Schrödihraní – podzim (4. - 6. 11. 2022)

24.11.2022

Podzimní deštivé odpoledne, pátek 4. listopadu, 15.00, Schrödihranííí. Jupí! Schrödingerův herní klub startuje herní víkend plný deskových a karetních her.

Nejprve se pouštíme do malé karetky UFO: Únosy fascinujících objektů. Hra se hraje v reálném čase - nejsou v ní žádné tahy a všichni hrají najednou. Stanete se v ní ufony - žáky mimozemské autoškoly, učící se ovládat svůj létající talíř a unášet zajímavé objekty z tajemné planety Země.

V sobotu si prostřednictvím žhavé novinky od Albi vytváříme vlastní akvárko plné překrásných rybiček a rostlin. Akvárko je budovatelská hra, kde si každý před sebou skládá rybky do svého akvárka. Každá rybka má svá vlastní kritéria pro získávání bodů - některé jsou rády na krajích akvárka, jiné zase uprostřed, některé se rády shromažďují, další zase kolem sebe mají nerady své příbuzné. Hráči si nabírají rybky ve dvou fázích hry, kdy každá se skládá z 8 kol. Na konci partie má každý z hráčů před sebou tabulku 4 x 4 karet všelijakých barev. Vítězem se stává ten, jehož akvárko obdrží nejvíce bodů.

Dalším dnem se díky Dominionu pouštíme do budování vlastní říše. Nemáme nic než trochu peněz a tři malé statky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše mohou vzkvétat zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vybudováním monumentálního trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, kteří do svých služeb najímají milici, zloděje či zákeřnou čarodějnici, a tak je třeba rozšiřovat svoji říši co nejrychleji a s rozmyslem. Jen tak se můžeme stát pánem nejmocnějšího dominia.

Schrödihraní podzim nám utekl jako voda. Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Každý z účastníků si domů odnesl novou deskovou hru jako odměnu. Schrödingerův herní klub děkuje firmě Albi za zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnajů.

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!