Lovec Pampalini (17. -19.4.2015)

20.04.2015 11:49

    O víkendu 17. -19. dubna se pětice lovců v podání Malých Stopařů vypravila do divočiny na Malý Špičák nad Tanvaldem.

    Po příjezdu jsme se s veškerou loveckou výbavou vyškrábali bobovou dráhou až na vrchol kopce, kde jsme se ubytovali v krásné chatě Modrá hvězda. Jelikož jsme měli po dlouhé cestě všichni velký hlad, sesbírali jsme v lese dříví, rozdělali oheň a začli opíkat. U ohně, který nás příjemně hřál jsme vydrželi dlouho do noci. Pak ještě následovala menší noční hra Pařeze, pařeze. Nato jsme se přesunuli do chaty a zavrtali se do spacáků. Jen co jsme tak učinili, začaly na plechovou střechu nad námi bušit dešťové kapky.

 

    V noci se silně ochladilo a když jsme ráno otevřeli okenice, tak okolo chaty byl sníh! Ale ani ten nám nazabránil vypravit se na rozeklaný skalnatý vrchol Muchov, kde ukryt v skalní sluji přebývá známý jizerskohorský duch Muhu. Ač jsme po něm pátrali sebevíc, tak jsme ho bohužel nespatřili. Cestou jsme ještě navštívili skalní vyhlídku Terezínku, kde loupeživý rytíř Šouf ukryl naloupené zlato a drahé kamení. Po návratu na chatu jsme společnými silami připravili vydatnou krmi a poučeni z minulé noci, se pustili do přípravy dřeva do krbu. Nařezali jsme ho tolik, že zbylo pro další výletníky, i přesto, že v krbu nám oheň praskal po celou noc. V chatě bylo takové horko, že mnozí z nás spali dokonce bez spacáku.

    V neděli ráno, jsme si nejprve uvařili oběd a poté se pustili do úklidu chaty. Čekalo nás nádobí, vysávání a zametání. Jupí! Poté jsme vyhodnotili a odměnili nejlepší lovce, kterým se přes víkend podařilo nalovit největší množství zvířátek. Mezi kořistí se vyskytovali antilopy, nosorožci, sloni, hyeny, vačice, koaly,... Potom už jsme si dali jenom snídani a vyrazili na vlakovou stanici, odkud nás vlak dovezl zpátky do civilizace, do Varnsdorfu, domů.


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.