BOHOVÉ OLYMPU: Vzpoura titánů (27.7. – 10.8. 2019)

27.08.2019 13:32

... Konec světa máme zřejmě za dveřmi. Tartar se probírá, Kronos povstává. Jeho síla den ode dne roste. Svět smrtelníků se proměnil na válečnou zónu. Auta hoří, vzduchem létají šípy a oštěpy. Zemí si pochodují stovky nestvůr, obři s palicemi, šiky drakén, hrůzní kyklopové, medúza, mínotauři, hydra, pekelní psi, Týfón a laistrygonové. Olymp se třese v základech. Největší hrozba, jaké kdy bohové doposud čelili…

TZ Větrník – Na letním dětském stanovém táboře Schrödingerova institutu nedaleko České Skalice od 27. července do 10. srpna trávilo část prázdnin 44 dětí ve věku od 6 do 16 let. Letošní celotáborová hra vycházela z mnoha cenami ověnčené pětidílné knižní ságy Ricka Riordana o Percy Jacksonovi ve světě řecké mytologie. Společně s dvanáctiletým Percym a jeho přáteli v Táboře polokrevných, útočištěm pro děti bohů a smrtelníků, jsme se pokoušeli čelit titánově armádě, svrhnout Krona zpět do nekonečných hlubin Tartaru a zachránit tak Olymp.

Stejně jako v loňském roce byly do programu zařazeny zajímavé hry a soutěže, rozdělené do mezioddílových, turnajových a individuálních klání. Velkému zájmu se tradičně těšily etapové hry, kterým předcházely divadelní scénky sehrané vedoucími v působivých kostýmech. K nejoblíbenějším se zařadily např. Ambrózie, Kaledonská svině, Zlaté rouno, Zoban, pařáty a játra či Výprava za slávou. Hra, kdy jednotlivé sruby musely v okolních hvozdech plnit hrdinské skutky a za těžce vybojovanou slávu porazit mýtické netvory.

Rovněž s velkým úspěchem pokračujeme v bobrování – lovu bobříků. Děti si tak mohly osvojit znalosti a dovednosti z mnoha oborů – atlet, botanika, dendrologie, ohně, orientace, střelec, turista, uzlování, zoologie, zdravověda a mnoha dalších. Kritéria pro splnění jednotlivých zkoušek byla nastavena dosti vysoko, takže úspěšní jedinci s odznáčky platili za těžké borce.

Každý den jsme vysílali běžce do Delfské věštírny a se zatajeným dechem očekávali, zdali nám bude orákulum nakloněno. Plnili jsme jedenáct úkolů pro Percyho (Přinést kůži Nemejského lva, zabít devítihlavou hydru, vyhnat stymfalské ptáky z Řecka, přemoci divokého býka z Kréty,…), potrápili jsme mozkové závity v Pythagorově matematickém koutku, za hluboké noci navštěvovali chrám bohyně Iris, kde jsme vyslýchali vzkazy od rodičů…

Myslím, že si tábor všichni dostatečně užili a příjemně tak strávili s přáteli a kamarády čtvrtinu letních prázdnin. Rád bych touto cestou ještě poděkoval všem, kteří nám s čímkoliv pomohli, ať s organizací a chodem tábora přímo na místě, sponzorskými dary či nemalými přípravami ještě před prázdninami.

Martin Hoško, SI


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.