Krysí válka turnaj (27.6.2018)

15.07.2018 12:05

    27. června, středa, 8.00. Nadešel čas změřit síly. Schrödingerův herní klub pořádá pro 3. třídu ZŠ Východní ve Varnsdorfu turnaj ve vtipné karetní hře Krysí válka.

    Krysí válka mezi Eidamáky a Hermelíny se táhne již od nepaměti a vznikla údajně proto, že princ Plesnivec urazil princeznu Eidamínu, když ji na bále při tanci šlápl na ocas. Od té doby mezi oběma rody zuří naprosto vyrovnaná válka. Jelikož mají stejně silná vojska, vítězství na stranu jednoho z rodů může zvrátit pouze skvělý stratég a chrabrý vojevůdce.

    Po vysvětlení velice jednoduchých pravidel a jedné ukázkové hře měl každý účastník turnaje možnost předvést své síly celkem v devíti partiích hry hraným švýcarským systémem. Prvenství, zasloužené odměny a obdivné pohledy ostatních účastníků nakonec sklidil s plným počtem bodů (bez ani jedné jediné prohry) Patrik Lukáš následovaný Štěpánem Malým a Adélou Čermákovou. Výherci si vybojovali krásné deskové hry od společnosti Albi, které takto děkujeme za sponzorský dar a zapůjčení herních setů.


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.