Hledání jara 2013 (13.4.)

08.06.2013 11:02

    Šli jsme hledat jaro na Severomoravskou chatu. Na cestu jsme vyrazili tři: Já, můj brácha Pepa a Velryba. No a vlastně jsem zapomněla na velkýho Martina. Takže jsme šli čtyři! Na Šanově jsme objevili první známku jara ŽLUTOU KYTIČKU. Šli jsme dál a za chvíli se ozvalo bručení, ale tentokrát jsem to nebyla já. Bručení mi vyfoukla Anička (Velryba). Na Šanově už nechtěla jít dál, ale nakonec jí Martin přemluvil. Moc se jí nelíbilo, že je poslední a trochu pobrukovala. Po cestě jsme hráli hru Kdo najde víc turistických značek, tu jsem mimochodem vyhrála. Nebo že by to byl Martin?? No to je jedno. Hrozně nás ta hra bavila.

    Když jsme dorazili na Severku, už se nám sliny sbíhaly na ty slibované palačinky. Dali jsme si je s borůvkami a šlehačkou. A ještě kofolu, teda kromě Pepy, ten si dal čajíček z termosky od maminky. No a samozřejmě že ho vylil a začal brečet. Potom jsme si koupili něco sladkýho a Pepa turistickou známku a vydali jsme se na cestu zpět. Pepa trochu stávkoval, že to nedá a že už nemůže. Nakonec to ale dal :-)

    Stavili jsme se opéct buřtíky na našem místě U Buku, kde už hořel oheň, který tam pro nás nachystal Jirka a jeho brácha Zbyněk. Tam jsme taky našli další jarní úkazy – PAVUČINU A PAVOUČKA. Po té dobrotě už bylo moc hodin a valili jsme domů. S Velrybou jsem ještě stihla projít pořádnou kaluží a bylo v botách vymalováno. Na konci výletu se to ale snese, vždyť už jsme byli skoro doma!

    Šérka


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.