Ledová Praha 2010 (29.-31.1.2010)

17.02.2010 13:23

    Letošní jubilejní desáté Ledové Prahy, pořádané organizacemi Pionýr a Nadace dětem 3. tisíciletí, o pololetních prázdninách 29.-31. ledna se tradičně zúčastnili i pionýři z naší obce. Jedná se o významnou akci pro děti, jež se chtějí pobavit a rozšířit si své vědomosti o pražských kulturních památkách.


    Dobrodružství na našem výletě začalo ještě dříve, než jsme vyrazili. Díky hustému sněžení a velké sněhové pokrývce ležící na železniční trati vůbec nepřijel vlak. Nakonec jsme se přeci jen pomocí náhradní autobusové přepravy dostali do Lichkova a odtud dále do Prahy a to ve výsledku jen s minimálním zpožděním.


    Metro nás zavezlo na Pankrác, kde jsme se ubytovali v tělocvičně Základní školy Plamínkové. Chvíli po nás dorazili i další naše spřátelené skupiny a kamarádi – pan Petráněk s dětmi z Hradce Králové a ostraváci. Podle zájmů, co kdo chtěl navštívit, jsme se rozdělili na skupiny a vydali se do hlavního města poznávat jeho historii, památky, navštěvovat muzea i nejrůznější turistické atrakce. Někteří z nás tak navštívili letiště s odbornou exkurzí, jiní Arcibiskupský palác, Pražský hrad, katedrálu sv. Víta, další Valdštejnský palác a senát České republiky. Pochůzkami mezi památkami jsme rovněž obdivovali Malostranské náměstí, Karlův most, Staroměstské náměstí, Orloj, Prašnou bránu a mnoho a mnoho dalších. Hřebem pátečního dne byla zajisté ,,fronta“ a následná jízda na osmisetmetrové bobové dráze.


    V sobotu ráno jsme nejdříve zavítali do Muzeum policie České republiky, kde byly pro děti připraveny ukázky policie v akci a řešení případu pána s buřinkou. Potom jsme si prohlédli Prahu z Petřínské rozhledny a nasmáli se v Zrcadlovém bludišti. Jiná parta navštívila Mořský svět, Martinický palác s muzeem hracích strojů a Uměleckoprůmyslové muzeum.


    Na sobotní večer se mnozí velmi těšili, neboť se konal v Kongresovém centru Prahy benefiční koncert Děti dětem 2010. Některým úspěšným, jež se dokázali procpat davem, se podařilo získat na autogramiádě Zbyňka Drdy jeho podpis. V druhé půli koncertu děti dosti rozparádila Heidi Janků.


    Nedělní ráno bylo určeno pro sbalení věcí, úklidu tělocvičny a dopolední návštěvě Národního muzea, který následovala po třech fantastických dnech už jen zpáteční cesta domů.

    Martin


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.