Magnarovy zápisky

Vážení rodiče, v zápiscích Magnara, arcimistra cechu Strážců a Strážce knihovny, si budete moci (snad) každý den přečíst, co vaše ratolesti v Mariefredu prožívají. Omluvte prosím chyby, kterých bude pravděpodobně nemálo, zápisky vytváříme v pozdních nočních hodinách.

Pátek 13. 8. BOJ O KNIHOVNU

Páteční ráno 13. 8. se táborem line zvuk píšťalky, která nás vyžene ze spacáků a vžene všechny strážce do víru společné taneční rozcvičky.

Po snídani - müssli s mlékem, všichni připravují štíty a bojové koule na závěrečnou bitvu, v které se rozhodne, zda vyhrají Strážci na straně dobra, nebo zlo v čele s Černou čarodějnicí. Po náhodném losu se spojí týmy žlutých a tmavě modrých, které bojují na straně zla a protihráči zelení s tyrkysovými, kteří zastupují dobro. Po devadesátiminutovém zápolení však boj končí vítězstvím týmu Černé čarodějnice, Strážcům se, bohužel, nepodařilo ubránit knihovnu před obávanou Maggie Migrénou.

Zmoženi bojem jsme se dobelhali k obědu, kuře na paprice, a odebrali jsme se k poslední očistě těla v místních sprchách pod jasnou, slunnou oblohou.

Po svačině všichni netrpělivě očekáváme vyhlášení výsledků celotáborové hry. Než se konečné výsledky dozvíme, předáme ještě pár posledních bobříků, například: bobříka úklidu stanu, dřevorubce nebo bobříka dobrého skutku. Následně se konečně dočkáme a zjišťujeme, že první místo celotáborové hry vybojoval tým tmavě modrých (Krvavé borůvky), druzí jsou zelení (Limožáby), třetí se umisťují tyrkysoví (Diamanti) a čtvrté místo patří žlutým (Temní impové). Než se rozejdeme každý do svého stanu balit věci, řadí se všichni strážci před stolem odměn, a to podle počtu získaných razítek v Rukověti strážce. Nejšikovnější strážkyni se podařilo získat 99 razítek.

Pak už je to ráz na ráz, balení věcí, úklid tábořiště, rychlý turnaj v bränballu proti arcimistrům. Slavnostní ukončení tábora proběhlo u velkého ohně, kde jsme za zvuku kytar zazpívali známé písně. Každoročním rituálem - Iluminace je tábor opravdu zakončen. Každý ze Strážců umístil svou hořící svíčku na místo, které se mu nejvíce líbilo. Po zazpívání večerky jsme se uchýlili do svých stanů, kde si necháme něco hezkého zdát a nabereme sílu na cestu domů.

Dobrou noc!

NÁVRAT KE KNIHOVNĚ VE VARNSDORFU JE PLÁNOVÁN PŘIBLIŽNĚ NA 13.00 HODIN.

Estrid, Strážce knihovny; Mariefred 23.31  

Čtvrtek 12.8. DÍVKA ZE ZÁHROBÍ

Je právě 00:01 minuta a nejodvážnější ze Strážců se vydávají do hlubokého temného lesa, aby prověřili své schopnosti ovládnutí strachu a splnili si dalšího z mnoha bobříků - bobříka odvahy. Na strastiplnou a tajemnou cestu se vydalo devět nejodvážnějších Strážců, kteří stezku hravě a bez vydání jediného hlásku překonali. Bobříka si tak zcela právem zasloužili.

V 8:00 se ozývá hvizd píšťalky, BUDÍÍÍÍÍČEK. A tak všichni vylézáme z vyhřátého spacáku do chladného ranního svitu (9,8°C). Po výborné snídani, houska s nutellou se pouštíme do plnění posledních stanovišť, abychom získali poslední razítka do Rukověti strážce - stanoviště byla v disciplínách: kouzelné hůlky, golf s kouzelnickou holí, rituál, humulus lupus, vřískot, ponor do magické studánky, lidská kost.

Po výborném obědě, rýže na kari, zalézají Strážci do stínu a relaxují. Na schlazení se všichni hrneme k výdejnímu okénku školní jídelny na nanuky, mňaaaam. Následně probíhá představení sponzorského daru od firmy Scratch Wars a rozdání několik stovek kartiček. Všichni se pouští do zběsilého škrábání a někteří dokonce objevují velmi vzácné kousky. Odehrajeme několik zápasů a po svačině se vydáváme do divadla, kde se dnes odehrává poslední scénka s názvem Dívka ze záhrobí. Maggie Migréna alias Černá čarodějnice zjišťuje, že všechny dosavadní pokusy o prolomení kouzelné hradby ke knihovně pod Kostelním návrším selhávají, tak vytasí další zbraň. Vzývá z mrtvýchvstání chudou dívku ze záhrobí, kterou zadusila kapesníkem opatrovnice sirotčince, aby uživila další z mnoha dětí. Dívka ze záhrobí bude osvobozena od moci Černé čarodějnice v případě, že se Alrikovi a Viggovi podaří najít její skutečné místo pohřbení, které je v jedné odlehlé zahradě a její ostatky přenesou na místní hřbitov.

Následně se všechny oddíly vydávají do lesa, aby ducha nebohé dívky osvobodily. Po hodinovém zápolení jsou známé výsledky. První místo tmavě modří (Krvavé borůvky), druzí zelení (Limožáby), třetí tyrkysoví (Diamanti), čtvrté místo obsadili žlutí (Temní impové).

Po krupicové kaši k večeři se rychle přesouváme na nástup a bleskové čtení, protože dnešní kletbou je dřívější večerka (20:30), kterou jsme však protáhli až na devátou.

Estrid, Strážce knihovny; Mariefred 22.20 

Středa 11. 8. ČERNÁ MADAM

Budíček za zvuku hudby, rozcvička a hurá na snídani. Pochutnáváme si na havraních pařátcích v sýrovém těstíčku a zapíjíme kakaem či mlékem, dle chuti. Pak přichází krušná chvilka. Černá čarodějnice na Mariefred sesílá jednu ze svých další kleteb. Sad salá salasáryum. Po každém jídle a pozření, jakéhokoli sousta si musí dotyční vyčistit klofáky.

Středečním dopolednem startujeme poslední turnajový den. Strážci protentokráte poměří síly ve hrách Dvě čarodějné věže a Bažině hutututu, z které stoupají ohavně páchnoucí jedovaté výpary. Limožáby bezzaváhání ovládli oba turnaje a získávají do Rukověti Strážců 10 razítek.

K obědu zblajzneme ořechy z divokého smrku a zahájíme křest. Jedná se o magický obřad, kdy mezi řady dlouholetých táborníků vítáme nováčky. Stříhání vlasů, pokoření bažiny, kouzelný prach a vypití flakónku lektvaru. Nejvíce si to samozřejmě užili dlouholetí členové, ale všichni jsme si tím prošli. Po obřadu bylo nutno roztopit sprchy a důkladně se očistit.

16.00 slaná ňamka, čištění chrupu a divadélko. Proběhne rekapitulace předešlých dílů a hned se po hlavě vrháme do dalšího dobrodružství. Dnes to máme trochu strašidelnější. Dle pokynů Iris se pokoušíme vyvolávat duchy, aby nám pomohli zahnat Černou madam seslanou na Mariefred Černou čarodějnicí. Ve stejnojmenné etapové hře si první místo vybojovaly Krvavé borůvky. Na druhém místě skončili Diamanti a společně na třetím Limožáby a Temní impové.

Mariefredskou občanskou hlídku pro dnešní noc vykonávají žlutí. Dobrooou noc.

Magnar, Strážce knihovny; Mariefred 22.30 

Úterý 10. 8. - ČARODĚJNICE

Ráno nás probouzí usměvavé sluníčko. Dáme rozcvičku a hurá na snídani. Radost nám nepokazí ani další z kleteb Černé čarodějnice Ratanatatatata. Kluci si zapůjčí holčičí triko a holky klučičí a musí ho nosit až do večeře. Pro každého se nějaký ten svršek našel a byla sranda k pokukání. Zblajzneme houstičku s marmeládou a pouštíme so do disciplín pro jednotlivce - Mám mozek?, Pořád a stále dokola, Šáhni si až na dno, Knihovník, Vymetání kouzelného prachu, Velevzácná kniha, Rozvrat impí armády, Vzácná kniha je v pr... (fuč).

Po odpoledním občerstvení se melounem a buchtičkou zamíříme zvědavi do divadélka, co že se to dneska bude dít. Alrik s Viggem jsou vysláni na hřbitovní zeď, aby posbírali jmelí. Z nejhlubšího lesa, ušní maz medvěda, z neproniknutelných houštin kňouří chloupky z nosu či roh jednorožce. Z posbíraných surovin dokáže Iris vyrobit posilující mast, aby se Estrid vyrovnala úrovni Černé čarodějnice. A světe div se, povedlo se. Na první pohled těžší etapovou hru si Strážci užívali až do poslední chvíle. Dokonce jsme asi o hodinku museli posunout večerní krmení.

Dnešní den byl poměrně náročný, a tak se večerní předčítání ve svatyni nekoná a rovnou se zavrtáváme do vyhřátých spacáků. Tedy až na Mariefredskou občanskou hlídku, kterou dnešní noc vykonávají tyrkysoví.

Dobrooou noc.

Magnar, Strážce knihovny; Mariefred 22.55 

Pondělí 9. 8. - ESTRID SE UČÍ ČAROVAT

Buroboro žimžomžim - každý Strážce od snídaně do večeře musí mít veškeré oblečení narubi. Smlsnem tedy lupínky s mlékem a už se hrneme do fronty na další kroužky - Rozvrat impí armády (Mölkky), Zab si svého impa (lukostřelba), Čarodějnický lektvar (chemické pokusohraní), Obrana před černou čarodějnicí pro pokročilé (Kravmaga), Svazování zajatce (uzly), Megie Migréna cvičí v lese (turistika v okolí Mariefredu + protažení těla), Ulov si svou kočku (vrhací nože) a Ochranné amulety (výroba z korálků).

Po slinách kulhavého čaroděje k obědu přichází na řadu očista těle. Oprášíme slámu, sedřeme mech a odstraníme houby z prstů na nohou. Dokonale čistí a navonění zasedáme v divadle, kde jsme svědky, jak Iris učí Estrid čarovat. Právě včas, jelikož se hlavním hrdinům Alrikovi s Viggem konečně podaří odhalit totožnost Černé čarodějnice. Černou čarodějnicí je školní zdravotnice Maggie Migréna! Estrid jdou kouzla od ruky, takže drzím impům se ubrání.

Hned po hře se přesouváme k ohýnku, nabodneme buřtíka a opíkáme. Někdo dá jednoho, někdo pět, jak kdo má chuť a hurá do svatyně na pokračování čteného příběhu. Pak už jen večerka. Dobrooou noc.

Magnar, Strážce knihovny; Mariefred 23.05 

NEDĚLE 8. 8.- I STRÁŽCI MAJÍ TALENT

Opět prodloužený budíček, rozcvička a makovec s kakaem k snídani. Mňam, mňam.

Černá čarodějnice sesílá na Mariefred jednu ze svých další kleteb: Edrum drum ek drmdrop - od snídaně do večeře musí mít každý Strážce na ruce nataženou ponožku jako rukavici. Hold, nic se nedá dělat, Strážci si musí poradit se vším. Neděle je druhým turnajovým dnem. Pouštíme se do klání v Létajícím bílém hadovi a Tahání mrkviček. První turnaj ovládli Krvavé borůvky a dále se umístili Limožáby, Diamanti a Temní impové. Nejvíce mrkviček vytáhli Temní impové, pak Limožáby, Diamanti a Krvavé borůvky.

Po svačině začíná kulturní představení I Strážci mají talent. Nejen porota, ale i diváci mnohokrát zůstávali zkoprnělí a s otevřenou pusou zírat na pódium. Byli jsme svědky mnoha scének, vtipů, poesie a tanečních vystoupení. Nakonec si první místo vystřílejí Myslivci, druhé Čarodějnický únos a Lukyho vtipy.

Dnešní Mariefredská občanská hlídka je v rukou zelených Limožáb. Dobrooou noc.

Magnar, Strážce knihovny; Mariefred 23.39 

SOBOTA 7. 8. - VÝLET DO STOCKHOLMU

O půl osmé ještě všichni tvrdě chrupkají, budíček tedy posouváme o 15 minut. Rozcvička, chlebík se sýrovou pomazánkou, fasování proviantu, oddílové triko a vlajku, přičísnutí účesu a hurá na školní výlet do Stockholmu. Z Mariefredu (tábora) naše kroky směřují po zelené turistické značce skrz Vestec k Viktorčinu splavu v Babiččině údolí. Zde posvačíme, zakoupíme drobné suvenýry a mašírujeme do Žernova na rozhlednu. Z vrcholu věže vidíme až do Krkonoš na Sněžku a Černou horu. Jakmile se všichni dosyta pokochají úžasným výhledem, ubíráme se na zříceninu hradu Rýzmburk. Dále Červený most, Bílý most, již známý Vestec a KONEČNĚ jsme zpět v Mariefredu! V nohách máme 16 km. Chápeme se ešusů a řadíme se do fronty na zapékané impy vykrmené rohlíky a jablky, a to celé sypané tvarohem. Strážci jsou fyzicky poměrně unaveni, a tak se pouští do umění. Po skupinkách a jiných drobných útvarech s velkým nadšením chystají představení do zítřejšího I Strážci mají talent. No, necháme se překvapit.

K večeři zblajzneme pulce a dešťovky nasbírané za úplňku a odcházíme na bränballovou louku utkat se učňové versus arcimistři. Na radě Strážců plníme další kletbu Černé čarodějnice - Lapapóny škrapapa trestuváre rachacha. Noc s náhodným spolubydlícím ve stanu. ÓÓÓ, je.

A jak už bývá zvykem, nesmí chybět předčítání ve Svatyni. Dobrooou noc.

Magnar, Strážce knihovny; Mariefred 22.25  

PÁTEK 6. 8. NOČNÍ MŮRA

Páteční ráno je po dlouhé době bez deště. Probouzí nás zvučné melodie tanečních písní, takže se každému leze lépe z vyhřátých spacáků. Pro jistotu ještě provedeme prastarý rituál na přivolání sluníčka, který se ukáže jako velmi účinný.

Dnešní kletba Černé čarodějnice Kvokokvákokvak kvak kvak je náročná - všichni táborníci musí každou celou hodinu udělat 25 dřepů. Začínáme tedy hned v devět hodin po snídani (medová pomazánka) a vyrážíme plnit stanoviště, za které si Strážci můžou vysoutěžit razítka do Rukověti Strážců, aby se dostali na úroveň arcimistra. Utkají se mezi sebou v disciplínách jako je: Omámený imp, Alrik a Viggo cvičí, Maření plánů Černé čarodějnice, Úprk naruby, Viggo na plůtku, Bratři v knihovně atd. Po haluškách k obědu probíhá očista Strážců. Smýváme bláto, mejeme vlasy a drhneme nohy.

V divadle se hlavní postavy vydávají do říše snů, aby se pokusili zachránit Estrid, uvězněnou samotnou Noční můrou. Představení je nabyto jednou akční scénou za druhou, až Strážci zůstávají zírat s ústy dokořán. Vše samozřejmě dobře dopadne, Alrik s Viggem Noční můru přemohou a ve stejnojmenné etapové hře zvítězí zelení. Dále se umisťují tyrkysoví, modří a žlutí.

Dnešní Mariefredská občanská hlídka je v rukou tyrkysových. Dobrooou noc.

Estrid, Strážce knihovny; Mariefred 22.40

Čtvrtek 5. 8. ZA HENRYM NAZDÁRKEM

Opět nás probouzí déšť, který na stanovou celtu vytrvale bubnoval celou noc. Než nastoupíme na snídani ještě nabere na síle. Není se čemu divit, že rozcvička musela být zrušena. Strážci zblajznou chléb s vajíčkovou pomazánkou a zahřejí se horkým čajem s citrónem. Nato jsme opět prokleti kletbou černé čarodějnice - Arom arám araráre. Všichni se musí dostavit k modulaci upířích zubů (k lepšímu kousání) a 3D brýlí (k lepšímu vidění). A stále leje jako z konve. Nezbývá nám nic jiného než otevřít dveře mariefredského kina. Strážci zde shlédnou Velkou šestku. Těsně před dračím dechem s mechůrkovou oblohou k obídku proběhne mezioddílové poměřování sil Strážců - Alrik v koupelně, Magnarova opíkačka, Zásobování a Impův rendlík. Déšť se nevzdává ani po celé odpoledne, proto se pouštíme do bobrování. Devíti Strážcům se podaří splnit bobříka zdravovědy. Ostatní si užívají další animák, u kterého požužlávají žužu. A stále prší a prší a prší. Velký úspěch sklízí divadelní představení, které pro tentokráte hrajeme v originále ve švédštině. Ve stejnojmenné hře se nám společně s Alrikem a Viggem podaří objevit Henryho chatrč v lese a odkoupit medvědí šlachy. Z temného lesa se navracíme až před devátou hodinou večerní. Nástup, pucování chrupu a předčítání ve svatyni. Do mariefredské občanské hlídky vstupují modří. Dobrooou noc. 

Magnar, Strážce knihovny; Mariefred 22.36 

Středa 4. 8. - UCHYSTÁNÍ LEKTVARU

Bouře se táhla dlouho do noci a víceméně pršelo až do 10 hodin dopoledne. Nikdo za takového marastu nechtěl opouštět vyhřátý spacáček, tak se budíček uskutečnil až kousek po osmé. Hodili jsme na sebe pršipláště a vyrazili do lesa na mravenčí rozcvičku.

Kárum bukum kaš kaš - Od snídaně do večeře budou mít všichni na zádech batoh. Jedná se o další kletbu Černé čarodějnice, kterou na nás Strážce uvrhla pro tento den. Po lupínkách s mlékem k snídani zahajujeme novinku našeho tábora - kroužky. Strážci se sami mohou rozhodnout a vybrat si aktivitu dle libosti, kam se přihlásí. Kroužky sklízí mezi dětmi poměrně velký úspěch. No schválně, co byste si vybrali? Palba do impů (střelba ze vzduchovky), školní exkurze s učitelem Tomasem (turistika v okolních hvozdech, orientace v přírodě), Vzkaz mamince (speciální výtvarná technika zdobení obálek), Rozvrat impí armády (Mölkky), Zab si svou kočku (nic morbidního, jedná se o pasáž z knihy; vrhací nože), Hudební výchova (zpěv za doprovodu kytary), Základy ochrany před Černou čarodějnicí (Kraftmaga pro začátečníky), Ochranný amulet (výroba náramků).

Po slinách kulhavého čaroděje k obědu se nedočkavě přesouváme do divadla, kde shlédneme další pokračování PAXE - Uchystání lektvaru. Díky nové postavě na scéně - Iris, získávají Strážci podporu bílé čarodějnice a její znalosti obranné magie. Alrik s Viggem musí v kotli umíchat lektvar, jenž by posílil rozpadající se ochranu knihovny. Háček je v tom, že přísady rostou okolo hřbitova, kde vládne svou mocí černá čarodějnice. Stejnojmennou etapovou hru vyhrávají žlutí. Dále se umístili tyrkysoví, zelení a modří.

Večer se konečně pouštíme ve svatyni do četby pokračování knižní předlohy. Mariefredské občanské hlídky se ujímají zelení.

Magnar, Strážce knihovny; Mariefred 22.49 

Úterý 3. 8. - V PODZEMNÍCH CHODBÁCH

7.30 budíček, rozcvička, houska s paštikou k snídani a konečně sluníčko a teplo! Radost nám ani nezkazilo Bimbalo bimbalo mobimbo bim bam bam - kletba Černé čarodějnice, kde všichni Strážci pro dnešní den museli odložit spodní prádlo. Po ranním občerstvení zahajujeme turnajový den. Oddíly strážců poměřují své síly ve dvou disciplínách - Bränballu a půlnočním souboji. Dříve jmenovaný jednoznačně opanují modří (Krvavé borůvky). Dále se umístili zelení (Limožáby), tyrkysoví (Dyamanti) a žlutí (Temní impové).

V půlnočním souboji, kde jsme byli svědky mnoha komických momentů, až se někteří za břicha popadali, zvítězili žlutí Temní impové. Dále končí modré Krvavé borůvky, tyrkysoví Dyamanti a zelené Limožáby obsazují čtvrté místečko.

Úpolení bylo přerušeno uzeným hrbem čarodějnice s dýňovou omáčkou k obědu. Poté se roztopily sprchy a hurá na očistu těla. Strážci se důkladně opláchli v horké vodě, namydlili voňavoučkým mýdlem a někteří ještě oloupaly mech z nohou.

Konečně nastal vhodný čas, abychom oddílům mohli rozdat dříve vysoutěžená barevná trika. Zároveň proběhlo slavnostní focení.

V divadle jsme se společně s Viggem a Alrikem vydaly blíže prozkoumat tajemné podzemní chodby pod městem. Hrdinům dosti teklo do bot, ale nebojte, vše dobře dopadlo. Černé čarodějnici se přes snahu a píli Strážců stále nepodařilo proniknout do magické knihovny. Vítězství ve stejnojmenné etapové hře si protentokrát vybojovaly modré Krvavé borůvky, druhé místo patří žlutým Temným impům a o třetí místečko se podělili zelené Limožáby s tyrkysovými Dyamanty.

Večerní tradiční poutavé předčítání ve svatyni se bohužel z důvodu právě propuknuvší bouři neuskutečnilo. Rovněž se pro dnešní noc ruší Mariefredská občanská hlídka, která by připadla žlutým. Dobrooou noc.

Magnar, Strážce knihovny; Mariefred 22.23 

Pondělí 2. 8. - CHRAŇTE KNIHOVNU

Po velmi chladné noci se probouzíme do nového dne, který odstartujeme rozcvičkou. K snídani zakousneme chléb s rybičkovou pomazánkou a ihned se pouštíme do výcviku Strážců. Do oběda probíhá Běh s tykví, Pavouk v gumáce, Pavouk v síti, Rallie lopata, Potmě v lese, Rozsypaná koleda, Halloweenská kratochvíle a Polena na vatru. Přes mleté palice z netopýrů (karbanátek s bramborovou kaší) k obědu se Mariefredem prožene nemalý deštík, který má trvání až do odpolední svačiny. Nato otevírá oponu Mariefredské divadlo, kde se odehrává druhá episoda příběhu o dvou bratrech Alrikovi a Viggovi z hlubin severské mytologie pod názvem Chraňte knihovnu. S hrdiny se podíváme pod Kostelní návrší do magické knihovny, kam se pokouší dostat očarovaní impové, zlořádští pohůnci černé čarodějnice. Jak myslíte, že to dopadne? Etapovou hru opět vyhrávají tyrkysoví. Dále se umisťují žlutí s pouhopouhým jednobodovým náskokem před zelenými a čtvrté místo zůstává na modré. Vpodvečer proběhne fotbalové klání učňů proti Strážcům (1:8), zazní několik písní za doprovodu kytary, nějaká ta lakroska, chůdy, hry s míči,... Na Radě Strážců (večerním nástupu) jsou odměněni čtyři dobrovolníci bobříkem škrábání brambor, přičemž svůj čin zvěční zápisem v Bobroknize. Všem jsou také předány Rukověti Strážců se záznamy celodenního snažení. Nemůže chybět čtení ve svatyni a večerka. Dnešní Mariefredská občanská hlídka je v rukou tyrkysových. Dobrooou noc.

Magnar, Strážce knihovny; Mariefred 0.16 

Neděle 1. 8. - HŮL PROKLETÍ

7.30, budíííček, rozcvička, vánočka s kakaem - krásné nedělní ráníčko. Bohužel po snídani přichází menší deštík, který se opakovaně vrací po celý den. Dopoledne se oddíly pouští do výroby oddílových praporů, pokřiků a halloweenské výzdoby. Kuřecí vývar k obědu zažene zalézající zimu, poté si pochutnáme na fermentovaných impých drápcích a oddechneme o poledním klidu. Před svačinou doděláme prapory a nato se už všichni hrnou do divadla, jelikož už se nemohou dočkat první scénky. Dnešní episoda nese název Hůl prokletí a byla trošičku delší. Všechny přihlížející vtáhne do děje celotáborové hry a blíže představí hlavní hrdiny Alrika a Vigga. Z divadelního představení všichni správně pochytí, co bude jejich úkolem v první etapové hře. Po úmorném zápolení proti zákeřným impům a za pomoci magické knihovny vítězí tyrkysoví. Dále se umístili zelení, modří a žlutí. Dle umístění v etapové hře byla na Radě Strážců předána oddílům zasloužená halloweenská koleda. Nato ještě stíháme ve Svatyni opět tři kapitolky z knihy PAX a pak už jen večerka a doubrooou noc. Tmou se ozývají již jen kroky Mariefredské občanské hlídky.

Magnar, Strážce knihovny; Mariefred 0.20

Sobota 31. července

Tep času nebyl slyšet víc než dvě stě let. Doba úderu právě nadešla a objevují se neblahé, osudové signály. A jak předpověděla Estrid, tak se i stalo. Estrid třikrát vyložila kruh v kartách. Třikrát na Ďáblovi ležela Mořská vlna a Kostlivec třikrát ležel na Dítěti. To značí blížící se zlo. Karty však skýtají i naději. Před 14. hodinou společně s Alrikem a Viggem přijíždí do Mariefredu vyvolená skupinka učedníků, aby se stala Strážci a pomohla ochránit tajnou magickou knihovnu pod Kostelním návrším před černou čarodějnicí. Učedníci se ubytují u své pěstounky Lajly (ubytování po dvojicích ve stanech s podsadou), seznámí se s hierarchií a kodexem cechu Strážců (představení se vedoucích a jejich rolí v celotáborové hře, seznámení se s chodem tábora), rozdělí se do čtyř oddílů, uskuteční souboj o vedoucí a barevné triko, povečeří chutnou krmi (buřtguláš s chlebíkem), důkladně se seznámí uvnitř skupin (oddílové seznamovací hry), slavnostně vztyčí prapor Strážců (táborová vlajka) a před samotnou večerkou a odebrání se na kutě si ve svatyni (hangáru) poslechnou první tři kapitoly z knihy Pax. Na a nyní již všichni dosyta oddechují a nabírají síla na další den. Dobroooou noc.

Magnar, Strážce knihovny; Mariefred 0.11

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!