Zvon, tajemný hrnec a ztracená ruka (13.-15.5.2022)

17.05.2022

Pátek, 13. května, 16. hodin. Oddíl Stopařů konečně po covidové pauze opět vyráží na víkendovou výpravu. Tentokráte cestujeme autobusem na klášter do Jiříkova pátrat po tajemství zmizelého zvonu, tajemném hrnci a ztracené ruce. Hned po příjezdu, ubytování a seznámení s celopobytovou hrou zamíříme na krátkou vycházku k rybníkům u hřbitova a odehrajeme řadu her v parku. Večer ještě stíháme několik drobnějších aktivit - Čokoládu, Miss koleno a noční hru s baterkami na zahradě. Hodinu po půlnoci zalézáme na kutě do spacáků.

Ráno se vypravujeme na celodenní výlet. Autobusem na zmrzlinu na Šluknovský zámek a dále už jen pěšky. Po modré na Rožanský vrch, kde jsme v nedalekém rybníku skoro viděli vydru. Další zastávkou byla Javorová brána, kde dva stromy ve čtyřmetrové výšce srůstají v jeden jediný. Dále kráčíme do stínu lesa ke státním hranicím. Držíme se podél hraničních kamenů. Kousek za hranicemi mrkneme na Čertovu kazatelnu a přes Fukovskou bránu přicházíme k Černému rybníku. Na klášter přicházíme v 18.50 s unavenýma nohama. Po menším oddychu se společnými silami pouštíme do přípravy večeře. Tři a půl litru sýrové omáčky s těstovinami zmizelo cobydup. Večer si prohlédneme kroniku, kam zapíšeme i nové zážitky. Poté se pouštíme do celovečerní hry nazvané Oddílové peklo. Kdo prohraje, toho čeká pekelný úkol. Nakonec to odnesl Fanda. Přesně o půlnoci ještě deme hrát Mlaskajícího upíra a opět kolem jedné hodiny zalézáme do spacáků.

V neděli ráno se mnohým nechce vstávat. Po snídani odehrajeme pantomimu, Brouky kousáky a Parazita. Nato zmizí každému několik ruk a vyhlásíme nejúspěšnější účastníky. Ti se jeden po druhém mohou vydat po klášteře pátrat po tajemném hrnci a nakouknout pod jeho pokličku. Dále následuje rychlý úklid, oběd a zpáteční cesta domů.

Foto z akce

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!