Splendor – covidový turnaj jeden na jednoho (12.-14.5. 2021)

28.05.2021

Prostřednictvím rodinné karetní hry Splendor se Schrödingerovým herním klubem na sebe bereme jeden po druhém role bohatých renesančních obchodníků s plnýma rukama nejzářivějších drahých kamenů, kteří usilují o přízeň šlechticů, aby si s jejich pomocí zajistili slávu.

Splendor je svižná a jednoduchá karetní hra o obchodu s diamanty. Jako hráči těžíte doly, jejich vzácný obsah pak přepravujete loďmi, velbloudy či na hřbetech slonů pod ruky nejtalentovanějších brusičů a umělců. Pomocí těžkých pokerových žetonů, které zde reprezentují drahé kameny, získáváte technologické pokroky, které vám budou dodávat nové drahé kameny jako bonusy. Tyto bonusy upravují cenu vašich dalších nákupů, a hlavně mohou zaujmout šlechtice, kteří vás budou sponzorovat. Každé herní kolo probíhá rychle, protože hráči vždy musejí zahrát jen jednu jedinou akci. Hra končí ihned, jakmile některý z hráčů dosáhne patnácti bodů prestiže.

Každý účastník turnaje, jež se dostavil samostatně a v jiný termín, měl možnost předvést své síly ve čtyřech zhruba půlhodinových kolech. Nejlepším obchodníkem se stává Tomáš Rosa. Na druhém a třetím místě se umístili Matyáš Brož a Martin Hoško.

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!