Palermské počtení

   Vážení rodiče, v našem Palermském počtení si budete moci (snad) každý den přečíst, co vaše ratolesti na našem mafiánském táboře prožívají. Omluvte prosím chyby, kterých bude pravděpodobně nemálo, zápisky vytváříme v pozdních nočních hodinách.

PÁTEK 11.8.

Víceméně celou noc na celty nad našimi hlavami bubnuje vytrvalý déšť, který neustává ani vyhlášením posunutého budíčku. Nový den mafiáni vítají v pláštěnkách a rovnou se bez rozcvičky přesouvají pod střechu do jídelny na vánočkovou snídani. Déšť stále neustává, tak zatemňujeme společenský stan a zprovozňujeme letní kino na celtu. Od Fantastických zvířat nás odláká paní kuchařka ještě fantastičtější vůní pečených řízků. Po obědě se pokoušíme ještě naposledy v přilehlém hvozdu rozjet závěrečnou Bitvu o město, nicméně déšť je proti. Takže mela, na kterou se všichni celý rok těšili, definitivně padla a začínáme balit kufry. Po svačině otevíráme pod střechou hangáru městské trhy, kde si mafiáni za vydělané Perudžíny nakupují sladkosti, plyšáky a jiné upomínkové předměty. Poté se všichni vyrovnáme na závěrečný nástup, kde stíháme tak tak vyhlásit vítěze celotáborové hry – žlutí, červení, zelení a oranžoví. Další věci nám přerušilo tornádo, které nás zahnalo do stanů. Celty lítaly, větve se lámaly, stromy padaly,… Odměny si oddíly přebírali jednotlivě v jídelně, kde si dle pořadí vybraly dorty a dětské šampaňské. Slejvák stále neustává, závěrečný slavnostní oheň není možný, i když jsme na něm pracovali po čtyři dny a měli ho přikrytý, takže v našem kině pouštíme Anděla Páně 2. Po desáté hodině déšť konečně ustává – provádíme iluminaci, závěrečný rozlučný rituál a jdeme unavení na kutě.

Hovard Perudžíny, starosta města, 14.8., 19.43

ČTVRTEK 10.8.

Probouzíme se cca v 01:00 hodinu po půlnoci. Společně s hlídkou zjišťujeme, že nám byla ukradena táborová vlajka. Noční hlídka si vesele vyspává ve stanu, a to byl ten nejlepší čas na útok. Hříšníci byli pokáráni a za trest umývali všem mafiánům u oběda ešusy.

V 7:30 hod. nastává okamžik pro pravý budíček. Rychlá rozcvička, a jde se na snídani. Všichni starší, kteří se včera dali na hladovku, dostávají po 24 hodinách své první jídlo. Všem náramně chutná. Houska s rybičkovou pomazánkou, sendviče s marmeládou, hrachová polévka, co hrdlo ráčilo.

Dopoledne se mafiánské gangy utkávají v soutěžním klání, aby naposledy vydělaly nějaké Perudžíny. Boje probíhaly v následujících disciplínách: krycí jména, zneškodnění bomby, schovávání zápalné šňůry. První příčku obsazuje družstvo žlutých, červení jsou druzí, zelení třetí a oranžoví čtvrtí.

Po dalším skvělém obědě přichází čas na deskohraní a odpočinek před poslední etapovou hrou. V dnešním díle palermského seriálu hledáme zločince, kteří urputně pokračují ve vypalování všech městských čtvrtí. Policejní náčelník Falcone očekává povýšení, proto mu na dopadení zločince velice záleží. I cílem hry je přesně identifikovat jednotlivé mafiány a určit jejich přímé bose. Tentokrát se vedení ujímají červení, kteří mají více než stobodový náskok, druzí žlutí, třetí zelení, čtvrtí oranžoví. 

Cassandra Canale Barbini, 21.52

STŘEDA 9.8.

Středa. Ráno. Pííísk! Budíček.  A kroužíme zápěstím, v lokti, á celou rukou. Hygienááá, kartáček, pastu, kelímek a ručník s sebou! Pííísk a následné zatřepetání signální strakaté vlaječky ve větru. Jupí, snídaně. A to je také pro mnohé mafiány posledním jídlem na celý den. Na bobrovací výzvu se totiž téměř celé osazenstvo městečka Palerma nahlásilo na bobříka Hladovky. Mladší od snídaně do večeře, starší od snídaně do snídaně. V průběhu dne ale kvapem před kuchyňským okénkem přibývali odpadlíci, jež neodolali svíčkové. Dnešek byl také poslední možností pro gangstery jako jednotlivce vydělat si nějaké Perudžíny a nacpat si jimi šrajtofli. Poměřili si síly v Prostřeleném mozku, Návratu domů, Protéze, automobilové honičce, Parkování do garáže, Mafiánském golfu a Mýdlovrhu. Na konec poledního klidu byla svolána Rada města a proběhl rituál zasvěcení nových mafiánů mezi táborníky, tzv. křest. Pak už následovala návštěva městských lázní, divadelní posezení, nová epizoda a etapová hra s názvem Válka gangů.

Hovard Perudžíny, starosta města, 22.29

ÚTERÝ 8.8.

Po včerejším bobrování se nikomu moc nechtělo vstávat. I přesto se hned v 9.00, stejně jako každý den, pouštíme do dalšího souboje o bobříka Střelce. Aby naše šrajtofle nezely prázdnotou, zkoušíme vydělat i další Perudžíny. Mafiáni se mezi sebou utkali v následujících disciplínách: Bum bác ratata, Thompson, Nájemný vrah, Tichý zabiják, Bomba v parku, Uhašení dynamitu, Otrávená brandy. 

Po obědě byl čas na deskové hry a řádný odpočinek. 

V dnešní scénce Doutník za doutníkem jsme shlédli trable Dona Salieriho, který sháněl kvalitní sirky na zapálení svého doutníku. Ze všech hospod, barů, klubů a putik ho však vypoklonkovali, jelikož začal platit zákon starosty Hovarda Perudžínyho, který přísně zakazuje pokuřování ve společnosti. Mafiánské rodiny měli za úkol zapálit Donovi jeho doutník. Po hodinové bojové vřavě se vedení ujímají žlutí, červení, zelení, oranžoví. 

Za odměnu všem mafiánům rozdávala paní kuchařka nanuka.

Cassandra Canale Barbini, 23.06

PONDĚLÍ 7.8.

V dnešním díle palermského počtení se musíme pochlubit. V noci na tábor zaútočili dva dobrodruzi, kteří nám chtěli sebrat táborovou vlajku. Díky včasnému zásahu mafiánských gangsterů se vlajku podařilo ubránit. Oba dva zločinci byli náležitě potrestáni a domů odcházeli s velkou ostudou. 

Po probuzení nastává den D. Většina mafiánů i mafiáňátek se vyhrabala z teplých postelí, dostala své táborové triko a mohli jsme přejít k focení. Pár chvilek nám to sice zabralo, ale nezpůsobilo to žádné potíže. Všichni společně jsme se vydali na celodenní výlet. Vyrážíme směrem do Babiččina údolí, kde navštívíme babiččinu chaloupku. Naše další cesta vede přes zámecký park, lovecký salónek až do České Skalice, kde všichni gangstři nakupují v penny jako o život. Po návratu do tábora se hrstka nejodvážnějších vydává na další cestu. Jejich úkol je jasný. Obejít celou trasu ještě jednou, protože chtějí získat bobříka turisty, což je 30 km. Pozůstalí se usídlili v táboře a hrají deskové hry. Doufáme, že dnešní noc bude klidná a bez útoků dalších zločinců, kterým se zachce naší vlajky.

Cassandra Canale Barbini, 23.06

NEDĚLE 6.8.

Dnešní noc byla pro mnohé mafiány náročná, hlavně pro hlídku. V blízkosti tábora se usídlil putovní kemp, což znamenalo větší střežení táborové vlajky, aby se nestalo, že se ráno probudíme a prapor bude fuč. Vlajku jsme úspěšně uhlídali, a bonusem nám byl noční ohňostroj.

Po budíčku a snídani následovala hra Únik z pout. Každý hráč házel kostkou a hledal na stanovišti příslušná čísla. 

Po prstech Dona Vita (rybím filé), jsme se odebrali do městských lázní (pivní lák, terapie mrazem), kde už bylo roztopené ve sprchách. Všichni mafiáni byli přiměni k důkladné očistě, aby na zítřejším výpravě hloub do podsvětí (celodenním výletě) vypadali co k čemu. 

Ve scénce jsme dnes spatřili zachráněného Dona Salieriho, kterému včera byla podána důkladná dávka krevní transfúze. Co osud nechtěl, zaútočili na něj Maranzanovci, kteří ho postřelili, ale jeho gorily ho stačili včas dopravit do bezpečí z dosahu nebezpečných střel. Úkolem dnešní etapové hry bylo dopravit svého bose, který měl zavázané oči, do nedaleko stojící limuzíny, kde měl zatroubit klaksonem. Pořadí z dnešní etapovky dopadlo následovně: oranžoví, žlutí, červení zelení.

Po večeři si připravujeme batůžky na zítřejší výpravu a velcí palermští občané ještě stíhají zaplatit daň z pohybu (brannballový zápas proti vedení radnice).

Cassandra Canale Barbini, 21.33

SOBOTA 5.8.

Hned po probuzení jsme se vydali vydělávat těžkou dřinou těžké prachy. Jednotlivci se mezi sebou utkali v disciplínách: vyražený zub, molotov, likvidace mrtvého mafiána, eso v rukávu, hod pizzou a pravý hák. Po poledním klidu jsme se vrhli na plnění dalšího bobříka: Zoologa. Celkem se na plnění úkolu přihlásilo 15 mafiánů, ovšem pouze devíti z nich se podařilo bobříka ulovit.

V klasické odpolední scénce jsme shlédli atentát na Dona Salieriho, kterého postřelili přívrženci Morella. Nakonec vše dobře dopadlo díky včasnému zásahu zdravotní služby a jednoho z diváků, který podstoupil transfúzi. Cílem hry bylo nasbírat co nejvíce krve pro svého umírajícího bose a v pravit mu ji do těla. Na prvním místě se po dlouhé době umístil tým zelených, červení skončili druzí, žlutí třetí a čtvrté místo patří pro dnešek oranžovým.

Po večeři proběhla v městečku Palermu talentová soutěž „Městečko Palermo má talent“, kde jsme mohli shlédnout různá umělecká vystoupení, od zpěvu a tance po vyprávění vtipů, pohádek a videoklipů.

Nyní se již chystáme do spacáku a hlídka na své místo, protože se v okolí tábora usídlila skupinka pár dětí. Doufáme, že nám neukradnou vlajku. Dobrou noc.

Cassandra Canale Barbini, 23.50

 

PÁTEK 4.8.

V 7:30 zazní píšťalka a ozve se „budíííííček“. Všichni se hrabeme ze svých vyhřátých spacáků. Vstávat se nám chce méně a méně. Dnešní dopoledne je ve znamení hry „Trénování nástupů“, které mají mafiánům pomoci zdokonalit rychlost v přípravě na jednotlivé činnosti. Po svačině probíhá další bobrování, moty moty. Do uzlařské soutěže se přihlásili jen ti nejzdatnější gangstři, a jelikož se pilně připravovali, většině se podařilo uvázat všech devět uzlů v časovém limitu.

Po obědě nastává čas velkého prádla. Některým došlo všechno čisté oblečení, proto se muselo vyprat. Prádlo se všechno suší a my můžeme hrát další hru. Rozehrává se vědomostní hra „Mafiánská chobotnice“. Z každého týmu je vyslán jeden hráč, který dostane otázku. Buď na otázku odpoví, anebo se vrátí zpět a poradí se s týmem. Za správnou odpověď získává bod, za špatnou se dva bodíky odečítají.

V dnešní dramatické divadelní scénce shlédneme rozrůstající se vliv mafiána Morella, který útočí na Salieriho. Vypaluje mu casina, městské lázně a získává větší vliv nad jeho největšími podniky. Ovšem Salieri má tajnou zbraň, hasiče Fandu Hadici, který je vždy po ruce a Salieriho podniky hasí. V etapové hře je naším cílem vypálení restaurace. Soupeří proti sobě všechny klany. Každý má v lese schované křesadlo, papír a navíc hasicí láhev, kterou smí polévat ohně a všechny nutné potřeby k němu vodou soupeřícím rodinám mafiánů. Tato hra měla překvapivě krátké trvání, kdy na plné čáře bodoval tým oranžových. Zbylým třem týmům se oheň nepodařilo rozdělat vlivem mokrých sirek. 

Po vynikající večeři, palačinkách, je chvilka čas na míčové hry. 

Cassandra Canale Barbini, 22.42

ČTVRTEK 3.8.

Dnešní dopoledne bylo ve znamení turnaje, a to Brannballu. Všechny čtyři gangsterské rodiny svedly nelítostný boj. Po dvou hodinách si prvenství v turnaji vybojuje družstvo oranžových, dále pak červení, zelení a čtvrté místo zůstává tentokráte žlutému týmu. Odpočívající družstva, která zrovna nehrála turnaj, se zdokonalovala v uzlařském umění motymoty. Před obědem se ještě odehrává závod v jízdě na koních.

Po rajské s kolínky přišel čas na vynikající relaxaci v městském wellness centru. 

Z důvodu velice krvavých scén bylo dnešní divadlo určeno pouze pro dospělé – tudíž ho nikdo neshlédl. Nicméně cílem etapové hry Nakládačka, bylo vypozorovat bojový styl bouchačů a nejdrsnějších týpků ve městě. V následující druhé části pomocí odkoukaných levých a pravých háků poslat k zemi, co nejvíce mafiánů. Nejlepšími bojovníky byli gangstři ze žlutého týmu, druzí byli červení, třetí oranžoví a dnes bohužel poslední zelení. Bojem vyhladovělí se přesouváme do městského parku, kde rozděláváme čtyři malé ohně, kde opékáme mortadelu. 

Cassandra Canale Barbini, 23.36

 

STŘEDA 2.8.

Středeční dopoledne bylo ve znamení výroby mafiánských závodních aut. Každý tým potřeboval svou nadupanou káru, aby se mohl zúčastnit odpoledního automobilového závodu. Část týmu, která zrovna nepracovala na svém vozidle, se věnovala výuce uzlů, které zachrání každého mafiána při útěku z místa činu.

Po obědě a řádném odpočinku při hraní her, se někteří jednotlivci pokoušeli získat dalšího z bobříků, tentokrát atleta. V těžkých disciplínách (běh na 100 m, skok z místa, vrh palicí) uspělo pouze pět nejzdatnějších mafiánů z celého městečka. Poté nastává dlouho očekáváná chvíle. Startuje nejprestižnější závod v dějinách. Don Salieri vsází všechny své peníze na jednoho favorita, jak vidíme v další scénce.

Po nejtěžším závodě první místo obsazuje červený tým, zelený končí na druhém, žlutí získávají třetí místo a oranžoví čtvrtou příčku. 

Po večeři nás čeká ještě hra prasklé lebky. Zde se pořadí moc nemění. Červení první, zelení druzí, třetí oranžoví, čtvrtí žlutí. Nyní už jdeme do spacáku, protože úderem půlnoci vypukne razie. 

Cassandra Canale Barbini, 23.41

 

ÚTERÝ 1.8.

Budíííííček, volá jeden z nebezpečných mafiánů a jeho další přívrženci se hrabou z teplých spacáků. Dnes je den, kdy se téměř všichni snaží splnit bobříka mlčení. Naprostá většina však svoje snažení chtě nechtě ukončuje po hodině. Po vydatné snídani se vydáváme opět na lov Perudžínů, aby naše šrajtofle nezely prázdnotou. Někteří již penízky stačili utratit na pokutách za různé prohřešky či něco dobrého na zub. Změřili jsme síly v divoké přestřelce (plnění lahve vodní pistolí), prohozením granáty výlohami (molkky), vykouřením gangsterů z doupěte (přepálení lanové překážky), …. Dnešní zápolení probíhalo tým proti týmu. Po sečtení všech bodů se vedení ujímají zelení, následují je červení, žlutí, oranžoví.

V době poledního klidu propadli někteří gangsteři hazardním hrám v karty (deskové a karetní hry ve stínu). Z důvodu velkého vedra byla všem umožněna jízda na vodním skútru za poplatek 2 Perudžínů. Atrakce se protáhla až do svačiny. Poté se všichni přesunuli do divadélka, kde jsme shlédli představení o překupnících s názvem Skvělý obchod. Donovi Salierimu dochází všechny doutníky, proto se spojuje se svým kumpánem a doutníky u něj shání. Karel volá svému kontaktu, který ony doutníky schrastí na černém trhu, vyskytují se dohady o ceně. I naši mafiáni mají za úkol sehnat nedostatkové zboží od farmářů - ovoce, kuřata, prasata, mošt, maso, šperky. To se snaží prodat překupníkům, kteří spěchají na černý trh, aby své zboží co nejdráže prodali. Po hodině a půl se k vládě nad městským obchodem dostávají červení, následováni žlutými, zelenými a nakonec oranžovými.

Po večeři se někteří učí dovednosti potřebné ke splnění a získání některého z mnoha dalších bobříků, např. uzlování, poznávání rostlin, živočichů, ohňů atd.

O půl desáté uléháme do spacáků k zaslouženému odpočinku. Dobrou noc.

Cassandra Canale Barbini, 23.27

PONDĚLÍ 31.7.

V 7:30 píská služba budíček. Mafiáni a mafiánky se těžce hrabou ze svých nor. Po snídani čeká naše gangstery těžká dřina, utkávají se v nelehkých disciplínách (Zazvoň na zvoneček, vyskoč na sejf, ukryj peníze, doběhni k mrtvému mafiánovi, a další), aby si mohli co nejvíce naplnit své šrajtofle. 

Po obědě jsme navštívili městské lázně. Někteří se do sprchy moc nehrnuli, radši by svůj drahocenný čas věnovali bohulibější činnosti, třeba tréninku ve střelbě. Při návštěvě dnešního divadelního představení jsme shlédli scénu, kdy Salierimu dochází zásoba jeho oblíbené brandy. Proto se se svými kumpány vydává vyloupit Moreliho bar. I naše gangsterské rodiny mají za úkol naplnit svůj dřevěný barel zlatavou tekutinou. Po úporné hodinové bitvě se vlády nad palermským barem ujímají Green Mafians (zelení), kterým se podařilo z tajných Moreliho zásob odcizit nejvíce brandy. V závěsu byli žlutí, oranžoví a čtvrtou příčku zůstala červeným.

Některé týmy už mají v územním plánu zakresleno obsazení městských čtvrtí. Během večerního slavnostního nástupu banka vyplácela prvním šťastlivcům těžce vydělané Perudžíny.

Cassandra Canale Barbini, 0.31

 

NEDĚLE 30.7.

V 05:00 hodin se v centru Palerma ozývají střelné rány, polovina malých mafiánů vstává a dává se do družného hovoru se svými sousedy. Dopolední úkol je jasný. Vyrobit si vlajku mafiánského ghetta, pojízdný vůz, který pomůže každému mafiánovi rychle zmizet a vytvořit si peněženku na těžce vydělané mafiánské Perudžíny.

Po obědě se hned zelení – Green Mafians ujímají vlády nad jídelnou, kde myjí nádobí a štípou dřevo na oheň. V další scénce, z dlouhé série, se dovídáme, že po smrti největšího bose Dona Vita, propuká v ulicích Palerma nelítostná gangsterská válka, vandalství, rvačky, zabíjení. V okolí tábora se vyskytuje velké množství nebezpečných mafiánů, které je potřeba zneškodnit. Všechny rodiny se vydávají na lov obávaných mafiánů. Po hodinové bitvě se vítězem stávají zelení, jež odkráglovali 14 mafiánů. Druhé místo obsadili červení – Krůtí zabijáci. Třetí skončili žlutí Los mafianos a na místě čtvrtém oranžoví – Oranžoví dynamiti. Na konci hry nás stíhá velká přeháňka a kroupy jako hrachy, která nás nutí zalézt okamžitě do stanů. Po večerním dlabanci mafiáni navštíví Konzervárnu, Bar barbar, Club Palemo a Casino.

Cassandra Canale Barbini, 22.41

 

SOBOTA 29.7

Ve 13.30 vysadil autobus všech 49 malých mafiánů přímo v centru Palerma. Rychle si sami či s pomocí sbalili saky paky a potom, co se probrodili krví (rozuměj bahnem) v městských ulicích, obsadili bejváky. O chvilku později byli všichni svoláni k bedně, kde právě běžela zpravodajská relace (oddíloví vedoucí hráli dramatický kumšt), ve které starosta Palerma Hovard Perudžíny (Martin) potvrdil odchod nejmocnějšího muže v pozadí Dona Vita. Na záznamu zasedání, jež moderovala zuřivá reportérka Paggy MC Kean (Ester) jsme byli svědky, jak se ostatní Donové doslova krvavě a hamižně poprali o jeho místo. Ten vyhrožoval tomu a ten zas tomu. Don Salieri (Jirka) vypálí Giuseppině Morellové (Moniika) bar. Salvatore Maranzano (Honza) přebere Cassandře Canál Barbini (Verča) sázkové kanceláře a Marilyn Ferrero (Pavlína) zničí uměleckou kariéru zpěvačce Goldie (Renata). Vypukla mafiánská válka! Každý chtěl urvat co největší podíl. 
Mafiáni se později seznamovali s městem, ulici po ulici. Po hodině tvrdé práce (sportovního výkonu) si každý oddíl vybral dvojici bossů (vedoucích), seznámil se a v samý podvečer se ještě utkal v boji o barvu rodinného trika. Po 22. hodině, kdy zazněla večerka, všichni mafiáni složili zbraně a odebrali se k zaslouženému odpočinku do svých spacáků.
Ve 13.30 vysadil autobus všech 49 malých mafiánů přímo v centru Palerma. Rychle si sami či s pomocí sbalili saky paky a potom, co se probrodili krví (rozuměj bahnem) v městských ulicích, obsadili bejváky. O chvilku později byli všichni svoláni k bedně, kde právě běžela zpravodajská relace (oddíloví vedoucí hráli dramatický kumšt), ve které starosta Palerma Hovard Perudžíny (Martin) potvrdil odchod nejmocnějšího muže v pozadí Dona Vita. Na záznamu zasedání, jež moderovala zuřivá reportérka Paggy MC Kean (Ester) jsme byli svědky, jak se ostatní Donové doslova krvavě a hamižně poprali o jeho místo. Ten vyhrožoval tomu a ten zas tomu. Don Salieri (Jirka) vypálí Giuseppině Morellové (Moniika) bar. Salvatore Maranzano (Honza) přebere Cassandře Canál Barbini (Verča) sázkové kanceláře a Marilyn Ferrero (Pavlína) zničí uměleckou kariéru zpěvačce Goldie (Renata). Vypukla mafiánská válka! Každý chtěl urvat co největší podíl. 
 
Mafiáni se později seznamovali s městem, ulici po ulici. Po hodině tvrdé práce (sportovního výkonu) si každý oddíl vybral dvojici bossů (vedoucích), seznámil se a v samý podvečer se ještě utkal v boji o barvu rodinného trika. Po 22. hodině, kdy zazněla večerka, všichni mafiáni složili zbraně a odebrali se k zaslouženému odpočinku do svých spacáků.
Hovard Perudžíny, starosta města, 0.48
 

Stránky otevřeny 1. ledna 2010.