Hledání Schrödingerova zajíčka (28.-29.3.2018)

04.04.2018 14:39

    28. března, středa, 15. hodin.  Na ZŠ Východní postupně doráží všichni účastníci, kteří se chtějí vydat o velikonočních prázdninách pátrat po Schrödingerově zajíčkovi.  Nemalé batohy a spacáky si odnášíme do třetí třídy, která se nám stává základním táborem.  Při ubytování narážíme ve staré truhlici na podivný zapečetěný pergamen. Ihned všeho necháváme a shlukujeme se kolem Elišky, jež rozlamuje pečeť a pouští se rozechvělým hlasem do čtení.  Dozvídáme se, kde máme s pátráním po Schrödingerově zajíčkovi začít. Dohledáme si místo na přiložené mapě, bereme si láhev s pitím a ihned vyrážíme do přírody.

    Cesta nás vede skrz město, přes staré nádraží a podél hřbitova až na začátek Kostelního lesa, kde máme pátrat po tom, co má zajíc nejraději. Brzy nalézáme mrkvičku. Je to jasný – musíme jít po stopách.  Nezbývá nám nic jiného, než se vydat do hloubi lesa mrkvovou cestou. Týmy se předhání, kdo najde a sebere více oranžové zeleniny. Po dvou hodinách narážíme na zajícovo doupě u pramene Zaječického potoka. Sladkosti si schováváme na večer a jdeme navštívit a nakrmit daňky. I my dostáváme hlad, některé navíc dosti zmohla 10km vycházka, tak jsou všichni rádi, když už se mohou ládovat v ZÁJA Centru výbornou večeří. Po jídle se v soukromém sále pouštíme do turnaje ve hře Zajíc a želva. Prvenství a zasloužené odměny v podobě deskových her si po dvou a půl hodinovém hraní vybojoval Tomáš Rosa, následovaný Eliškou Jindrovou a Radkem Greněm. Unaveni a plni zážitků míříme před 22. hodinou zpátky do školy, kde hned po zubech zalézáme do spacáků a usínáme u promítaného filmu Noc v muzeu.  Ráno rychle posnídáme, zabalíme si věci, dáme vše do původního stavu a hurá do tělocvičny na turnaj v psím fotbale. V devět hodin už jsou tu pro děti rodiče, tak tak stiháme vyhlášení a předání odměn.

    Na závěr článku bych chtěl poděkovat ZÁJA Centru za sponzorský dar v podobě večeře a dalšího občerstvení pro všechny účastníky a za poskytnutí prostoru pro turnaj, panu Kochovi za vysoký finanční příspěvek na večeři, která se rozrostla do takových rozměrů, že jsme to všechno ani málem nesnědli, společnosti Albi za bezplatné zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnaje v podobě krásných deskových her a paní Šlamborové za spoustu velikonoční čokolády, kterou jsme rozdělili dětem.


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.