Lovecká výprava Ústí nad Orlicí (26.1.2013)

31.01.2013 17:25

    V pátek jsme se na kroužku domluvili, že pojedeme na loveckou výpravu. V sobotu ráno jsem byl na nádraží pouze já, Martin přijel vlakem a Šárka onemocněla.

    V Ústí nad Orlicí byla celkem zima (-10 stupňů), ale to Stopaře nezastaví. Na zastávce jsme si dali horký čaj, nasadili návleky proti sněhu a neprodleně vyrazili na celodenní pouť.

    Hned ze začátku to šlo jako po másle. Zmínil bych jednu pěknou kešku s obtížností pět! Martin mě vysadil na strom a já jsem zakrátko odzátkoval takovou velkou bandasku.  Odtud jsme zamířili na Andrlův chlum, kde jsme si dali výbornou polívku a kofolu. To nás tak zasytilo, že jsme ani neměli chuť na řízek (zrovna se tu totiž konali řízkové hody). Jakmile jsme se posilnili, vydali jsme se na Janderovu vyhlídku. Cestou jsme spatřili několik kusů srnčí zvěře. Vyhlídka byla taková škaredá železná konstrukce na skále. Abychom si ukrátili čas, tak jsme tu skálu zdolali ,,sklouznutím“. Docela pěkně to frčelo! Vrátili jsme se zpátky k nádraží, opsali si nějaké odpovědi na otázky a vydali se zdolat další skalní stěnu. Tentokrát jsme ale museli vylézt nahoru. To bylo horší, ale zvládli jsme to. Pak se nám začali pomalu ty kešky ztrácet, pomalu začínala malá panika, že to nestihnem. Zbývalo asi ještě 5 km a 1 hodina času. Rozhodovali jsme se kudy se vydat, aby byl úlovek, co největší. Nakonec jsme si museli přiznat, že bychom nejspíš po tmě do Lanšperku asi nestihli, tak jsme se otočili zpět k Ústí a klusem jsme mazali zpátky. Nakonec jsme to stihli. Ale tak tak :-)

    malý Martin


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.