Ledová Praha 2014 (31.1. -2.2.)

04.02.2014 11:54

    Letošního XIV. ročníku Ledové Prahy, pořádané organizacemi Pionýr a Nadace dětem 3. tisíciletí, o pololetních prázdninách 31.1. -2. února se zúčastnila i patnáctičlenná dívčí skupinka z Varnsdorfu. Jednalo se o významnou akci pro děti, jež se chtěly pobavit a rozšířit si své vědomosti o pražských kulturních památkách.

    Po příjezdu do Prahy a spojení se s druhou částí naší skupiny - dětmi z Červené Vody a Brna nás metro zavezlo do stanice Roztyly, odkud jsme se ještě linkou přepravili o dvě stanice dále, kde jsme se ubytovali v tělocvičně Základní školy Jižní a ihned po menším občerstvení se vydali do hlavního města poznávat jeho historii, památky, navštěvovat muzea a nejrůznější turistické atrakce. Nejprve jsme zamířili do Muzea policie České republiky, nové budovy Národního muzea a Muzea voskových figurýn, kde jsme se setkali tváří v tvář s Michaelem Jacksonem, Harry Potterem, Spidermanem a mnoha dalšími. Při návratu na ubytovnu jsme se ještě zdrželi u pouličního umělce hrajícího na sklenice s vodou. Hudba, jež vyluzovaly jeho prsty, byla úplně kouzelná. Hudebník nám věnoval své CD a nechal nás to také vyzkoušet. Večer jsme si ještě všichni dohromady zahráli Ulac a potom každý zamířil do svého spacáku.

    V sobotu ráno jsme nejdříve zavítali do Národní galerie a Technického muzea. Nato jsme se prošli po Karlově mostě a prohlédli si Pražský hrad, celou Prahu z Petřína a nasmáli se v Zrcadlovém bludišti.

    Na sobotní večer se mnozí velmi těšili, neboť se konal v Kongresovém centru Prahy benefiční koncert Děti dětem. Společně s Daliborem Gondíkem se nám podařilo odemknout nalezenou truhlu se sedmi zámky a každý jsme si mohli nabrat tolik zlatých mincí, kolik jsme jen unesli. Na závěr koncertu děti dosti rozparádil Aleš Háma se skupinou Hamleti.

    Nedělní ráno bylo určeno pro sbalení věcí, úklidu tělocvičny a dopolední návštěvě Muzea lega. Poté již následovala po třech fantastických dnech v našem hlavním městě už jen zpáteční cesta domů.


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.