Karty mrtvého muže 3/10 (17.3.2019)

26.03.2019 13:44

    Severská liga deskových her pořádaná deskoherními fanoušky Schrödingerova herního klubu Varnsdorf si na nedělní dopoledne 17. března přichystala další z turnajů – tentokráte v dobrodružné karetní hře Karty mrtvého muže.

    V pravidlově jednoduché, svižné, strategické karetní hře se vžíváme do kůže pirátů bažících po co největší kořisti pod sluncem. Klíčovým mechanismem každého kola ve hře je otáčení karet z vrchu balíčku a využití schopností daných karet. Hra je plná riskování a napětí. Vaše kolo končí, jakmile vyložíte jeden ze symbolů podruhé. Pak přijdete o vše, co jste doposud získali. Právě ve správném rozhodnutí, kdy ještě hrabat karty a kdy přestat, je největší dilema této hry. Ovšem ve zdrženlivosti zdejší strategie též netkví, protože pokud jste příliš opatrní, odvážnější protihráči vás lehce přebijí silnějším a úspěšnějším tahem.

    Každý účastník turnaje měl možnost předvést své síly celkem v pěti kolech po třech hrách s využitím různých variant hry. Nejlepším hráčem se po čtyřhodinovém hraní stává Tomáš Rosa, na druhém a třetím místě se umístili Antonín Šimek a Patrik Lux.

    Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Schrödingerův herní klub děkuje ZÁJA Centru za poskytnuté prostory a firmě Mindok za zapůjčení herních setů a odměny pro výherce v podobě krásných deskových her.

    Závěrem zve Schrödingerův herní klub nejen všechny nadšence a milovníky deskových a karetních her, ale i nováčky na neděli 28. dubna na čtvrtý turnaj Severské ligy deskových her ve hře Kanagawa. PŘIJĎTE SI ZAHRÁT!


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.