Hledání jara 2010 (10.4.2010)

11.04.2010 18:17

    V sobotu 10. dubna si s námi počasí pohrávalo po celý den. Již ráno jsme museli z důvodu deště výlet zrušit. Nicméně okolo 11 hodiny sluníčko protrhalo mraky a svým zářivým úsměvem lákalo do přírody, a tak jsme se dohodli, že po obědě přeci jen vyrazíme. Ten den se počasí velmi rychle střídalo. Jednu chvíli se přihnaly těžké černé mraky a úplně se setmělo, potom znovu zazářilo slunce.

    Z autobusové zastávky na Moravském Karlově jsme zamířili po východním úbočí Křížové hory a směřovali jsme na naše oblíbené místu U Buku, kam chodíváme pravidelně vařit do přírody či stanovat. Ještě než jsme opustili místo srazu, spadlo několik dešťových kapek. Ale i to nás neodradilo. Když už jsme byli u rybníka nad Šanovem, tak začal poletovat sníh. Sněžit nepřestávalo ani když jsme už rozdělali oheň a začali si opékat buřty, takže to byl vcelku nezapomenitelný zážitek. Po této menší svačině jsme si zasoutěžili v lese a vydali se na zpáteční cestu domů.

    Došli jsme k závěru, že letos u nás jaro nebylo v žádném případě. Mlínek na potoce jsme nikde nespatřili, stejně tak i ještěrku. Jediný symbol jara na který jsme narazili, byly malé kvetoucí prvosenky.


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.