cesta směřovala skrz PR Velký Vápenný na zříceninu hradu Roimund a zpátky do  Chrastavy, kam jsme zcela zmoženi dorazili až po 19. hodině. Ale ani to nám nazabránilo pokračovat v ptákovinách (etapové ptačí hry). Vyzkoušeli jsme si ptačí mámu a krmení mláďat. Před večeří ještě proběhla soutěž o nejhezčí učes, Afro 2015. Nato jsme se přesunuli na Divoký západ, kde jedna nebezpečná přestřelka střídala druhou. Po celodenním výletě jsme usnuli vcelku brzy.

    V neděli ráno jsme zamířili na kratší vycházku k transborderu přes Lužickou Nisu a na zříceninu hradu Hamrštejn. K posledním ptákovinám patřil vývržek a kladení vajec. Bomba! K pozdnímu objedu jsme si dali rajskou, pak začali balit věci a uklízet chatu. Samozřejmě že jsme nazapomněli vyhodnotit nejlepšího účastníka, který získal mládě orlosupa.

    Po této výpravě všem utkvěl v paměti Chosé Delgaro a transborder.


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.