Schrödihraní – Velikonoce (6. -7. 4. 2023)

17.04.2023

Aprílové čtvrteční dopoledne, 6. dubna, 8.00, Schrödihranííí. Jupí! Schrödingerův herní klub startuje dvou den plný deskových a karetních her.

Zahajovací hra nás zavede do Stínadel, abychom v tajemných pražských uličkách odhalili tajemství Jana Tleskače a jeho ježka v kleci. Rychlé šípy a jejich odvěcí rivalové Bratrstvo kočičí pracky spolu soupeří o cenné artefakty. V soubojové karetce Petra Vojtěcha Rychlé šípy Duel si můžete v rámci jednoduchých pravidel vyzkoušet hru za obě strany, protože každá nabízí jiné strategické možnosti. Novinka od Albi přináší v rámci jednoduchých pravidel atmosférickou grafiku, svižný průběh a slušné taktické možností.

Na jedenáctou hodinu v rolích mocných hrdinů vyrážíme do gobliních jeskyní bojovat s nestvůrami, získávat zbraně a poklady – hrajeme Karak: Goblin. Hra funguje na principu jednoduchého deckbuildingu. Cílem hráčů je vytvářet z karet silná komba, s jejichž pomocí se probojují skrz řady nestvůr jako nůž máslem. Vítězí ten, komu se jako prvnímu v nejhlubší temné kobce v podzemí podaří skolit bosse.

V pátek ráno, kdy na stůl přichází Fazole, se ujímáme rolí farmářů. V zábavné hře plné logiky a strategie s nenáročnými pravidly sklízíme na svých políčkách luštěniny s co nejvyšší hodnotou. Abyste však zbohatli, musíte vypěstovat ty správné fazole, a to není vůbec jednoduché. Karty totiž můžete vykládat jen v takovém pořadí, v jakém jste je dostali. Ale pozor, máte k dispozici jen omezený počet polí, na která lze sázet jen fazole jednoho druhu. Pokud máte pole plné, musíte ho sklidit, aby bylo možné opět sadit. Cestu k výhře vám však usnadní také důmyslné obchodování se spoluhráči.

O tři hodiny později se přesouváme na tropické plantáže. Hrajeme Ovocný ráj, kde na svém ostrově hospodaříme s prostorem a časem. Pomocí sběračů sklízíme šťavnaté ovoce a odvážíme ho loďmi pryč, nebo pořizujeme licence k výnosnějšímu podnikání v branži.

Schrödihraní Velikonoce nám utekly jako voda. Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Každý z účastníků si domů odnesl novou deskovou hru jako odměnu. Schrödingerův herní klub děkuje firmě Albi za zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnajů.

Závěrem Schrödingerův herní klub zve nejen všechny nadšence a milovníky moderních her, ale i nováčky na letní příměstské tábory Schrödihraní – léto 1 v termínu 3. -7. července a Schrödihraní – léto 2 v termínu 21. -25. srpna.

Foto z akce

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!