Krkonošská expedice 2012 (24.-28.10.)

29.11.2012 11:46

    Ve středu 24. října se oddíl Stopařů vydal na pětidenní expedici do Trutnova, aby strávil podzimní prázdniny v Krkonoších. Ubytovaní jsme byli na internátě zdejší lesnické akademie, odkud jsme vyráželi na jednotlivé výpravy. První z nich nás zavedla do Markousovic, kde jsme se po celý den věnovali geocachingu. A i přes to, že od rána do večera pršelo, tak se nám podařilo odlovit celou velkou sérii padesáti kešek pojmenovanou Pod Jestřábími horami.

    Ve večerních hodinách naší malou skupinu doplnili ještě kamarádi z tábora. Společně s nimi jsme v pátek vyrazili do Pece pod Sněžkou, abychom se odtud pokusili zdolat vrchol Černé hory, jež se tyčí do výše 1299 metrů nad mořem. Když jsme vystoupili z autobusu, tak nás zaskočilo zdejší chladno a slabá pokrývka sněhu. Nicméně ani to nás neodradilo a vyrazili jsme směrem k vrcholu. Po dřevěných chodníčcích jsme si prošli naučnou stezku Černohorské rašeliniště, jehož rozloha činí 66 ha a stáří se odhaduje až na neuvěřitelných 6000 let. Poobědvali jsme na Pardubických boudách, odkud jsme po sjezdovce zamířili dolů do Janských Lázní na Zlatou vyhlídku. Taktak jsme za tmi stihli objevit autobusovou zastávku a vrátit se zpátky na základnu. Večer ještě proběhl velkolepý turnaj ve střelbě z foukačky.

    V sobotu brzy ráno jsme se probudili a za neuvěřitelné sněhové vánice zamířili vlakem do Adršpašsko-teplických skalních měst. Do skal jsme vstoupili z teplické strany a nejprve vystoupali na Střmen, zříceninu skalního hradu, jehož počátky sahají do 13. století. Prošli jsme si zdejší okružní cestu se svými 70 pojmenovanými skalními útvary a skrz Vlčí rokli se dostali do Adršpašských skal. Zde jsme obdivovali bezmála 100 metrů vysoké skalní věže, hluboké soutěsky, Myší díru, vodopády a jezírko. Dnešní den ve skalách byl úžasný, jelikož jsme tu v husté chumelenici skoro vůbec nikoho nepotkali a bloudili si tu sami.

    V neděli dopoledne, v den odjezdu domů jsme si všichni povzdechli, jak rychle nám těch pět dní uteklo. Ještě jsme odlovili poslední zbylé kešky, vyhlásili a odměnili nejlepší účastníky a po bleskově rychlém úklidu ubytovny plni skvělých zážitků opustili Trutnov a zamířili zpátky domů.

    Martin


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.