On-line DENÍK DARRENA SHANA

     Vážení rodiče, v Darrenově deníku si budete moci (snad) každý den přečíst, co vaše ratolesti na našem strašidelném táboře prožívají. Omluvte prosím chyby, kterých bude pravděpodobně nemálo, zápisky vytváříme v pozdních nočních hodinách.

 

Pátek 14.8.

    7.30. Budííčéék. Rozcvička jako žádná jiná. Celí rozespalí jsme se všichni vyštrachali z maringotek, hodili batůžek na záda a že poběžíme do Skalice. Zmátli jsme téměř každého. Nakonec to nebyl ani kilometr běhu, ale myslím si, že mnozí na to jen tak nezapomenou :-)
Po snídaní se mohly příšerky utkat v posledních úkolech a vydělat si tak ještě nějaké Krváky. Síly jsme pro tentokrát změřili ve skruži, sirce, widlých, levitující kuželce, nebezpečným X a zvrchu dolů. V rámci poledního klidu všechny čekala důkladná koupel v teplé vodě a vydrhnutí zažrané špíny. Následovalo balení věci na cestu domů, úklid maringotek a starší kluci pomáhali při bourání tábora (rozkládání stanů, přiblížení k bažině,...) Po svačině proběhly poslední Ztráty a nálezy a vyplacení žoldu v Krvácích.
    Večer jsme se všichni sešli na Krvavém jarmarku, kde měla strašidla možnost utratit získané Krváky. Přichystali jsme pestrou nabídku zboží od sladkostí v hodnotě pěti Krváků až po plyšáky za téměř dvě stovky. No a potom přišlo na řadu to hlavní, na co už všichni netrpělivě čekali celý den. Vyhodnocení! Vyhodnocení celotáborové hry Zuby nehty 2015. Čtvrté místo obsadili červení Ohnivý ďáblové, kteří do své manéže dokázali naverbovat 9 eskamotérů, dále společně zelení Hejkalové a oranžoví Zombí koko s 16 eskamotéry a 1. místo si vybojovali modří Krvavý měsíc s 20 eskamotéry. Všem blahopřeji. Následně si oddíly přicházely vybírat dorty, pronesli jsme společný přípitek a den jsme zakončili rytuálem zvaný Iluminace. Hlavní vedoucí z táborového ohně zapálil svíčku dvoum lidem, se kterými se mu na táboře nejvíce líbilo a ti zase dalším dvoum a tak dále. Nato jsme se rozešli a svíčky rozmístili na nejoblíbenější místa na táboře. Potom už nás čekala poslední noc pod stanem. Tábor nám utekl jako voda.

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Varnsdorf 11.48

Čtvrtek 13.8.

    Čtvrtek. Poslední den, kdy se hrála etapovka. Poslední možnost získat nějaké bodíky do celkového pořadí. Mnozí nemohli již dospat, jelikož se velmi těšili na závěrečnou bitvu. Bitva o budoucnost.

    ,,Ať už ve válce zvítězí kdokoli, povstane zlý diktátor, který si bude říkat Pán stínů, a zničí svět," prohlásila Evana. Čarodějnice umí nahlížet do budoucnosti a odhalila mi, že pokud Steva (Pána vampýrů) zabiju, jen zaujmu jeho místo v roli strašlivého Pána stínů. Stane se ze mě netvor, zavraždím Vandžu a vůbec každého, kdo by se mi postavil do cesty, a zničím nejenom vampýry, ale i lidstvo.
    ,,Všichni musí na kolena před Pánem stínů," prohlásil Steve tiše a ukázal na mě. Tohle je teď můj svět." Když jsem se ohlédl, uviděl jsem obrovskou pustinu posetou mrtvolami. Nad bezduchými těly se skláněli obří ropuchy, groteskní lidští mutanti, ale i ještě děsivější tvorové. V dáli hořela města, do vzduchu se zvedaly obrovité hřiby prašných a ohnivých oblaků.
    Nato mě ohnivá vlna strhla k zemi - tvář mi hořela, plíce se plnily ohněm, a kolem samé tváře mrtvých. Ale než mě pohltila věčná tma, stalo se něco, co mě zděsilo ze všeho nejvíc: koutkem oka jsem naposledy před smrtí zachytil tvář Pána stínů. A tentokrát jsem neuviděl Stevovu tvář... ale tu SVOU."

    V divadýlku herci shrnuli všechny klíčové scénky za celý pobyt na táboře a následně jsme odehráli etapovku, kde proti sobě bojovali Steve s Darrenem. A jak to dopadlo? To měli v rukou samotné děti. Pánem stínů se stal Steve, který nakonec bývalého kamaráda zabil. Avšak čarodějnice Evana společně s jedním z nárůdku navštívila Jezero duší, odkud se pokusila vylovit tu Darrenovu. Vylovila ji? Nevylovila? To už si bude muset každý přečíst sám.
    Po večeři ještě proběhl obřad Zasvěcení. Ten, kdo byl s námi úplně poprvé na táboře, byl přijímám do našich řad. Symbolicky jim Seba Nil vytrhl chlup z ucha  (jak vždy trestal svého učedníka), Larten jim dal poprvé napít lidské krve a u Osmonda Sudda se museli spojit s Kamenem krve :-)

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Větrník 1.00

Středa 12.8.

    Jen co se na naše maringotky usmály první ranní paprsky, vylezli jsme si zacvičit a posilnit se houskou s pomazánkou do jídelny. Chvíli na to už se bojovalo o Krváky -Mokré kalhoty, Profesor, Lavor ve svahu, Horolezci, Ufo, trojskok, vypíjení a lov píšťalky. V poledním klidu následovalo koupání ve sprše, jenž jsme stihli taktak, neboť se nad naše ležení dostavila bouřka. Konečně zapršelo! Během nepohody jsme se ukryli v kryptě a pokračovali ve čtení zbývajících pár kapitol. Nato jsme měli za úkol vyzdobit své příbytky a přichystat je jako Pokoj pro vácného hosta - Lartenova mladšího bratra Vura Hurstona. Po zdlábnutí pudinku a divadelní scénce započala předposlední etapová hra. Lovci z přítmí. Štvanice na Pána vampýrů začala a jak jinak, opět zvítězili modří (Krvavý měsíc).
K večeři byl buřťák. Oheň jsme rozdělali na několika balvanech uprostřed soutoku dvou potoků a každý, kdo si chtěl opéci buřta či pečivo, musel do přehrady.
    O půl desáté zazněla do noci večerka: Zapad den, slunká svit, vymizel z údolí, z temen hor, odpočiň, každý kdós, boží tvór. Doubrou nóc.

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Větrník 0.20

Úterý 11.8.

    Po noční hře nám nikdo nechtěl ráno vstávat, takže budíček byl posunut. Hned po snídani jsme se  rozešli na stanoviště, kde bylo možné vyhrávat dvojnásobek Krváků. Naše strašidla poměřila síly v bungee runningu, letadélku, bramborách v řádku a Hutututu s kamenem do kopce. Po svačině proběhli Umělci -dva malíři a jeden sochař z každého oddílu byli ukryti ve svatyni za obrovskou plachtou a zbytek strašidel pátral po předloze ukryté v lese. Nesměly se však nechat chytit vampýry.
    Po obědě proběhla další etapová hra -Vampáni. V okolí panoptika se začali pohybovat vampáni, lidští přisluhovači vampýrů s ostříhanou hlavou a vytetovaným V na skráni. Bylo třeba je rychle zneškodnit bojovou tyčí o délce osmi metrů. Jak jinak, zase zvítězili modří (Krvavý měsíc). Večer jsme si ještě v kryptě přečetli několik kapitol Madame Okty.

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Větrník 0.32

Pondělí 10.8.

    7.30. Bu-díí-čéék! Pondělí bylo Dnem naruby. Každý z nás jsme museli mít veškeré oblečení úplně naruby od snídaně do večeře. První jsme vyrazili na hygienu a až poté na rozcvičku. Po snídani tradičně na stanoviště, kde se soutěžilo o další Krváky -stání na kůlu, Motovidlo, lesní golf a navíjení. V poledním klidu se odehrálo spoustu deskových her a proběhlo další koupání ve sprše. Následně nás čekala Válka jizev, kde se proti sobě utkali upíři a vampýři. Za každou stranu bojovaly vždy dva oddíly společně. Po devadesáti minutové řeži nakonec zvítězili upíři -červení a zelení, kteří tak konečně ukončili vítěznou řadu modrých.

    Souběžně s promítáním probíhaly Bludičky - noční hra pro oddíly a následné spaní pod širákem.

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Větrník 1.30

Neděle 9.8.

    Jelikož dneska byla neděle, nemuseli jsme na rozcvičku. Po snídani jsme rychle oškrábali brambory (někteří stále místo škrábání vyřezáváli figurky do betlému) a hned první oddíl vyrazil na přichystané překvapení. V lese za včelínem pro nás přes noc vyrostlo mobilní lenové centrum! Strašidla si mohla vyzkoušet překonat několik vysokých lanových překážek zakončené sjezdem na lanové dráze přes říčku. V průběhu dne se na lanech vystřídaly všechny oddíly.
    Po schlazení ve vodě nás čekal souboj s Krvavými kanci v bojové aréně. Vítězství v etapové hře si vybojovali modří, takže na večerním nástupu zazněl jejich vítězný pokřik: Měsíc, měsíc krvavý, všechny hravě porazí!
    Vyplatili jsme vybojované Krváky, vyčistili chrup, zazpívali večerku a ulehli do maringotek.

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Větrník 1.14

Sobota 8.8.

    Po probuzení do dalšího parného dne jsme se vydali získávat nové krváky. V přilehlém hvozdu jsme se pokuošeli přelézt elektrické vedení, svézt se na ledové kře, bloudili v labyrintu, prolézali žebříkem, poslepu překonávali provazové bludiště, ničili špatné zprávy, odplivávali do plivátka a pomocí svěžího dechu pohybovali krabičkou.
    Po zhlédnutí scénky nás, stejně jako Darrena, čekaly Zkoušky smrti. Bylo to úděsné, strašlivé a nezapomenutelné! Zkoušky se nám trochu protáhly, takže jsme večeřili až o dvě a půl hodiny později, téměř před večerkou.

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Větrník 1.13

Pátek 7.8.

    Abychom se vyhnuli parnému dni, tak jsme již brzy z rána vyrazili na celodenní výlet. Naše cesta se ubírala směrem do Ratibořic k Viktorčině splavu, chaloupce a sousoší babičky s dětmi a úplně nově vybudované tozhledně v Žernově, odkud jsme pozorovali Sněžku v Krkonoších. Po posilnění jsme zamířili na zříceninu hradun Rýzmburk a dále po modré turistické značce až k řece Úpě. Našli jsme zkratku :-) Přebrodili řeku na druhou stranu a pokračovali až ke Zlámanému vodopádu. Od polovyschlého vodopádu naše kroky směřovaly přes Červený a Bílý most zpátky k Viktorčině splavu, kde jsme se všichni nedočkavě vrhli do vody, jelikož celý den nás sužovalo opravdu  nesnesitené vedro. Po návratu do tábora před půl sedmou večer s 18,5 km v nohách z večerního ryzota nezbylo ani jedno jediné zrníčko rýže. Tím však ještě dnešní den nezkončil. V kryptě nám Larten Hroozley předčítal další kapitoly knížky. Následovala noční hra a přespání pod širákem na place s promítáním animáku na celtě v korunách stromů.

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Větrník 1.38

Čtvrtek 6.8.

    Čtvrteční den jsme započali škrábáním brambor. Děti sice příliš nadšené nebyly, ale znáte to. Bez práce nejsou koláče. V našem případě spíše brambory k obědu.
    Co již bylo daleko více přitežlivější? Soutěže na stanovištích, které tento den byly zaměřené na střelbu. Konkrétně děti střílely z luku, praku, foukačky a ze vzduchovky. Ač se zdálo, že střelba z luku bude pro mnohé obtížná, opak byl pravdou. Naopak vzduchovka dávala našim malým poloupírům značně zabrat.
    Po obědě přišlo portrétování. Jak všichni víme, upíry nelze zachytit na běžné fotografie, proto musela přijít alternativa. Portrétování probíhalo za parného počasí, tak doufáme, že vzniknou hezké vzpomínkové obrazy.
Dnešní etapová hra nese název Kámen krve. Tento zmíňený kámen ukradli zlí vampýři a chtějí díky němu zničit celý upíří klan. Proto se do pomoci přidali naši stateční poloupíři, kterým se podařilo většinu rozbitého kamene získat zpět. V této hře opět vítěží družstvo tyrkysových -Krvavý měsíc. Na druhém místě se umístili oranžoví Zombie koko, třetí příčku obsadili červení Ohnivý ďáblové. Bohužel poslední místo opět zůstalo zelených Hejkalům. Snad se jim příště bude dařit více.
Před večerkou bylo společné předčítání z knihy Darrena Shana - Madame Okta. Všechny předčítání baví a toužebně očekávají další pokračování.

čarodějnice Evana, Větrník cca 18.30

Středa 5.8.

    Středa byla turnajovým dnem. Každý oddíl se utkal s každým s obrovskou vervou a to hned ve dvouch disciplínách - Brenballu a Ugandské věži. První zmíněný se podařilo vyhrát modrým a ve druhém zvítězili červení. Zeleným se vůbec ale vůbec dneska nedařilo. V obou turnajích zkončili na posledním místě stejně jako v odpolední etapové hře Upíří hora. Naším úkolem při ní bylo zdolávat bosky horu se sedmi odpočívadly, přičemž na každém z nich jsme se pokusili přemoci náhodu. Když se tak poštěstilo, mohla strašidla stoupat výše. V opačném případě následoval sestup zpět.

    V době poledního klidu jsme stihli opět vykoupat celý tábor v teplé vodě a dokonce zbyl čas pro vyzkoušení si nových deskových her  (Port Royal, Mnoho monster, Samurajský meč, Voodoo mánie, Panic lab, ...) na celtě ve stínu mohutných korun stromů. Jelikož se naše zdravotnice velmi rozlítila, že si strašidýlka ve svých maringotkách vůbec neuklízejí, proběhl pro dva nejhorší stany letecký den. Při nástupu naběhli principálové s vidlemi a dalšími zemědělskými náčiními a vše ze stanů vyházeli ven na celtu. Bordeláři tak dostali za vyučenou! Efekt splnil svůj účel - bez jakéhokoliv pobízení se to do večera ve všech stanech jen lesklo. K večeřili jsme si smlsli na krupičné kaši. Mňam, mňam, mňam.

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Větrník 1.02

Úterý 4.8.

    Dneska ráno jsme se všichni společně probudily na plachtě uprostřed tábora. Každý na tom místě,  kde předešlou noc usnul při promítání animáku. Po raním boji o krváky jsme se svlažili v řece a potom do svačiny (koláč s kakaem, mňam mňam mňam) dodělávali stroje potřebné k etapovce nazvané Míhání. Ve scénce jsme byli svědky, jak Darrena Larten proměnil v poloupíra. Celou proměnu tajně pozoroval i Darrenův kamarád Steve, jež se naštval a rozběsnil do nepříčetna a na dvojici hrdinů zaútočil. Aby Larten svého pomocníka ochránil vyzvedl si ho na záda a přešel do míhání - nadpřirozeně rychlého pohybu. Ve třetí velmi náročné etapové hře zvítězil oddíl oranžových - Zombí koko. Po večeři následoval přesun do krypty a předčítání příběhu. To však ještě nebyl konec, neboť dnešní den jsme zakončili noční hrou Gelové glóby. Oddíly soutěžili v temném lese pohromadě, kde pátrali po nafukovacích balónkách, které transportovaly do jídelny. A tu se museli dostat do jejich nitra a rozlouštit zapeklité hádanky. Nyní už v táboře až na noční hlídky zelených Hejkalů všichni zvesela odchrupují.

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Větrník 8.24

Pondělí 3.8.

    Když byly splněny běžné ranní činnosti, tak to konečně začalo. Všemi dlouho očekávaný boj o Krváky. Principálové provedli své eskamotéry osmi stanovištěmi, kde se příšerky snažily co nejlépe splnit zadané úkoly. Při večerním nástupu potom byly vyhlášeny výsledky a poctivě vybojované penízky rozdány. Někteří si již první den vydělali pořádný balík. Ale vraťme se k obědu, kdy jsme si pochutnali na vynikající rajské. V rámci poledního klidu jsme se celé osazenstvo Circo Mostruoso stihli vykoupat v teplé vodě. Dva oddíly do svačiny opustili tábor, aby se pokusili splnit losovatelnou činnost - koupit si nanuka a sehnat padesát podpisů cizích lidí. Žádnému z nich se to nepodařilo. Lépe se dařilo druhé polovině, která vyráběla loutky a herbář.

    Všichni se opět velice těšili na komickou scénku do divadla. Dnes jsme v ní shlédli to, jak se Darren vkradl do sklepení, kde v rakvi přespával Larten Hroozley, aby mu uloupil senzační cvičenou pavoučici Madame Oktu. Bohužel při cestě nazpátek zavrzal schůdek a na Darrena se vrhl Nárůdek. Jsou to nemluvící lidičkové v modrých pláštích vytvořené Osmondem Suddem. Strhla se obrovská mela, ve které se Darrenovi tak tak povedlo utéci. Děti se následně vžili do předvedené scénky, kde se pokoušeli uzmout upírovi pavouky a prchali před Lidičkami s ostrými zuby. Vítězství si podruhé za sebou vyběhali zelení Hejkalové, takže na večerním nástupu zazněl jejich pokřik: Hej, hej, hej. Hejkalové jdou. Utečte, dokud nepřídou, protože všechno vyhrajou!

    Po večerce jsme se všichni sešli na obrovské celtě na place, kde se každý zavrtal do teplíčka spacáku a usínali u filmu, který jsme si promítali na stanovém dílci vztyčeném v korunách stromů (dostat ho tam byla fakt makačka, devadesát minut práce). No a nyní už jsou všichni pohrouženi v hlubokém spánku. Dobrou noc.

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Větrník 0.25

Neděle 2.8.

    7.30. Budíček!!! Dobré ráno. Nástup na rozcvičku. Poklusem skrz les na louku nad táborem za raním sluníčkem. Hygiena. Vánočka s kakaem. Po úklidu maringotek přišlo na řadu pojmenování manéží (oddílů) a výroba oddílových standart s pokřikem. Osazenstvo našeho Circo Mostruoso tvoří Hejkalové se zelenými trikoty, Ohnivý ďáblové s červenými, Zombí koko oranžoví a modří Blod moon.

    Po slupnutí kuřátka s rýží, drobným deštíku, losovatelné činnosti (výroba flotily, zhotovení knihy, reklama, bobr) a  svačině se všechna strašidýlka přesunula do hlediště našeho kočovného divadélka, kde se odehrála scénka první etapové hry Circo Mostruoso. Zvědavý diváci se zde blíže obeznámili s celou hrou Zuby nehty a postavami, jež nás budou po celou dobu konání tábora doprovázet. Na scéně se objevil Hibernius Topol a publiku předvolával žonglujícího Osmonda Sudda, vousatou dámu, mocnou čarodějku Evanu, lartena Hrozlyho a vlčího může. Poslední jmenovaný se probral z hypnózy a napadl přihlížející diváky. Naštěstí pan Sudd včas zakročil a ve velkolepé bojové scéně vlčího muže přemohl. Divadlo byla ukončeno v průběhu představování dalších eskamotérů a to, co děti shlédli si následně sami na vlastní kůži zahráli ve velké devadesáti minutové hře v přilehlých hlubokých hvozdech. Všem se podařilo objevit dostatečné množství účinkujících a rozluštit tak šifru, jež každý oddíl přivedla ke vstupence do cirkusu. Nejlépe se však dařilo Hejkalům, jež mají tu čest, aby jejich vlajka po celý příští den vlála všem na očích na menším stožáru.

    Jakmile jsme povečeřeli, tak si ještě každý dle valstní chuti zasportoval a dnešní den jsme zakončili návštěvou staré krypty, odsunutím sarkofágu a probuzením upíra, který nám přečetl čtyři kapitoly Madame Okty.

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Větrník 1.05

Sobota 1.8.

    Upíři, duchové, mumie, vlčí muž, zombie, mulisáci a další strašidla, jež dneska po ránu opustila autobusem Varnsdorf, hlásí bezproblémový příjezd na táborovou základnu. Na Větrník jsme dorazili po čtyř hodinách jízdy a hned na to následovalo zabydlování přidělených maringotek, seznámení s personálem a uvedení do příběhu celotáborové hry.  Po řízku s chlebem došlo k rozdělení do čtyř manéží (děti do oddlílů), boj o principály (vedoucí oddílů) a jednu ze čtyř barev táborových triček. Když osazenstvo cirkusu (artisté v podobě příšerek a strašidel) spořádalo chutnou krmi k večeři, tak si ještě protáhlo ztuhlé nohy z dopoledního cestování v postupných štafetách. Vyhlásila se hygiena, zazpívala večerka a každý se s chutí zachumlal do spacáku. Nyní se nocí ozývá již pouze pronikavý cvrččí cvrkot. Crr. Crr. Dobrou noc.

Hibernius Topol, director Circo Mostruoso, Větrník 0.31

Před odjezdem

    Celotáborová hra Zuby nehty vznikla na motiv půvabného fantasy příběhu upírské ságy o Darrenu Shanovi. Mystifikátor Darren ve 12 dílné sáze líčí ,,vlastní životní zkušenosti" ze světa nemrtvých. Jeho dílo se stále setkává s ohromným zájmem především dětí a mladých lidí. Takže letos si na Větrníku dají dostavení strašidla všeho druhu (děti) a společně prožijeme to, co zažil obyčejný chlapec Darren. Se svým spolužákem navštíví Circo Mostruoso (panoptikum zrůd a strašidel), kde ukradne upírovi cvičenou pavoučici. No a zde vlastně samostatný příběh započne. Aby zachránil svého spolužáka, kterého kousne ukradený jedovatý pavouk, musí se stát upírovým pomocníkem. Darren se snaží vyrovnat se životem poloupíra, ale dlouhou dobu bude odmítat pít lidskou krev. Když se dostatečně skamarádí s Lartenem Hrozlym (svým učitelem a upírem, kterému ukradl pavoučici), budou spolu vystupovat v Circo Mostruoso, navštíví Upíří horu, kde se schází jednou za 12 let Upíří rada, musí složit Zkoušky smrti a díky odhalení hrozivého útoku vampýrů (záporáci v naší CTH) se stane upířím knížetem. Vypukne Válka jizev. Dle proroctví povstává Pán Vampýrů (spolužák Darrena, za kterého se obětoval) a upíři začnou prohrávat. Jak to dopadne?


Stránky otevřeny 1. ledna 2010.