Schrödihraní – Vánoce (17. -18. 12. 2022)

20.12.2022

Mrazivé sobotní dopoledne, 17. prosince, 8.00, Schrödihranííí. Jupí! Schrödingerův herní klub startuje herní víkend plný deskových a karetních her.

Zahajovací hrou se ocitáme v pravěku v Době kamenné a můžeme potvrdit, že to naši předci neměli vůbec jednoduché. Každý se stává náčelníkem svého kmene a pro všechny své členy musí obstarat dostatek jídla. Buďto vyrazit na lov, nebo se pokusit vypěstovat obilí na prvních zoraných polích. Civilizace se pomalu začíná rozvíjet, a aby rozvoj probíhal i nadále, je třeba pomocí prvních nástrojů pokácet dostatek dřeva, vykopat a vytěžit kámen, jíl a zlato. Pak jako náčelníci můžeme dále rozšiřovat vesnici, získávat kvalitnější nástroje a další civilizační výhody. K úspěchu kmenů je třeba dobré plánování a také kousek štěstí.

Odpoledne se díky Dominionu pouštíme do budování vlastní říše. Nemáme nic než trochu peněz a tři malé statky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše mohou vzkvétat zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vybudováním monumentálního trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, kteří do svých služeb najímají milici, zloděje či zákeřnou čarodějnici, a tak je třeba rozšiřovat svoji říši co nejrychleji a s rozmyslem. Jen tak se můžeme stát pánem nejmocnějšího dominia. Mimo oceňovanou základní hru jsme měli možnost si vyzkoušet i samostatně hratelné rozšíření Dominion: Intriky.

V neděli ráno, kdy na stůl přichází budovatelská strategická hra Hadara se pokoušíme vytvořit novou vzkvétající civilizaci. V průběhu tří epoch postupně přeměňujeme svou malou vesnici na vysoce rozvinutou společnost. K tomu je zapotřebí osídlit nový svět příslušníky různých kultur z odlišných časů. Chcete-li přivést svému světu čest a slávu, měli byste moudře volit z postav a dovedností. Nesmíte ale zapomenout na zemědělství, kulturu a vojenskou sílu, jinak bude úspěšnější někdo z vašich soupeřů.

O čtyři hodiny později se přesouváme na tropické plantáže. Hrajeme Ovocný ráj, kde na svém ostrově hospodaříme s prostorem a časem. Pomocí sběračů sklízíme šťavnaté ovoce a odvážíme loďmi pryč, nebo pořizujeme licence k výnosnějšímu podnikání v branži.

Na samý závěr odtajníme plány Schrödingerova herního klubu na příští rok.

Schrödihraní Vánoce nám utekly jako voda. Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Každý z účastníků si domů odnesl novou deskovou hru jako odměnu. Schrödingerův herní klub děkuje firmám Albi a Mindok za zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnajů.

Foto z akce

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!