Mezioddílové setkání v Červené Vodě (19.-21.3.2010)

30.03.2010 22:12

     Naše první setkání v roce 2010 se uskutečnilo u nás v Červené Vodě.  Přijeli nás navštívit Hrušky z České Třebové, Šedé veverky z Ostravy a jeden nový oddíl – Bobrosvišti z Velké Bíteše. V pátek po jejich jednotlivých příjezdech proběhlo několik jednoduchý her. Jakmile dorazily všechny oddíly odehrála se seznamovací hra se sirkou a rozdělovalo se do čtyř družstev. Večer se hrály Bludičky a někteří zjistili, co to znamená kufrování. V noci se hráli ještě Upíři, takže se šlo spát asi ve dvě hodiny ráno :-)

    V sobotu byl budíček v sedm hodin, protože zvonil školní zvonek. Po snídani se zabalily věci  na celodenní výlet na Severomoravskou chatu. Šli jsme cestou jinou než chodíme obvykle a podle mého názoru byla dokonce kratší. Trasa vedla přes Orlici a cestou se muselo mnohokrát čekat na oddíl Šedých veverek, který není zvyklý chodit takovým tempem, (měšťáci :-)). Pro zpestření jsme hráli Klíště :-) Cesta byla z počátku úplně holá (bez sněhu), ale jakmile jsme se dostali do lesa, tak tam to bylo horší. Sníh tál a ač byla silnice prohrnuta, tak na ní bylo místy spoustu vody a já blbec s tím nepočítal. Boty jsem měl durch zmáchaný už po jednom ujitým kilometru.

Na chatu jsem došli asi o půl jedné. Každý jsme si objednali něco k obědu a pak jsme museli počkat než nám jídlo donesli. Na to kolik nás tam bylo, bych osobně řekl, že to připravili vcelku rychle. Po moc dobrých palačinkách se šlehačkou jsme se rozdělili na dvě(tři) skupiny. Já šel s první a to stejnou cestou, jako jsme přišli. Martin šel s druhou skupinou odvážnějších členů jihovýchodní stranou okolo Jeřábu a přišli do tělocvičny o něco později než my. Třetí skupinu si vytvořily Šedé veverky, které původně zamýšlely jít s Martinem, ale později se odpojily a zamířily do Králík na vlak, přičemž se do tělocvičny navrátily jako poslední. Tak nějak se všichni dostali ve zdraví zpět :-)

    Večer se hrály nějaké další hry a proběhlo také velkolepé kouzelnické vystoupení.

    Poslední den našeho setkání se se vstáváním nespěchalo, a tak jsme si pospali trochu déle. Proběhly poslední soutěže a rozdaly se ceny, na kterých si všichni pochutnali. Oběd jsme měli objednaný v bufetu. Byla nudlová polévka a kuřecí řízek s bramborovou kaší. Tentokrát jsem zvládl pouhé dvě porce. Tomáš měl tři a možná ještě víc. Po obědě odjely první oddíly Bobrosvišťů a Šedých veverek a my zbylí jsme se dali do úklidu tělocvičny. Poté jsme šli vyprovodit i oddíl Hrušek a douklízeli ten zbytek.

    Co říci závěrem? Tak třeba, že se této akce zúčastnil zatím největší počet cizích skupin a nebo taky že, všechna kouzla jsou jen podvody, někdy jednoduché někdy složitější.

    Jirka


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.