Modrá hvězda 2015 (20. -22.11.)

24.11.2015 11:04
    Páteční odpoledne. Déšť, déšť a spousta dalšího deště. V 15. hodin odjíždí starší Stopaři oslavit Vánoce na Modrou hvězdu do Tanvaldu. Po příjezdu na místo jsme se vyškrábali (opět za deště) bobovou dráhou k chatě. Rychle jsme se převlékli do suchého, rozdělali oheň v krbu a pustili se do večeře. Když tu se ozvala rána a všude zavládla tma. Vypadla elektrika! I když se nikomu opravdu ale opravdu nechtělo ven do deště, tak jsme se dle instrukcí vypravili do lesa hledat hlavní jistič. Jelikož se všude povalovala strašná mlha a lilo jako z konve, tak jsme pátrání asi po půl hodině vzdali. Zbytek večera jsme trávili v kouzelné atmosféře při svíčkách.
    Sobotní den jsme putovali zasněženou krajinou na rozhlednu Štěpánku v nadmořské výšce 958 metrů. Cestou jsme pátrali po keškách a u restaurace Hvězda se strhla pravá zimní koulovačka. Na Trpaslíka, na Trpaslíka! Po smaženém sýru s hranolkama a palačinkách, kdy zrovna venku za okny řádila obrovská chumelenice, naše kroky zamířily zpátky na chatu, kam jsme dorazili před půl sedmou. Zase jsme zatopili v krbu a jen co se trochu ohřáli, začali jsme zdobit vánoční stromeček a chystat štědrovečerní hostinu. Matyáš bude ještě asi hodně dloúúho vzpomínat na česnek Langoše byly prostě skvělý! Po obřadu s přáníčkem na Modrou hvězdu zavítal Ježíšek a každému přinesl dáreček. Když jsme si je rozbalili, bylo už hodně po půlnoci. Ještě jsme si dvakrát zahráli Port Royal a šli na kutě.
    V neděli ráno jsme posnídali vánoční cukroví s výborným čajem a zbytek dopoledne se nesl v duchu úklidu. S Matyášem jsme řezali dříví, Kuře vysávalo, Trpaslík si hrál na Popelku a Čárka chystala oběd. Společně s Trpaslíkem jsme ještě rychle umyli nádobí a pak už prchali na vlak. Stihli jsme to jen tak tak.
 

Stránky otevřeny 1. ledna 2010.