Mölkky 6/10 (23.6.2018)

15.07.2018 11:17

    Sobota, 23. června, 14. hodin. Severská liga deskových her pořádaná deskoherními fanoušky Schrödingerova herního klubu Varnsdorf si na toto sobotní deštivé odpoledne přichystala v parku před knihovnou klání ve hře Mölkky.

    Mölkky je původní finská kolíková hra, kterou s oblibou hrávali Vikingové. Je vhodná pro každého bez rozdílu věku, pohlaví a fyzické zdatnosti. Hra má jednoduchá, ale důvtipná pravidla. Hází se házecím kolíkem na dřevěné kuželky ze vzdálenosti zhruba tří metrů. Body dostáváte buď za počet sražených kuželek, nebo v hodnotě čísla samostatně sražené kuželky. Kuželky se staví na místě, kam se zakutálí. Zvítězí ten, komu se jako prvnímu podaří získat přesně 50 bodů. Kdo však limit překročí, tomu klesá skóre na polovinu, tj. 25!

    Jelikož chladné počasí, ke kterému se později přidává drobný déšť, jež později přerůstá ve slušný slejvák, odradilo mnohé účastníky, tak se osm nejvytrvalejších soutěžících utkalo stylem každý s každým.

    Po třech hodinách vítězí Martin Hoško následovaný Eliškou Jindrovou a Emou Rosovou. Výherci si vybojovali krásné deskové hry od společnosti Albi, které takto děkujeme za sponzorský dar.


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.