Městečko Palermo 2017 (29.7. -12.8.)

05.10.2017 11:05

    TZ Větrník – Na letním dětském stanovém táboře DDM Varnsdorf nedaleko České Skalice od 29. července do 12. srpna trávilo část prázdnin 49 dětí od předškolního věku do 17 let. Letošní celotáborová hra nesla název Městečko Palermo. Společně jsme se ocitli v 70. letech 20. století, kdy Don Vito, boss všech bossů, pán města a nejmocnější mafián tohoto teritoria odchází do důchodu a rozpoutává se mafiánská válka. Úpadek morálky, hazardní hry, úplatkářství, vyděračství, atentáty, výstřely z brokovnice s upilovanou hlavní, střelba ze samopalu, honičky v kradených bourácích a přestřelky jsou na denním pořádku, mrtvých přibývá a věznice se zaplňují členy různých klanů. Hned po příjezdu o pozici nejsilnějšího gangu ve městě začínají důrazně usilovat čtyři skupiny – Green Mafians, Krůtí zabijáci, Los Mafianos a Oranžoví dynamiti, které mezi sebou pod vedením starosty Hovarda Perudžínyho (hlavní vedoucí tábora, který je zároveň autorem tohoto článku) tvrdě bojují o moc, peníze a území.

    Stejně jako v loňském roce byly do programu zařazeny zajímavé hry a soutěže, rozdělené do mezioddílových a individuálních klání. Velkému zájmu se tradičně těšily etapové hry, kterým předcházely divadelní scénky sehrané vedoucími v působivých kostýmech. K nejoblíbenějším se zařadily např. Automobilový závod, Brandy, Nakládačka, Vypálení restaurace či Skvělý obchod. Hra, kdy polovina mafiánů musela zajistit výrobu spotřebního artiklu a prodat ho co nejdráže zbylým dvěma gangům v obchodní čtvrti, kteří se jej však snažili naopak nakoupit co nejlevněji a co nejdráže ho prodat překupníkům na opačné straně města.

    Po mnohaletém úsilí se nám konečně podařilo obnovit bobrování – lov bobříků. Děti si tak mohly osvojit znalosti a dovednosti z mnoha oborů – atlet, botanika, dendrologie, ohně, orientace, střelec, turista, uzlování, zoologie a mnoha dalších. Kritéria pro splnění jednotlivých zkoušek byla nastavena dosti vysoko, takže úspěšní jedinci s odznáčky platili za těžké borce.

    I přesto, že během našeho pobytu na Větrníku jsme pro všude přítomné bahno nesundali po celý pobyt gumáky z nohou, si myslím, že si tábor všichni dostatečně užili a příjemně tak strávili s přáteli a kamarády čtvrtinu letních prázdnin. Rád bych touto cestou ještě poděkoval všem, kteří nám čímkoliv pomohli, ať s organizací a chodem tábora přímo na místě, sponzorskými dary či nemalými přípravami ještě před prázdninami.

Martin Hoško, DDM Varnsdorf


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.