Ledová Praha 2016 (29. -31.1.)

02.02.2016 11:23
    Rok s rokem se sešel a už tu bylo páteční ráno pololetních prázdnin, což značilo, že je ten správný čas vyrazit na Ledovou Prahu. Celostátní akci pořádanou organizacemi Pionýr a Nadace dětem 3. tisíciletí. Z varnsdorfského vlakového nádraží jsme vyráželi poměrně časně, v 6.52. Po třech a půl hodinách jsme se konečně dostali na hlavní nádraží, kde jsme se spojili s kamarády z Červené Vody. Metrem jsme pokračovali až na naší ubytovnu v tělocvičně Základní škole Jižní. Po zabydlení a občerstvení jsme ihned vyrazili do hlavního města poznávat jeho historii, památky, navštěvovat muzea a nejrůznější turistické atrakce.
    První naše kroky směřovaly na Vyšehrad, sídlo prvního českého krále Vratislava II. z konce 11. století. Prohlédli jsme si zdejší kostele sv. Petra a Pavla a pohřebiště zasloužilých českých osobností se Slavínem. Na to jsme se přesunuli k Cihelné bráně, kde proběhla návštěva monumentálního sálu uvnitř hradeb s originály soch z Karlova mostu. Cestou zpátky na ubytovnu jsme se ještě zastavili na Výtoni, místě v bývalém pražském Podskalí, kde se ve 14. století vybíralo clo z připlaveného dřeva. 
    V sobotu ráno jsme nejprve navštívili Muzeum Miniatur, což jsme později vyhlásili za nejlepší atrakci celého víkendu. Bylo zde k vidění spoustu zajímavostí - okovaná blecha, vlak na lidském vlasu, tisícinásobně zmenšená Eiffelova věž v pecce od třešně nebo třeba labutí jezero na makovém zrnku. Po prohlídce historických sálů Strahovského kláštera jsme zamířili na majestátný Pražský hrad, odvěký symbol českého státu a nejvýznamnější českou památku vůbec s katedrálou sv. Víta. Dále následoval Karlův most, Staroměstský orloj a Václavské náměstí s Pomníkem svatého Václava. Jakmile jsme se vymotali ze Zrcadlového labyrintu, setkali jsme se tváří tvář v Muzeu voskových figurín s Justinem Bieberem, Jimem Carreyem, Barackem Obamou a mnoha dalšími slavnými a známými lidmi. Nesmím také ještě zapomenout na návštěvu Musea čokolády, kde každý návštěvník mohl sníst tolik čokolády, kolik chtěl. Sobota nás všechny dosti vyčerpala, takže po večerním benefičním koncertu Děti dětem v Kongresovém centru Prahy jsme zalezli na kutě do spacáku.
    Nedělní ráno bylo určeno pro sbalení věcí, úklidu tělocvičny a dopolední návštěvě Botanické zahrady hl. města Prahy, kde se nám nejvíce líbil tropický Skleník Fata Morgana. Poté již následovala po třech fantastických dnech v našem hlavním městě už jen zpáteční cesta domů.
 

Stránky otevřeny 1. ledna 2010.