Expedice na Severomoravskou chatu (30.12.2009)

31.12.2009 13:39

    28. prosince zavítal do Červené Vody David, náš kamarád z tábora, a tak jsme hned na předposlední den v roce naplánovali výpravu na Severomoravskou chatu. Den předem na modré obloze krásně svítilo sluníčko, a však v noci před výletem nasněžilo okolo 15 cm mokrého sněhu a od středečního rána slabě mrholilo. I to nezabránilo nejotrlejším - Martinovi, Davidovi, Monice a Martině, aby vyrazili.

    V nižších polohách občas mrholení přecházelo až v déšť, ale jakmile jsme se dostali za Křížovou horu, tak se ochladilo a začalo dokonce sněžit. Cestou jsme hráli Klíště a první větší zastávku na svačinu jsme měli U buku, kam chodíme pravidelně vařit do přírody. Odtud se již šlo pomaleji, neboť mladším účastníkům se už tak moc nechtělo. Povzbudila je až hra na Čísla, která spočívala v tom, že se všichni museli co nejrychleji skovat, aby je ten který počítal, neviděl. Šlo to poměrně těžko, protože nás mnohokrát prozradily stopy ve sněhu. V zápalu hry se nám povedlo nemyslet na obtížnou cestu a okolo třetí hodiny dorazit konečně na chatu. Martina občas stávkovala a jediné, co ji přimělo k další chůzi bylo: ,,Nebrééč". Potom se vždy rozeběhla a pronásledovala nás.

    Na Severce jsme si objednali Kofolu a zasloužené palačinky se šlehačkou a borůvkama. Také jsme si dali schnout mokré oblečení, které ze hodinu našeho tamějšího pobytu nestihlo úplně uschnout.

    Zpáteční cesta utekla mnohonásobně rychleji, nejspíš asi proto, že jsme se ve večerním lese poměrně dost báli, i přesto že jsme měli od Marti zakázáno povídat si o strašidlech.

    Martin Hoško


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.